نایروبی, کنیا (AP) — مهم انتخابات را آغاز کرده است در شرق کشور آفریقایی بروندی که در آن رئیس جمهور Pierre Nkurunziza است که کنار پله پس از تفرقه 15 سال حکومت اما باقی خواهد ماند “برترین رهبر” در این کشور است که همچنان به رد خارج نمي شود.

رای گیری یکی از مهم ترین نقل و انتقال قدرت در بروندی پس از استقلال در سال 1962.

ماسک صورت و اجتماعی فاصله مشاهده شد که رای گیری آغاز شد و پس از 6 صبح اما بوروندی دولت مورد انتقاد قرار گرفته به ظاهر نیست به این بیماری همه گیر کوروناویروس به طور جدی. Nkurunziza خود را با حضور شلوغ تظاهرات سیاسی. این کشور دارای 42 تایید ویروس موارد است.

ناظران منطقه ای در حال حاضر نیست پس از گفت که ورود خارجی ها خواهد صورت 14 روز در قرنطینه و در صبح روز چهارشنبه شهروندان و روزنامه نگاران گفت: خدمات اینترنت قطع شده بود.

پیش از رای ماموران دولت متهم به اذیت و آزار مخالفان اصلی حزب CNL که رهبر Agathon Rwasa اعتقاد بر این است در یک مسابقه نزدیک با Nkurunziza انتخاب جانشین در حکم CNDD-FDD Evariste Ndayishimiye.

برخی در بروندی نگرانی که در انتخابات تقلب می تواند جرقه این نوع از تظاهرات خیابانی که مشخص شده قبلی رای در سال 2015 زمانی که Nkurunziza تصمیم به اجرا برای یک دوره سوم که برخی به نام قانون اساسی.

مرگبار آشفتگی که به دنبال شدت آسیب دیده روابط با جامعه بین المللی و بروندی شد این کشور را ترک دادگاه جنایی بین المللی پس از آن شروع به تحقیق در مورد اتهامات سوء استفاده. سازمان ملل و دفتر حقوق بشر گزارش داد بیش از 300 فراقانونی و لگد از کشور است.

هفته گذشته سازمان بهداشت جهانی بالا رسمی در بروندی شد لگد و همچنین نگرانی در مورد همه گیری پاسخ.

اگر هیچ یک از هفت نامزد دریافت بیش از 50 درصد از آرا در یک انتخابات خواهد رخ می دهد در عرض چند هفته.

تحلیلگران گفته اند که Ndayishimiye یک ژنرال بازنشسته بود ضعیف رئیس جمهور به خاطر او خواهد بود یک جبهه 56 ساله Nkurunziza و قدرتمند دیگر اعضای حزب حاکم.

بسیاری از Burundians شگفت زده شدند که Nkurunziza خواهد مرحله گذشته پس از یک رفراندوم در سال 2018 تمدید طول یک دوره ریاست جمهوری و رهبری بسیاری به این باور او خواهد سعی کنید به ماندن در قدرت است.

Rwasa بالا نامزد مخالفان و معاون مجلس است آسوشیتدپرس گفت او احساس می کند این مهم نه به تحریم انتخابات حتی اگر نتیجه انتظار نمی رود که به صورت عادلانه است.

برخی از رای دهندگان منعکس شک و تردید و عدم قطعیت است.

“من می دانم که من رای نمی محسوب می شود اما من باید به ایجاد یک تغییر. همین دلیل است که من از خواب بیدار در 4:00 صبح به رای گفت:” یکی Suzane Bucumi.

“من آمد به رای دادن برای تغییر. همه در طلب آن برای تغییر در حال حاضر گفت:” ژان کلود Bitsure یک معلم.

کپی رایت © 2020 آسوشیتد پرس. تمام حقوق محفوظ است. این مواد ممکن است منتشر نمی شود, پخش نوشته شده و یا توزیع شود.

tinyurlis.gdu.nuclck.ruulvis.net