DECATUR, Ga. (AP) — در این روز 60 سال پیش یک مرد سیاه و سفید رانندگی یک زن سفید کشیده شد بیش از یک توقف ترافیک است که تغییر این دوره از تاریخ آمریکا است.

این حادثه بود ناشناخته به بسیاری در آن زمان شده است و تا حد زیادی فراموش شده است. مرد بود مارتین لوتر کینگ جونیور و خود استنادی در 4 مه سال 1960 منجر به او که محکوم به طور غیرقانونی به یک باند های زنجیره ای.

گرجستان segregationist سیاستمداران به دنبال سکوت شاه قبل از او می تواند بسیج توده بزرگ از مردم است. اما این نتیجه معکوس به عنوان بدرفتاری لرزاند 1960 در انتخابات ریاست جمهوری باعث سیاه پوستان به رای دموکرات و کمک به پایان Jim Crow قوانین در جنوب عمیق.

امروز هنوز هم وجود دارد مقدار زیادی در معرض خطر برای سیاه پوستان که هنوز اصرار نامزدهای انتخابات ریاست جمهوری برای کسب رای خود را در حالی که مبارزه در برابر رای جدید محدودیت.

شاه را “تمایل به نهایت فداکاری” ثابت را به عنوان کاتالیزور برای تغییر گفت: Maurice C. Daniels نوشت که یک بیوگرافی پادشاه وکیل “صرفه جویی در روح گرجستان: Donald L. Hollowell و مبارزه برای حقوق مدنی.”

“در اینجا ما در سال 2020 و ما می بینیم وجود دارد سیستمیک نهادینه مکانیسم فقط به عنوان وجود دارد در سال 1960 به غرفه از خط خارج و به انکار شهروندان خود را از حق رای دادن” Daniels گفت.

آلیشیا Garza که سیاه آتی آزمایشگاه ترویج یک دستور کار 2020 می بیند درس برای امروز فعالان در چگونه شاه در پاسخ به توقف ترافیک به عنوان او به چالش کشیده قدرتمند برای ارائه شغل مناسب و مقرون به صرفه مسکن و مراقبت های بهداشتی برای اقلیت.

“که داستان یعنی همه چیز” Garza گفت. “بله ما نیاز به قرار دادن آن همه در خط اما بزرگتر از آن است که ما نیاز به تغییر قوانین است که تقلب شده. من فکر می کنم ما باید یک بیداری بی ادب در نوامبر سال 2020 اگر ما نمی بسیار عمدی” در مورد دموکراتیک اولویت است.

پادشاه و همسرش Coretta میزبانی نویسنده لیلیان اسمیت برای شام و او رانندگی پشت او به دانشگاه اموری برای درمان سرطان زمانی که آنها کشیده در دکالب County, فقط در خارج از آتلانتا.

اسمیت بعدها نوشت که آنها متوقف شد به این دلیل که افسر او را دیدم چهره سفید با مرد سیاه و سفید. اما پادشاه ممکن است به دنبال: آسوشیتد پرس گزارش کرده بود که گرجستان segregationist رژیم صهیونیستی است. ارنست Vandiver قول داد برای حفظ Montgomery bus boycott رهبر “تحت نظارت در همه زمان ها است.”

شاه پرداخت 25 دلار خوب است که ماه سپتامبر به حل و فصل کاذب اتهام رانندگی بدون مجوز اما گفت که او آگاه است که او را از مشروط شدن تهدید زندان اگر او شکست هر گونه قوانین است.

روز بعد پادشاه پیوست آتلانتا جنبش دانشجویی ‘s sit-ins مبارزات انتخاباتی شد و متهم با خاطی در سفید پوستان تنها رستوران در غنی فروشگاه.

آتلانتا رهبران به زودی buckled به عنوان Fulton County این زندان پر موافقت desegregate در ازای پایان دادن به تحریم های فلج کننده و سفید متعلق به کسب و کار. اتهام بودند کاهش یافته است و هر کس آزاد شد — به جز پادشاه.

AP گزارش شده در Oct. 25, 1960, که بیش از 300 نفر شلوغ به دکتور دادگاه برای تماشای قاضی J. اسکار Mitchell حکم پادشاه به چهار ماه, حتی اگر شاه, آلاباما, مجوز معتبر بود تا 1962.

“من به تماشای در وحشت به عنوان مارتین بود بلافاصله از دادگاه دست خود را در فلز کافهای پشت سر خود” Coretta اسکات شاه به یاد می آورد در نامه اش بود. “مارتین بعد به من گفت که ترور جنوب عدالت جایی نمرات مردان سیاه شد کنده از سلول های خود را و هرگز دوباره دیده, فرار از طریق ذهن خود را.”

پادشاه خواست همسر خود را به قوی در نامه ای از گرجستان ، سه سال قبل از “نامه ای از زندان بیرمنگام” او نوشت: “این صلیب است که ما باید برای آزادی مردم ما است.”

با روز در سمت چپ نژاد در مبارزات انتخاباتی ریچارد نیکسون و جان اف کندی به دنبال بی اهمیت جلوه دادن مسائل مربوط به حقوق مدنی برای ترس از دست دادن جنوب سفید رای.

سیاه پوستان بود بیشتر رای دادند جمهوری خواه پس از آبراهام لینکلن. نیکسون بوده است تایید شده توسط Martin Luther King Sr رهبر Ebenezer کلیسای باپتیست.

اما نیکسون را نادیده گرفته درخواست برای کمک در حالی که کندی به نام Coretta برای ابراز همدردی خود را.

مورخان تیلور شعبه و دیوید Garrow نوشت که رابرت اف کندی انداخت یک جا گفتن دستیاران که تغذیه شماره خود را به برادر خود که آنها هزینه او را در انتخابات ریاست جمهوری, اما او به نام Mitchell که معکوس خود را انکار باند بلافاصله آزاد King.

پادشاه پدر روشن را تایید کرد و گفت کندی بود “شهامت اخلاقی به ایستادن برای آنچه حق است.” که قول و دیگران به نظر می رسد در آبی-papered جزوه با عنوان “بدون نظر نیکسون در مقابل یک نامزد با یک قلب سناتور کندی.” خسته شده اید توسط رسانه ملی کندی مشاوران و پادشاه حامیان توزیع پمفلت در کلیساها در سراسر کشور از پنج شنبه قبل از روز انتخابات.

سیاه پوستان رای داده بودند 60-40 جمهوری خواه فقط چهار سال قبل از آن; این بار آنها رای دادند 70-30 برای دموکرات ارائه بیش از اندازه کافی برای کندی به پیروزی کالج انتخاباتی و رای مردمی توسط باریک 113,000 حاشیه سراسر کشور با توجه به Theodore H. سفید در “ساخت ریاست جمهوری سال 1960.”

“این واقعا جالب و متنوع, تاریخچه” سیاسی گفت: سازمان مری قلاب مدیر شرکت جنوبی ها در زمین جدید. “این تله که دکتر کینگ بود تجربه در آن زمان هستند همان کسانی هستند که هنوز به دام انداختن تا مردم ما در هر روز است.”

___

مایکل وارن توسط سردبیر در AP جنوب میز و یک کمک کننده به نژاد و قومیت تیم. وارن همچنین است یک داوطلب مربی به دکتور دبیرستان دانش آموزان به عنوان آنها آماده برای درخواست تاریخی نشانگر در محل که در آن پادشاه محکوم شد.

کپی رایت © 2020 آسوشیتد پرس. تمام حقوق محفوظ است. این مواد ممکن است منتشر نمی شود, پخش نوشته شده و یا توزیع شود.

tinyurlis.gdclck.ruulvis.netshrtco.de