آخرین coronavirus بیماری همه گیر. جدید کروناویروس باعث خفیف یا متوسط علائم برای اکثر مردم است. برای برخی به خصوص افراد مسن و افراد مبتلا به مشکلات بهداشتی موجود در آن می تواند باعث بیماری شدید یا مرگ.

بالای ساعت:

— Coronavirus آزمون در کابل نگرانی virus ممکن است گسترش در افغانستان سریعتر از آنچه در ابتدا تصور.

— روسیه گزارش بیش از 10000 جدید کروناویروس موارد اولین بار در کشور روزانه شمارش رسیده است پنج ارقام است.

— یونیسف خواستار شش کشور شرق میانه به greenlight ویژه فلج اطفال سرخک واکسن مبارزات.

___

کابل — افغانستان وزارت صحت عامه یکشنبه اعلام کرد که 500 تصادفی coronavirus آزمون در پایتخت نشان داد بیش از 150 نتایج مثبت افزایش ترس که این ویروس ممکن است گسترش سریع تر از آنچه در ابتدا تصور.

سخنگوی وزارت وحید Mayar به نام این نتایج از کابل “مربوط” و گفت: مردم باید باقی می ماند در خانه های خود را به سرعت گسترش یافته است. او گفت: کشور واقعی عفونت رای خواهد افزایش احتمال زیاد به عنوان تست می شود و بیشتر در دسترس است.

افغانستان تا کنون گرفته شده نزدیک به 12,000 نمونه که بیش از 2,700 مثبت بوده است و 85 نفر کشته شده اند.

کابل و شهرهای دیگر در مستند.

افغانستان همچنین دریافت بیش از 250 ، 000 پناهندگان که در بازگشت از ایران به این کشور سخت ترین ضربه coronavirus در منطقه است. در حال رشد وجود دارد ترس است که این کشور سیستم مراقبت های بهداشتی ویران چهار دهه جنگ خواهد بود محزون می خوانی آمادگی برای عمده شیوع.

___

مسکو — روسیه گزارش داد بیش از 10 ، 000 مورد جدید از عفونت کروناویروس در روز یکشنبه اولین بار در کشور روزانه شمارش رسیده پنج ارقام است.

بیش از نیمی از 10,633 مورد جدید گزارش شده در مسکو که در آن نگرانی در حال افزایش است در مورد اینکه آیا پایتخت امکانات پزشکی غرق خواهد شد.

روسیه به ثبت بیش از 134,000 coronavirus عفونت های کلی و 1,420 مرگ و میر.

___

AMMAN, Jordan — U. N. کودکان سازمان در روز یکشنبه خواست شش کشور شرق میانه به greenlight ویژه فلج اطفال و سرخک واکسن مبارزات را در خود نگه دارد به دلیل بیماری همه گیر کوروناویروس.

یونیسف می گوید: فلج اطفال کمپین های در حال برگزاری در سوریه و سودان و یمن و عراق و در حالی که واکسن سرخک به حالت تعلیق در عراق و لبنان و یمن و جیبوتی.

یونیسف می گوید نزدیک به 10.5 میلیون کودک زیر سن پنج سال در معرض خطر از دست رفته خود را واکسن فلج اطفال. نزدیک به 4.5 میلیون نفر کودکان زیر 15 سال می تواند دست خود را سرخک واکسن.

واکسیناسیون معمول برای بیماری های دیگر مانند سرخجه و دیفتری ادامه دارد اما ویژه مبارزات بودند را در خود نگه دارد به دلیل ضعف سیستم های بهداشتی و یا دولت ها مایل به جلوگیری از ازدحام در درمانگاه.

یونیسف تد Chaiban می گوید ایمن سازی است “کاملا حیاتی” و ممکن است اگر اقدامات ایمنی گرفته شده است.

آژانس می گوید: واکسن مورد نیاز در دسترس هستند و که آن را ارائه تجهیزات حفاظتی.

___

دهلی نو — نیروی هوایی هند در روز یکشنبه انجام flypasts و باران گلبرگ های گل در بیمارستان در سراسر شهرهای مختلف از جمله سرمایه های ملی از دهلی نو به عنوان بخشی از نیروهای مسلح’ تلاش برای تشکر از پزشکان و پرستاران و پرسنل پلیس که در خط مقدم این کشور در نبرد علیه این بیماری همه گیر.

Coronavirus موارد در هند نزدیک 40,000 علامت گذاری به عنوان کشور 1.3 میلیارد دلار وارد 40 روز به سراسر کشور مستند حاوی ویروس است. رسمی این کشور تلفات رسیده است 1,301.

برای تقریبا شش هفته های هندی مقامات stringently اجرا در سراسر کشور مستند به ساقه گسترش coronavirus. آنها مهر و موم شده دولت مرزها متوقف حمل و نقل و بسته حریم هوایی و اکثر کسب و کار.

شش هفته مستند که قرار بود تا پایان روز دوشنبه تمدید شده است دو هفته دیگر با چند relaxations. این مستند به کند شدن روند گسترش این ویروس است اما در هزینه زیادی از upending زندگی می کند و میلیون ها شغل از دست داده.

___

پکن — چین ساکنان هجوم آوردند به سایت های گردشگری بسیاری به تازگی بازگشایی شد در طول پنج روز تعطیلات است که اجرا می شود از طریق پنج شنبه.

حدود 1.7 میلیون نفر بازدید پکن پارک در دو روز اول تعطیلات و شانگهای اصلی, نقاط توریستی استقبال بیش از یک میلیون بازدید کنندگان با توجه به گزارش های رسانه ها.

خروش می آید پس از یک آرامش داخلی محدودیت های مسافرتی به عنوان coronavirus شیوع کاهش می یابد و در سرزمین اصلی چین و دولت تلاش می کند به راه اندازی مجدد اقتصاد است. چین گزارش فقط سه مورد جدید در دو روز گذشته.

تعداد زیادی از مردم به سفر و بازدید از سایت های باقی مانده کمتر از یک سال به طور متوسط. بسیاری از سایت ها نیاز به پیشبرد رزرو و محدود کردن تعداد بازدید کنندگان روزانه به 30 درصد از ظرفیت یا کمتر است. مقصد محبوب مانند شهر ممنوعه, کاخ سلطنتی باستانی در پکن به فروش می رسد.

___

پکن — چینی بهداشتی, مقامات می گویند که دو coronavirus موارد تایید شد شنبه ادامه روند رو به پایین از آنجا که دولت در زمان مراحل به قطع تعداد زیادی از مردم از ورود از خارج از کشور.

یک مورد جدید در داخلی شانشی استان غرب پکن و وارد یکی در شانگهای. چین رسمی مورد تایید شده تعداد غرفه در 82,877. بسیاری از بیماران بهبود یافته اند و از بيمارستان مرخص شده از بيمارستان ،

چین در گزارش جدید مرگ و میر شنبه و ثبت کرده است فقط در یکی دو هفته گذشته. رسمی این کشور تلفات رسیده است 4,633.

دولت را مسدود کرده است تقریبا همه خارجی ها از ورود این کشور به شدت محدود و تعداد پروازهای بین المللی, ساختن آن دشوار برای شهروندان چینی برای بازگشت از خارج از کشور بیش از حد.

___

دنبال AP پوشش خبری از کروناویروس همه گیر در https://apnews.com/VirusOutbreak و https://apnews.com/UnderstandingtheOutbreak.

کپی رایت © 2020 آسوشیتد پرس. تمام حقوق محفوظ است. این مواد ممکن است منتشر نمی شود, پخش نوشته شده و یا توزیع شود.

tinyurlis.gdclck.ruulvis.netshrtco.de