بابی لی Verdugo East L. A. دانشجویی اعتصاب رهبر و جوانان لاتین مربی می میرد در 69

بابی لی Verdugo تا به حال تنها دو بیولوژیکی کودکان — دختران Maricela و مونیکا. در عین حال آنها همراه با مادر Yolanda ریوس با افتخار می گویند که او تا به کودکان در سراسر کالیفرنیای جنوبی و ایالات متحده است.

آنها با اشاره به هزاران جوان Latinos آنها Verdugo مربی در دهه اول به عنوان یک دانش آموز سازمان کمک کرد که منجر 1968 Chicano دانشجویی تعطیل در شرق لس آنجلس و سپس به عنوان یک مددکار اجتماعی که با تمرکز بر خطر Latino مردان و در نهایت به عنوان یک بزرگتر صحبت کرد که در کنار ریوس در کنفرانس های دانشجویی سراسر کشور در مورد زندگی خود را.

“به ما شد ما احمقانه پدر همیشه jokester,” مونیکا گفت. “اما برای بسیاری از مردم خارج وجود دارد, او پدر خود را بیش از حد.”

“ما یک خانواده بزرگ بیش از همه” Maricela اضافه شده است. “او دوست داشت به دلیل آنچه او برای مردم است.”

تبلیغات

Verdugo درگذشت آوریل 1 از یک حمله قلبی. او 69.

دوران کودکی خود را نشان داد هیچ تذکرات Verdugo تا کنون اختصاص خود به عدالت اجتماعی است.

متولد به Chicano پدر و مادر در Lincoln Heights, Verdugo زندگی همه آمریکایی زندگی با خانواده اش. پدر او یک راننده کامیون و مربی یک تیم بیس بال جوانان; مادرش بود که در انجمن اولیا و مربیان و داوطلب برای بابی پیشاهنگی پسر سربازان.

تبلیغات

اما سفید معلمان که تحت سلطه مدارس محلی در زمان به طور منظم بدرفتاری Verdugo و لاتین همکلاسی. آنها در معرض او و دیگران به paddlings در مقابل دانش آموزان دیگر برای صحبت کردن در کلاس حوادث است که او به تلخی به یاد دهه های بعد.

“به عنوان یک جوان Chicano, من می خواهم به سختی می شود بنابراین شما نمی خواهید به شکایت بیش از حد فکر کردن … ‘من می توانم این را,” او گفت: NPR در سال 2019. “اما آن صدمه زدن به روح و روان شما می دانید. کم کم آنها شکستن من است.”

Verdugo نمرات در حال سقوط بودند در زمان او وارد لینکلن دبیرستان در اواسط دهه 1960 بود. اما همه چیز را تغییر زمانی که او در زمان یک علوم اجتماعی کلاس تدریس شده توسط Sal کاسترو یک شخص بومی Eastsider خواست که دانش آموزان لاتین به دیگر باقی می ماند آرام در مورد سوء استفاده خود است. معلم متصل Verdugo و Rios — هر دو در آن بزرگ شده همان محله به دیگر دانش آموزان سراسر Eastside.

با هم آنها و دیگران سازماندهی دبیرستان تعطیل که جلب توجه در سراسر جهان. لحظه ای بود دراماتیزه در سال 2006 HBO فیلم “اعتصاب” با Verdugo به تصویر کشیده شده توسط Efren Ramirez.

تبلیغات

با وجود حس تازه کشف شده متعلق Verdugo کاهش یافته است از لینکلن ، او در نهایت به دست آورده GED, و ثبت نام در UCLA اما در سمت چپ قبل از فارغ التحصیلی. او ازدواج ریوس در سال 1979 پدر Maricela و مونیکا و حل و فصل را به یک حرفه ای است که او را دیدم کار به عنوان یک اتوبوس اعزام یک نیروی کار مدافع و یک سازمان جامعه.

اما در 40 سالگی Verdugo تصمیم به ثبت نام در Cal State L. A. به کسب مدرک است که اجازه می دهد او را به تبدیل شدن به یک مددکار اجتماعی. “این چیزی است که او همیشه می خواستم برای انجام” گفت: ریوس بازنشسته سازمان کار. “این یک تماس برای او برای کمک به جوانان است.”

Verdugo به سرعت متوجه شد چند منابع برای جوان در خطر مردان که نه تنبیهی. بنابراین در سال 1995 او تاسیس Con Los Padres یک برنامه ابتکاری است که توصیه نوجوان لاتینی, پدران است. او با آنها در ارتباط با سازماندهی círculos: صحبت کردن در محافل مدل در Mesoamerican سنت که منتظره می تواند خود را رها مردانگی و آزادانه بحث در مورد احساسات خود را در حالی که اتصال با ریشه های خود را.

“مردم به آنها گفتن” حالا که شما یک پدر و دختر است که در آن زندگی خود را بیش از شما چیزی برای نگاه به جلو به,” او گفت: ملی Compadres شبکه یک, گروه او تعلق داشت در سال 2018 است. “که چگونه احساس کردم و متوجه شدم چه Sal کاسترو به من آموخت که من می تواند آنها را آموزش چگونه به احساس خوب در مورد خود و وجود دارد که مردان مثل من که نمی خواهد داد تا بر روی آنها است.”

تبلیغات

حمایت خود را برای پدران جوان به دست آورده Verdugo صحبت کردن دعوت نامه به عنوان دور به عنوان آکسفورد انگلستان و موقعیت خود را در دولت فدرال و دولت شوراها. او نیز شد به طور منظم حضور در لاتین دبیرستان, همایش جوانان در سراسر کشور است.

“او همیشه متصل به دانش آموزان به دلیل بسیار صادقانه و واقعی در مورد او چگونه احساس در زمان [از تعطیل] بود که ترس گفت:” خراردو کوریا رئیس جمهور Chicano جوانان لاتین رهبری پروژه که دارای یک گردهمایی سالانه در ساکرامنتو با حضور صدها نفر از دانش آموزان از سراسر کالیفرنیا. “او در همان سن به عنوان آنها را و او و دیگران ساخته شده تاریخ و بابی خواهد به آنها بگویید که آنها می تواند بیش از حد.”

Bobby Verdugo and his wife Yolanda Rios at the Chicano Latino Youth Leadership Project

بابی Verdugo و همسرش, Yolanda ریوس صحبت در Chicano جوانان لاتین رهبری پروژه در ساکرامنتو. دو به سازماندهی 1968 دبیرستان تعطیل در شرق لس آنجلس که گالوانیزه به Chicano جنبش

(Chicano جوانان لاتین رهبری پروژه)

Verdugo شور به مربی بود به طوری که او را به صرف یک هفته در سال در لاتین رهبری و تجربه اردوگاه برگزار شد در دانشگاه کنتاکی شرقی; یک مرکز تدریس خصوصی وجود دارد به نام بعد از او و همسرش.

تبلیغات

“چه انگیزه او بود که او متوجه شد که حتی امروز وجود دارد هنوز هم نابرابری که در کلاس درس” ریوس گفت. “او همیشه می خواهم بگویم دانش آموزان ‘مهم است به مبارزه برای حقوق خود و آنچه شما به آن ایمان آوردهاید،”

در خارج از زمان Verdugo عاشق گلف و خانواده اش به یوسمیتی. او نیز لذت می برد کارائوکه با کرم “اتاق سفید” و حیوانات’ پوشش “don’t Let Me Be Misunderstood” مورد علاقه خود را مشعل آهنگ.

“این خوب بود عصبانی گفت:” NPR “اما چه چیزی شما را در مورد آن می دانید؟”

tinyurlis.gdu.nuclck.ruulvis.netshrtco.de

ایندکسر