بغداد (AP) — این مرد با پوشیدن یک جلیقه انفجاری پدید آمده از یک ماشین و با آرامش راهپیمایی به سمت دروازه ساختمان اطلاعات عراق در شهر شمالی کرکوک. هنگامی که او را نادیده گرفته فریاد به توقف ماموران آتش گشودند و او خود را منفجر کرد و زخمی شدن سه نیروی امنیتی در هفته اول ماه رمضان.

روز بعد سه جانبه هماهنگ حمله به کشته شدن 10 شبه نظامی عراقی مبارزان در استان های شمالی از نمایش درآمد — کشنده ترین و پیچیده ترین عملیات در بسیاری از سال.

حملات آخرین تجدید حیات از حملات گروه دولت اسلامی در شمال عراق است. برای اولین بار بود که یک بی پروایی نشان دادن ماموریت انتحاری دیده نمی شود در ماه. دوم شد و در میان پیچیده ترین حملات از آنجا که این گروه شکست در سال 2017. در کشور همسایه سوریه است حمله به نیروهای امنیتی در میدان های نفتی و سایت های غیر نظامی نیز شدت یافته است.

تجدید ضرب وشتم نشانه آن است که گروه های شبه نظامی است که با استفاده از دولت جذب شده در مقابله با این بیماری همه گیر کوروناویروس و متعاقب آن اسلاید را به هرج و مرج اقتصادی. این ویروس ترکیبات دیرین در میان نگرانی های امنیتی و U. N. کارشناسان که مرحله باز گشت پس از آن “خلافت” که شامل یک سوم از عراق و سوریه به پایین آورده شد سال گذشته است.

در عراق, شبه نظامیان همچنین بهره برداری از حفره های امنیتی در یک زمان از یک جریان اختلاف ارضی و ایالات متحده آمریکا نیروهای نظامی افغانستان کاهش یافته است.

“این یک تهدید واقعی” گفت: Qubad طالبانی معاون نخست وزیر در شمال منطقه کردستان عراق است. “آنها در حال بسیج و کشتار ما در شمال و آنها شروع به هدف قرار دادن بغداد به زودی.” او گفت که بود با بهره گیری از یک “شکاف” بین نیروهای ارتش فدرال و نیروهای مسلح ناشی از اختلافات سیاسی.

گزارش های اطلاعاتی می گویند تعداد جنگجویان داعش در عراق است که تصور می شود از 2500-3000 بود.

در شمال شرق سوریه, کرد, تحت سلطه پلیس تبدیل شده اند بیشتر قابل رویت هدف برای این است که آنها به عنوان گشت زنی در خیابان ها به پیاده سازی anti-virus اقدامات گفت: Mervan Qamishlo سخنگوی آمریکا و متفقین کردی به رهبری نیروهای.

جنگجویان داعش در اواخر ماه مارس راه اندازی یک کمپین حملات در دولت برگزار شد و بخش هایی از سوریه از استان مرکزی حمص تمام راه را به Deir el-Zour به شرق هم مرز با عراق است.

برخی از 500 مبارزان از جمله برخی که تا به حال موفق به فرار از زندان به تازگی تضعیف و از سوریه به عراق و کمک به سوخت و افزایش خشونت در عراق مقامات امنیتی گفت.

این است که تغییر از محلی ارعاب به پیچیده تر حملات سه نظامی عراق مقامات و کارشناسان گفت. عملیات قبلا با تمرکز بر ترور مقامات محلی و کمتر حملات پیچیده. در حال حاضر این گروه در حال انجام بیشتر بمب حملات هوایی به یمن و کمین پلیس و نظامی است. مقامات صحبت کرد و خواست نامش فاش نشود به این دلیل که آنها مجاز به صحبت کردن با رسانه ها.

عوامل متعدد کمک کرد. تعداد عراق پرسنل نظامی در وظیفه کاهش یافته است و 50 درصد به دلیل ویروس پیشگیری اقدامات نظامی مقامات گفت.

همچنین اختلافات ارضی میان بغداد و مقامات از northern Kurdish استقلال منطقه را ترک کرده اند بخش هایی از سه استان بدون اجرای قانون است. چشم انداز ناهموار را دشوار است به پلیس.

این سربازان ارتش نیز همزمان با خروج از آمریکا به رهبری نیروهای ائتلاف از پایگاه های خود در غرب عراق, نینوا و کرکوک استان در راستای خروج تصور در ماه دسامبر.

“قبل از ظهور ویروس و قبل از خروج آمریکا از عملیات بودند ناچیز شماره تنها یک عمل در هر هفته” گفت: یک مقام اطلاعاتی ارشد. او گفت: نیروهای امنیتی در حال دیدن یک میانگین از 20 عملیات در ماه است. او در خواست نامش فاش نشود چرا که او مجاز به کوتاهی رسانه ها.

سخنگوی ائتلاف سرهنگ Myles B. Caggins سوم گفته است که حملات شد افزایش در واکنش به عملیات خود علیه مخفیگاه خود در کوه ها و روستاهای مناطق شمالی و مرکزی عراق است.

سخنگوی ارتش عراق بر این باورند که بهبود یافته است, سازمان یافته در طبیعت از حملات در خدمت به سیمان تاثیر جدید توسط رهبر ابراهیم آل هاشمی al-قریشی بود که پس از سلف خود کشته شد در ایالات متحده حمله در اواخر سال گذشته. یک مقام نظامی گفت: بیشتر عملیات انتظار می رود در طول ماه مبارک رمضان برای نشان دادن رهبر جدید قدرت.

در سوریه یکی از مهم ترین حملات رخ داده در مارس 9, زمانی که جنگجویان داعش حمله به مواضع دولت در داخل و در نزدیکی شهر Sukhna. دولت در آورده تشویقها برای یک ضدحمله حمایت روسیه از حملات هوایی.

دو روز از مبارزه با چپ 32 سرباز و 26 توسط افراد مسلح کشته با توجه به بریتانیا مبتنی بر ناظر حقوق بشر سوریه که آهنگ های این کشور نه سال جنگ.

روز بعد دولت گفت که به دلیل وضعیت امنیتی در بیابان چندین چاه های گاز در زمینه شاعر و Hayan آسیب دیده و منجر به 30 درصد کاهش در تولید برق است.

در عراق, سبز مراتع شمالی روستای Kujalo پنهان دشمن پنهان نگه می دارد که ساکن Nawzad در شب. خود جامعه کشاورزی نهفته در یک سرزمین مورد مناقشه است که شاهد افزایش شدید حملات از جمله نزدیکی کمین در اوایل این ماه که به کشته شدن دو پیشمرگه افسران.

او گفت که شبه نظامیان محلی همکاران. “آنها می دانند که همه چیز را در مورد هر یک مزرعه در Kulajo و آنها می دانند که به چه کسی هر خانه متعلق,” او گفت: درخواست شناسایی می شود تنها نام خود را از ترس اقدامات تلافی جویانه.

این شبه نظامیان همچنین دریافت سرپناه و لوازم و مواد غذایی و حمل و نقل از محلی به هواداران گفت: کردستان Brig. کمال محمود. او پیشمرگها بر روی بخشی از خط مقدم وجود دارد اما نمی تواند در عمل دیگر قطعات اجرا شده توسط دولت و نیروهای نظامی و وجود او گفت نامعقول نیروهای امنیتی کنترل فقط جاده های اصلی با حضور در روستاها و شهرها.

در تاریخ 1 آوریل فدرال افسر پلیس کشته شد و یک فرمانده گردان و سرتیپ مجروح در یک عملیات امنیت در Makhoul کوه در دیاله. دو روز بعد یک بمب دست ساز حمله هدفمند یک گشت یک تکاور هنگ دیاله فرماندهی عملیات در حومه Maadan ایجاد کرد.

Sartip یک Kujalo مقیم گفت: او از ترس شبه نظامیان’ بهبود قابلیت های.

“است شده انجام حملات در مناطق کردنشین برای یک مدت طولانی, اما در حال حاضر آنها را سازمان یافته تر و بیشتر مردم,” او گفت:.

___

Mroue گزارش از بیروت. آسوشیتد پرس نویسنده سالار سلیم کمک از مسکو عراق است.

کپی رایت © 2020 آسوشیتد پرس. تمام حقوق محفوظ است. این مواد ممکن است منتشر نمی شود, پخش نوشته شده و یا توزیع شود.

tinyurlis.gdu.nuclck.ruulvis.netshrtco.de