خلاصه ای از برخی از محبوب ترین, اما کاملا نادرست داستان و تصاویری از هفته است. هیچ یک از این حلال هستند حتی اگر آنها به اشتراک گذاشته شد به طور گسترده ای در رسانه های اجتماعی. آسوشیتد پرس بررسی می شود ، در اینجا حقایق:

___

ادعا: عکس نشان می دهد که دموکرات ریاست جمهوری امیدوار جو بایدن بوسیدن یک دختر جوان را داشت.

حقایق: عکس تحریف. در این عکس این است که رئیس جمهوری مکزیک آندرس مانوئل لوپز Obrador. نوشته های با گردش در رسانه های اجتماعی با استفاده از یک تصویر از لوپز Obrador بوسیدن یک دختر جوان در تلاش برای بازیگران بایدن در نور منفی. “خانم ها و آقایان اجازه بدهید من معرفی رهبر حزب دموکرات برای ریاست جمهوری ایالات متحده آمریکا!!!!!! جو بایدن!!!!!,” یکی Facebook پست به دروغ ادعا کرد. این miscaptioned عکس تا به حال بیش از 9000 سهام. “هی لیبرال ها این است که این رفتار طبیعی.?? @joebiden #sundayvibes #SundayThoughts” بود اظهار نظر در یک صدای جیر جیر. تصویر گرفته شده از یک ویدیو لوپز Obrador توییتی در مارس 14. در زمان رئیس جمهوری مکزیک نادیده اجتماعی فاصله گرفتن قوانین و ادامه داد: برای شرکت در محبت فیزیکی با سلام. با توجه به AP گزارش لوپز Obrador ملاقات با جمعیت, جایی که او را تکان داد دست در دست مردم و بوسید و گونه ها. او با انتقاد به برگزاری تظاهرات بزرگ در حالی که ده ها تن از coronavirus موارد تایید شده در مکزیک است. در ماه های اخیر بایدن دریافت کرده موشکافی بیش از خود را در تعامل با زنان است. در طول سال بایدن نشان داده شد در دوربین بغل کردن و یا زمزمه برای زنان در مشخصات بالا رویدادها. او در دفاع از اقدامات خود گفت: او را باور نمی کند او عمل نامناسب با زنان است.

____

ادعا: عکس نشان می دهد یک زن در کالیفرنیا در اعتراض به اقامت در خانه دستور برگزاری یک نشانه است که می گوید: “باراک 6 حسین 7 اوباما 5 COVID = 19 چشمان خود را باز کنید.”

حقایق: کاربران رسانه های اجتماعی به اشتراک گذاری یک تغییر عکس یک زن برگزاری یک نشانه در اعتراض کالیفرنیا اقامت در خانه سفارشات در اوایل این ماه. واقعی ثبت نام گفت: “Give me liberty or give me مرگ” یک نقل قول معروف از پاتریک هنری سخنرانی در ویرجینیا کنوانسیون در سال 1775. تصاویر یکسان هستند به جز ثبت نام انجام شده توسط کسانی است که با پوشیدن یک پرچم آمریکا بالای مخزن کلاه و عینک آفتابی. در دستکاری عکس زن نشانه جادوها نام و نام خانوادگی رئیس جمهور سابق باراک اوباما قرار دادن یک شمارش تعداد حروف موجود در هر بخشی از نام خود را. آنلاین تئوری توطئه جنبش به نام QAnon اغلب با استفاده از اعداد مرتبط با قابل توجه تاریخ و یا شماره نامه مربوط به نام یک شخص به ترویج بی اساس ادعای تلاش برای کودتا علیه رئیس جمهور دونالد مغلوب ساختن پیشی جستن در انتخابات ریاست جمهوری. در این مورد کاربران رسانه های اجتماعی به دروغ ادعا کرد که برخی از ارتباط نامه اوباما به نام COVID-19 اگر چه تعداد حروف نام او تنها معادل 18. کاربران رسانه های اجتماعی نوشته شده doctored تصویر با نظرات مسخره زن برای ریاضی خطا. عکس اصلی گرفته شده در طول یک تظاهرات در هانتینگتون بیچ کالیفرنیا توسط جف Gritchen یک عکاس برای اورنج کانتی ثبت نام کنید. در یک ایمیل Gritchen تایید تصویر شده بود ویرایش شد و گفت: او تا به حال دیده می شود تغییر عکس “گرفتن مقدار زیادی از کشش آنلاین نیست.”

___

ادعا: ماداگاسکار اولین کشور برای موفقیت در پیدا کردن یک درمان برای COVID-19.

حقایق: ماداگاسکار جمهور Andry Rajoelina شده است ترویج یک نوشیدنی گیاهی به نام Covid آلی به عنوان یک درمان برای COVID-19 اما هیچ شواهد علمی نشان می دهد موثر است. پست ادعا نوشیدنی می تواند به “از بین بردن ویروس در هر مرحله” منتشر شده در رسانه های اجتماعی این هفته پس از بازگشت دانش آموزان به مدرسه در ماداگاسکار داده شد ماسک صورت و یک بطری کوچک از عصاره گیاهی به نوشیدن قبل از رفتن به کلاس. کارشناسان پزشکی حیاتی هستند از نوشیدن با اشاره به وجود آزمایش های علمی نشان می دهد آن موثر خواهد بود در برابر رمان coronavirus با توجه به AP گزارش. رسانه های اجتماعی پست های شعار نوشیدنی ظهور در اواخر ماه آوریل پس از Rajoelina راه اندازی محصول می باشد. “تاج پزشکی در ماداگاسکار یافت می شود. رئیس جمهور ماداگاسکار Andry Rajovelina امروز مشغول رسما راه اندازی نهایی دارو برای عفونت کرونا. دارو ساخته شده از طبیعی گیاهی مخلوط که از بین بردن این ویروس در هر مرحله در مدت شش روز. ماداگاسکار اولین کشور برای موفقیت در پیدا کردن یک درمان برای مردم خود در برابر این بیماری همه گیر” اظهار داشت: یکی Facebook پست به اشتراک گذاشته شده بیش از 3000 بار. ماداگاسکار موسسه تحقیقات کاربردی, یک سازمان است که تحقیق ماداگاسکار داروهای سنتی برای بیش از سه دهه توسعه نوشیدنی. هیچ مواد تشکیل دهنده ذکر شده در بطری اما با توجه به رئیس جمهور نوشیدنی است مشتق شده از درمنه یک bitterroot مورد استفاده در برخی از مالاریا مواد مخدر. ملی این کشور آکادمی پزشکی ابراز نگرانی بیش از نوشیدنی. “شواهد علمی است که این امر موثر بوده است نه ثابت. این احتمال وجود دارد که آن را در واقع می تواند آسیب سلامت مردم به خصوص که از فرزندان” مارسل Razanamparany رئیس جمهور ماداگاسکار را به آکادمی پزشکی در بیانیه ای گفت. ایالات متحده موسسه ملی بهداشت نیز هشدار داد در برابر استفاده از داروهای جایگزین — از جمله برخی از درمان های گیاهی و چای — برای درمان یا جلوگیری از COVID-19 گفت: هیچ شواهدی وجود دارد کار می کنند و برخی ممکن است نا امن. وجود دارد 128 تایید COVID-19 نفر در ماداگاسکار و هیچ مرگ و میر مرتبط با این ویروس.

___

ادعا: ویدئوها سطح کره شمالی رئیس جمهور کیم جونگ سازمان ملل متحد بدن بر روی صفحه نمایش در یک تابوت شیشه ای.

حقایق: فیلم تحریف شد. تصاویر دستگیر شدند در دسامبر 2011 و آنها نشان می دهد بدن از کیم پدر سابق رئيس جمهور کره شمالی کیم جونگ ایل دروغ در دولت در پیونگ یانگ. بسیاری از تصاویر با اتکا بر AP, عکس و ویدئو از پوشش است که مراسم تشییع جنازه. پست های منتشر شده در رسانه های اجتماعی ادعا را نشان می دهد کیم جونگ سازمان ملل متحد فوت کرده است. شایعات و گزارش در مورد کیم جونگ سازمان ملل متحد سلامت پدید آمده در روزهای اخیر به دلیل طولانی خود را عمومی نبود. در تایید نشده گمانه زنی ها حاکی از آن است که کیم جونگ سازمان ملل متحد ممکن است مرده باشد و یا به تازگی تحت عمل جراحی botched. دولت کره جنوبی بارها رد این گزارش گفت: آن را شناسایی کرده است هیچ فعالیت غیر معمول در کره شمالی و که در آن معتقد کیم اداره امور دولت به طور معمول در مکانی نامعلوم. کره جنوبی مشخص نشده است منابع آن برای این اطلاعات است.

___

ادعا: سیاستمداران دریافت کامل-پرداخت مزایای بازنشستگی حتی پس از گذراندن تنها یک اصطلاح است.

حقایق: تحت قانون فدرال اعضای کنگره را دریافت کامل خود را پرداخت زمانی که آنها بازنشسته و آنها باید در خدمت حداقل به مدت پنج سال حق بازنشستگی. یک پست در گردش در Facebook تلاش در مقابل چه افرادی که خدمت در ایالات متحده نظامی برای 20 سال دریافت زمانی که آنها بازنشسته در مقایسه با کسانی که از خدمت در کنگره است. “هیچ کس قادر بوده است به من توضیح دهد که چرا مردان و زنانی که خدمت در ارتش ایالات متحده برای 20 سال خطر جان خود را حفاظت از آزادی و تنها 50% از پایگاه خود پرداخت. در حالی که سیاستمداران خود را نگه دارید و مواضع سیاسی در امن محدوده از پایتخت حفاظت شده توسط این همان مردان و زنان, و دریافت پرداخت کامل بازنشستگی پس از گذراندن 1 ترم” ایالات پست که به اشتراک گذاشته شده است بیش از 73,000 بار در Facebook به تنهایی. “در حال حاضر فدرال بازنشستگی کارکنان بسیار سخاوتمندانه توسط بخش خصوصی با استانداردهای اما این یک داستان کاملا متفاوت از این ادعا که اعضای کنگره دریافت حقوق بازنشستگی کامل پس از یک سال در کار است. آنها نه” گفت: Andrew G. Biggs, یک پژوهشگر مقیم در آمریکا سازمانی موسسه. همانطور که برای منافع نظامی Biggs گفت: درست است که کسانی که در خدمت 20 سال در ارتش دریافت حقوق بازنشستگی برابر با 50 درصد از پایه حقوق و دستمزد. اعضای مجلس نمایندگان در خدمت دو سال از نظر, در حالی که سناتور خدمت شش سال نظر. خانه کاربرانی که ترک پس از یک مدت مجاز به استفاده از مزایای بازنشستگی پس آنها باید در خدمت حداقل به مدت پنج سال. اعضای کنگره و کنگره کارکنان تقریبا همان حقوق بازنشستگی به عنوان دیگر کارمندان فدرال گفت: Biggs که با تمرکز بر دولت و دولت های محلی حقوق بازنشستگی. چندین برنامه های بازنشستگی در دسترس برای افرادی که در ارتش خدمت بسته به زمانی که آنها پیوست و چند سال به آنها خدمت کرده است. Biggs اشاره کرد که ارتش در تلاش است تا اصلاحات حقوق بازنشستگی. “در آن دیده می شد به عنوان یک ناعادلانه حقوق بازنشستگی. آنها در حال تلاش برای تعمیر که آن را عادلانه تر بین مردم مختلف در طول زندگی حرفه ای,” او گفت:. از سال 2009 پایه پرداخت برای نمایندگان و سناتورهای شده است $174,000 هر سال است. یک گزارش تحقیقاتی کنگره به روز شده در ماه اوت سال 2019 به تشریح برنامه های بازنشستگی برای اعضای کنگره. “قانون مقدار شروع یک عضو بازنشستگی سالیانه ممکن است بیش از 80 درصد از حقوق و دستمزد نهایی” این گزارش متحده است. Biggs گفت: کنگره بازنشستگی سخاوتمندانه تر از کارمندان فدرال از اعضای کنگره و کارکنان اغلب از دست دادن کار خود را به عنوان یک نتیجه از انتخابات است. “واقعا عالی حقوق بازنشستگی شما باید برای خدمت به مدت زمان طولانی” Biggs گفت. “این هنوز هم یک معامله خوب است.”

___

ادعا: ویدئو نشان می دهد که برتر از کوئینزلند استرالیا Annastacia Palaszczuk جعلی گرفتن یک شات آنفولانزا.

حقایق: کاربران رسانه های اجتماعی به اشتراک گذاری یک ویرایش ویدئو کلیپ که برگ از بخشی که در آن Palaszczuk در واقع دریافت میکنه. وقتی کوئینزلند برتر رفت و قبل از این رسانه ها به اطلاع عموم او در گرفتن یک واکسن سه شنبه این اتفاق افتاد خیلی سریع یک عکاس تا به حال به درخواست برای انجام بیش از. “من حتی نمی آن را احساس کنید. آن را بیش از قبل از آن شروع می شد” Palaszczuk گفت: پس از دریافت واقعی به ضرب گلوله, که, پزشکی, کارگر میدادند با سوزن پوشش داده شده است. کاربران رسانه های اجتماعی از جمله ضد واکسن حامیان در حال حاضر های کوتاه Infinite ویدئو نشان می دهد که تنها اجرا یا نمایش مجدد از شات نشان می دهد که مقامات دولتی می خواهید همه را واکسینه کنید اما نمی خواهد این واکسن خود را. The Infinite تصویری که به اشتراک گذاشته شده صدها نفر از هزاران بار در Facebook یوتیوب و توییتر است, تزیین با متنی که می گوید: “البته شما احساس نمی آن را با درپوش هنوز در سوزن.” 7News بریزبن که تحت پوشش این رویداد منتشر شد کامل فیلم در توییتر. این نشان می دهد که پزشکی کارگر پاک Palaszczuk بازوی قبل از تجویز واکسن و قرار دادن یک گروه کمک بیش از محل شات. یک عکاس پرسید: پس از آن که با شلیک گلوله بود میدادند و تکرار آن را با یک کلاه بر روی سوزن. در اجرا یا نمایش مجدد این کلاه را می توان در دیده سوزن به عنوان پزشکی کارگر وانمود به چوب آن را به برتر دست. ویدئویی پخش شد در طول یک بخش در coronavirus موارد در کوئینزلند که مورد بررسی کارشناسان بهداشت’ نگرانی در مورد آنفولانزا به عنوان آب و هوا در زمستان روش در استرالیا و اجتماعی فاصله اقدامات سهولت.

___

ممکن است برش

ادعا: برنده جایزه نوبل دکتر Tasuku Honjo گفت که coronavirus طبیعی نیست و کاملا مصنوعی است.

آمار: نوشته های به اشتراک گذاشته شده هزاران بار در Facebook و WhatsApp در زبان انگلیسی و اسپانیایی پیشنهاد Honjo “باعث احساس” با گفتن این که جدید کروناویروس است نه طبیعی. هیچ شواهد را می توان یافت که Honjo تا کنون ساخته شده و نظرات نسبت به او و او با صدور بیانیه ای انکار او آنها را ساخته است. ساخته قول نسبت داده شده به دکتر Honjo گفت: “اگر این طبیعی است که آن را نمی خواهد تحت تاثیر قرار تمام جهان بود. زیرا همانطور که در طبیعت درجه حرارت متفاوت است و در کشورهای مختلف است. اگر آن را طبیعی آن را تحت تاثیر قرار تنها این کشورها با داشتن همان دما به چین است. به جای آن در حال گسترش است در کشوری مثل سوئیس در همان راه آن است که در مناطق بیابانی. در حالی که اگر آن را در واقع طبیعی آن را در مکان های سرد اما درگذشت و در مکان است.” متن همراه با عکس و لینک پروفایل خود را در ویکیپدیا. این برنده جایزه نوبل با صدور بیانیه ای در تاریخ 27 آوریل انکار این پست از وب سایت دانشگاه کیوتو که در آن او یک استاد است. دکتر Honjo برنده 2018 جایزه نوبل در فیزیولوژی یا پزشکی. “در پی درد و ضرر اقتصادی و بی سابقه ای جهانی درد و رنج ناشی از COVID-19 گیر من تا حد زیادی متاثر است که نام من و که از دانشگاه کیوتو استفاده شده است به گسترش اتهامات نادرست و اطلاعات غلط” او در بیانیه ای گفت. این نظریه که COVID-19 ایجاد شده در یک آزمایشگاه گردش شده است در رسانه های اجتماعی برای ماه می باشد. دانشمندان از سراسر جهان انجام داده اند های مختلف تجزیه و تحلیل است که به این نتیجه رسیده اند که آن را با منشاء حیوانی. یک مطالعه منتشر شده در 17 مارس در یک جهان بالا مجلات طبیعت یافت می شود که “SARS-CoV-2 است که یک آزمایشگاه ساخت یا هدفمند دستکاری ویروس.”

___

Abril Mulato در شهر مکزیک کمک به این گزارش.

___

این بخشی از آسوشیتد پرس’ تلاش برای واقعیت-بررسی اطلاعات غلط است که به طور گسترده ای به اشتراک گذاشته آنلاین از جمله کار با Facebook به شناسایی و کاهش گردش نادرست داستان بر روی پلت فرم.

___

پیدا کردن تمام AP چک حقیقت در اینجا: https://apnews.com/APFactCheck

___

Follow @APFactCheck در توییتر https://twitter.com/APFactCheck

کپی رایت © 2020 آسوشیتد پرس. تمام حقوق محفوظ است. این مواد ممکن است منتشر نمی شود, پخش نوشته شده و یا توزیع شود.

tinyurlis.gdclck.ruulvis.netshrtco.de