چرا ورق گالوانیزه را فرم می‌دهند؟ انواع فرمینگ ورق گالوانیزه

پس از خرید ورق فولادی و دریافت متاع به روش‌هایی که در این نوشته گفته شد جنس را از لحاظ وزن، جور و برند کلیدی ف

توسط MORVARIDEASIA در 28 آبان 1401
پس از خرید ورق فولادی و دریافت متاع به روش‌هایی که در این نوشته گفته شد جنس را از لحاظ وزن، جور و برند کلیدی فاکتور تطبیق بدهید و از میزان مرغوب بودن ورق مطمئن شوید. در صورتی که مغایرتی در مشخصات ورق مشاهده کردید از تخلیه کالا خودداری نمایید و به متخصص فولاد ایرانیان اطلاع دهید. هم‌چنین هر یک از تولیدکنندگان بعد ها خاصی از ورق را برای هر ضخامت تولید می‌کنند.
  • ظاهر ورق های سیاه مات بوده در حالی که ورق های گالوانیزه به طور کامل صاف، صیقلی و شفاف هستند.
  • همانطور که گفته شد، همین ورق ها مهم برش های گوناگون و خلاقانه، ظاهر گوناگون وزیبایی به بنا میدهند.
  • ورق سیاه در موقعیت نورد گرم Hot Rolling و در دمایی بالاتر از 930 سکو سانتی‌گراد یا این که همان 1700 رتبه فارنهایت در عمل فشرده‌سازی نورد قرار گرفته است.
  • خم شدن اساسی تماس کم، نوعی از خم شدن میباشد که کمترین مقدار تماس در آن تولید شود.
  • هزینه دیگری که در خرید ورق باید متحمل شوید، هزینه حمل و نقل ورقهای وارداتی می باشد.
شکل ظاهری و فیزیکی خویش ورق یا محصول گالوانیزه هم گزینش کننده می باشد. مثلا ورقی که فاقد چروک، موج در کناره و در وسط و یا این که تلرانس های متعدد ابعادی شامل ضخامت و عرض باشد و یا این که فاقد عیوبی چون انحنا شمشیری ورق باشد مرغوب تر خواهد بود. شرط بعدی عالی بودن پوشش، یکنواختی آن در تمام نقاط و مرحله از هر نظر می باشد. منظم بودن گلهای پوشش، یکنواختی ضخامت پوشش در عرض و در طول ورق و حتی در دو طرف ورق در کیفیت پوشش تاثیرگذار می باشد. فولاد حساس مقاومت بالا به استدلال سرعت دشوار شدن کار بخش اعظم و تنش جریان بالا، کارایی بهتری را در هنگام سقوط آماده می‌کند.

ورق‌های فولادی گالوانیزه مهم محیط‌زیست سازگارند

ورق فلزی شکلی از فلز میباشد که در طی یک پروسه صنعتی به قطعات رشته رشته و مسطح تبدیل می شود. ورق فلزی یک عدد از گونه های اساسی گزینه استعمال در ورقکاری هست و می‌توان آن را به اشکال متفاوت برش اعطا کرد و خم کرد. ورق فلزی دوچندان نخ نما فویل یا ورق در حیث گرفته می شود و قطعات قطور خیس از 6 میلی متر (0.25 اینچ) فولاد صفحه ای یا “فولاد ساختاری” در لحاظ گرفته می‌شوند. نظیر بخش اعظمی از تکنیک‌های ساخت مدرن، ایجاد به طرز ورق‌کاری را می‌توان اتوماتیک انجام داد و قطعات را مستقیماً از مدل‌های CAD تولید کرد. در همین مقاله قصد داریم علاوه بر پاسخ به همین سوال، از مزایا و معایب و طرز ساخت ورق گرم نیز حرف کنیم. 14- ورق گالوانیزه بدست آمده را جهت مراقبت در انبار و جلوگیری از شوره زدن آن، کروماته می کنند. به این معنی که لایه ظرافت از محلول کرم را روی تراز ورق پاشیده و خشک می کنند. 3-قبل از ورود به خط تولید، باید ورق ها اسیدشویی شوند به‌این ترتیب که سطح ورق به وسیله چربی زدایی اساسی مواد قلیایی، برس زنی و شستشو اصلی آب گرم تمیز شده و آن‌گاه اهمیت هوای داغ، خشک می شود تا ناخالصی ها از سطح آن پاک شود. Hemming روشی است که می تواند حاشیه فلز را به خویش ببندد تا آن لبه را تقویت کند. درز نمودن فرآیندی میباشد که دو ورق فلز را به هم می ریزیم تا یک مفصل تشکیل شود. همان‌طور که گفته شد همین گونه فولاد برای کاربردهایی که ظرافت و دقت واجب است بسیار ایده‌آل می‌باشد. طیف متعددی از محصولات صنعتی، اهمیت ملازمت گونه های ورق‌ گالوانیزه، از رویا به حقیقت تبدیل شده‌اند. برای نمونه صنعت ساختمان سازی، ساخت تجهیزات آشپزخانه، لوله‌های آب، پوشش گلخانه‌ها، خودروها، تابلوهای تبلیغاتی، تجهیزات کشاورزی و… اساسی کمک همین ورق‌های فلزی، رویش اکثری داشته است. به این استدلال ورق گالوانیزه همواره در جای جای صنعت نقش لبریز رنگی دارد. ورق گرم (ورق سیاه) پر اسم و رسم ترین ورق فولادی می باشد که دارای توجه به دسته آن در صنعت های گوناگون از جمله ساخت و ساز ، تانکر ، اتومبیل ، مخازن منحصربه‌فرد ، کشتی سازی و صنایع فلزات سنگین و .. دسته‌بندی نشده برای حساب نمودن وزن ورق سیاه لازم است که طول، عرض و ضخامت ورق سیاه را در حیث بگیریم. ورق گالوانیزه یکی از محصولات فولادی است که توسط یک لایه اختصاصی روی، پوشیده میگردد تا در برابر خوردگی، زنگ زدگی، رطوبت، ضربه و… مقاومت بالایی داشته باشد. ورق گالوانیزه به دو شیوه مرسوم نورد گرم و نورد سرد ساخت می‌شود. اما مراحل پوشاندن ورق‌های فولادی با آلیاژ روی، در دمای ۴۶۰ مرتبه سانتی‌گراد انجام می‌گیرد. دسته و طریق تولید ورق ‌های فولادی و همینطور استاندارهایی که بر مبنا آن ایجاد شده اند، موجب شده، هر کدام حیاتی خواص ‌ها و قابلیت‌ های مختص خود باشند. از گونه های مختلف آن به ورق سیاه و ورق گالوانیزه اشاره کرد که می‌ تواند در پروژه ‌های صنعتی و عمرانی به کار گیری ‌های متنوعی داشته باشد.

سؤالات همگانی در حوزه خم نمودن فلز

از سقف خانه ها گرفته، ساندویچ پنل ها، سیستم تهویه مطبوع، وسایل و تجهیزات خانگی و حتی مبلمان کلیه نماد هایی از به کارگیری ورق گالوانیزه تماشا می گردد. در فرایند غوطه وری یا این که گالوانیزاسیون گرم، ورق آهن را در دمایی فراتر از محیط به فلز بر روی آغشته می نمایند. در این مراحل نیز دمای ورق آهن و هم دمای فلز روی ارتقا یافته است. بالا رفتن دما و انجام عملیات بر روی فلزات همواره مهم ایجاد تغییراتی در خواص فیزیکی و مکانیکی فلز همپا است. مهمترین تغییری که در همین طریق بازدید می شود تغییر و تحول خاصیت فیزیکی می باشد.

استنلس استیل چیست؟

شما می‌توانید جهت به دست آوردن داده ها بیشتر و مشاوره تخصصی اصلی کارشناسان ملازم فلز تماس حاصل فرمایید. خواص ورق فولادی پایه در روند های گالوانیزه می تواند تغییر‌و تحول یابد. خطوط کوره ای توانا هستند اهمیت تنظیم پارامترهایی مثل دمای کوره ها، سرعت سرد کردن ورق، شتاب عبور ورق از کوره و … خاصیت متفاوتی از ورق فولادی مبنا ایجاد نمایند. لذا مراحل فراهم سازی ورق فولادی به جهت پوشش دهی از اهمیت بالایی برخوردار می باشد. در این در میان ادغام شیمیایی و گرید فولاد شالوده نیز در گرفتن خاصیت مناسب نقش حساس دارد. پروسه نورد ورق فولادی هم در خواص نهایی جنس گالوانیزه موءثر می باشد.

چرا چاپ بر روی ورق گالوانیزه؟

تفاوتی که فی مابین سازه‌های فلزی و بتنی وجود دارد، به‌دلیل استفاده از صفحه ستون در اسکلت فولادی می‌باشد. اولی گام برای برپایی سازه‌های فلزی قرار دادن صفحه ستون‌ها میلگرد ظفربناب در فونداسیون است که باید دقیق در محل خود قرار بگیرند. صفحه ستون‌های یک ساختمان در اسکلت فولادی، نقش انتقال بارهای وارد شده به فونداسیون را دارند.

خصوصیات ظاهری ورق سیاه

هنگامی که ورق سیاه خم می‌شود، نصیب بیرونی کاغذ کاملا کشیده‌شده و نصیب داخلی صفحه به هم فشرده می‌شود. یکی از مزایای حیاتی به کارگیری از ورق روغنی به جهت تولید بخش های متعدد ساختمان ها استقامت آن است. این مزیت کلیدی دقت به کمتر بودن وزن ورق روغنی در قیاس حساس وزن ورق سیاه بیشتر جذاب دقت است. ورق روغنی St12 – به همین جور ورق های روغنی بی آلایش ورق های کششی گفته می شود. ورق روغنی St12 نسبت به ورق های دیگر بیشترین میزان کاربرد را داراست و اکثر در مصارف گوناگون دارای ارتباط با ساخت و ساز به عمل گرفته می شود.

زمان ساخت ورق سیاه و ورق گالوانیزه

با کمترین اغراق می اقتدار گفت فارغ از ورق گالوانیزه دنیای مدرنی وجود نمی داشت! فارغ از ورق گالوانیزه در خوشبینانه ترین حالت ساختمان ها از 10 طبقه به نقل از تارنما مجله ای اکثر ساخته نمی شدند و کماکان سقف آنان شیروانی بود. خیابانها فارغ از ورق گالوانیزه هنوز شاهد درشکه هایی بود که حیاتی اسب حرکت می کردند.

ورق روغنی چیست و چه کاربردی دارد؟ خرید ورق فولادی به صورت اینترنتی در سال های آخر منجر شده که شما به راحتی حساس مقایسه ی بها ها و کیفیت مورد لحاظ در کنار مشاوره قیمت ها را استعلام کرده و یک خرید مطمئن را داشته باشید. غالبا عمده مرکزها خرید ورق فولادی اینتر نتی به شما مشاوره می دهند. بر شالوده این مشاوره ها می توانید میزان خرید کردن و دسته ورق فولادی خود را مشخص و معلوم کنید. برای تولید آن ها از روش نورد سرد به کارگیری می شود که ادله براق بودن تراز ورق نیز همین است. هدف استفاده از طریق نورد سرد این می باشد که یک ورق فولادی اهمیت کیفیتی بالا و در عین حال. پس از خنک شدن وارد مراحل اسید شویی شده و سپس مجدد کلاف پیچ می شود. همچنین عرض ورق ها مهم توجه به کاربردی که دارا‌هستند می تواند متعدد باشد. ورق گالوانیزه اکثر وقت ها از ضخامت ۰.۲ میلی متر تا ۵ میلی متر در بازار موجود است. در تولید قطعات فلزی از ورق، از عملیات‌های متمایز به کارگیری می‌شود. در این مجموعه ورق 6061، جزو پرکاربردترین ورق ها به شمار می آید که از میزان مرغوب بودن دوچندان بالایی هم برخوردار هستند. آن ها در برابر امواج الکترومغناطیسی و انواع حرارت، زیاد مقاوم هستند. از ورق های طلا به طور معمول به جای رنگ طلایی به کار گیری می شود زیرا نسبت به رنگ طلایی درخشندگی و مرحله براق تری دارند. ورق طلایی یک لایه ‌ای همانند زرورق می باشد و بر بر روی سطح اهمیت چسب، چسبیده می شود. همچنین همین محصول در مقایسه کلیدی رنگ طلایی از ظرافت بیشتری برخوردار می باشد و نسبت به رنگ خیلی حساس ‎‌تر می باشد. ولی به جهت رنگ بر بر روی مبلمان، از حیث بها هزینه ای بالا و حدودا دو برابر خواهد داشت.

نحوه استعمال از قیچی ورق بر

سوراخ نمودن یک فرایند برش می باشد که یک‌سری رخنه ریز کوچک را که در یک قطعه کار مسطح در کنار هم قرار دارا هستند ، مشت می کند. از ورق های رخنه دار برای ساختن طیف گسترده ای از ابزارهای برش تراز مانند سورف به کار گیری می شود. Hydroforming فرآیندی میباشد که شبیه به نقاشی عمیق می باشد ، به همین ترتیب که همین قسمت مهم گیرایی خالی بر بر روی قالب اثبات رخ می گیرد. نیروی آیتم نیاز اصلی استعمال مستقیم از فشار هیدرواستاتیک مضاعف زیاد به قطعه کار یا این که مثانه که در تماس حساس قطعه عمل میباشد ، ساخت می شود و خیر بوسیله نصیب متحرک یک قالب در یک پرس مکانیکی یا هیدرولیکی. برخلاف نگارگری عمیق ، هیدروفرمینگ به طور معمول شامل کمتر قرعه کشی نمی شود – قطعه در یک سطح واحد رخ می گیرد. همین یک مراحل عمل فلز به جهت از در میان بردن شتر ، خم افقی ، از یک ماده نواری است. اما در خصوص بعدها و میزان ها می بایست اشاره کرد که دامنه ی بزرگ ضخامتی از 1 میلیمتر گرفته تا 10 سانتیمتر در ورق های سیاه دیده می شود. هرچقدر ضخامت ها بالا خیس رود جنس حالت تختال Slab پیدا کرده و صورت پذیری آن کاهش پیدا می کند. همانطور که در تصویر شماره 1 بازدید می نمایید نحوه ی عرضه ی ورق ها در بازار به دو صورت رول و یا این که شیت مهم بعدها معین می باشد. معمولاً این شیت ها در اندازه های 6×1.5، 6X2،12X2 ،2X1 و2.5X1.5 برش می خورند. در حالتی که ورق در کارخانه اهمیت ترازو های مشخصی برش خورده شود به آن ورق فابریک می گویند.