اورشلیم (AP) — شوروی سابق مخالف Natan sharansky را برنده 2020 پیدایش جایزه روز دوشنبه اعلام کرد که او اهدا خواهد شد $1 میلیون جایزه به سازمان مبارزه با این بیماری همه گیر کوروناویروس و کمک به مردم بیشتر تحت تاثیر شیوع.

در بیانیه منتشر شده توسط جایزه سازمان sharansky را گفت: او را حمایت سازمان در اسرائیل و خارج از کشور برخی از ارائه تسکین فوری به قربانیان و دیگران به دنبال طولانی مدت تحقیقاتی در برابر این بیماری است. در صرف نظر کردن از پول جایزه پيرو سنت تعیین شده توسط برندگان قبلی.

“بسیاری از مردم را در سراسر جهان داده اند سخاوتمندانه برای کمک به سازمان ها و افرادی که ویران شده اند COVID-19. من ممنون هستم که این فرصت را برای کمک به این انسان دوستانه تلاش” sharansky را گفت.

پیدایش جایزه بنیاد گفت: کمک های مالی را به سازمان ارائه خدمات اورژانس به اورشلیم ساکنان همه ادیان و کمک به شدت معلول خشونت قربانیان مهاجران آفریقایی در تل آویو و مردم نیاز به خدمات بهداشت روان.

وی همچنین حمایت از پژوهش در موسسه وایزمن اسرائیل علوم دانشگاه کلمبیا و دانشگاه نیویورک و کمک به سالمندان جوامع یهودی خارج از کشور.

مبلغ 1 میلیون دلار جایزه اعطا شده است هر سال به یک فرد شناخته شده برای برجسته حرفه ای, موفقیت, کمک به انسانیت و تعهد به ارزش های یهودی.

Sharansky را رز به شهرت در سال 1970 به عنوان یک مخالف در اتحاد جماهیر شوروی که در آن او کار می کرد از نزدیک با این فعال حقوق بشر و برنده جایزه صلح نوبل برنده آندره ساخاروف. او عضو موسس هلسینکی که نظارت نقض حقوق توسط شوروی و تبدیل به یکی از بهترین و شناخته شده “refuseniks,” شوروی یهودیان که محروم بودند اجازه مهاجرت به اسرائیل.

در سال 1977 sharansky را در زندان بود در ساخته شده به اتهام جاسوسی برای ایالات متحده است. او نه سال در زندان خدمت زیادی از آن زمان در سلول انفرادی.

Sharansky را آزاد شد در مزارشریف در سال 1986 پس از بررسی های شدید بین المللی به رهبری همسرش, Avital و بلافاصله پس از نقل مکان به اسرائیل است.

سال بعد او به رهبری یک تظاهرات در واشنگتن که در آن, در آستانه سفر رهبر اتحاد جماهیر شوروی میخائیل گورباچف برخی 250,000 یهودیان خواستار پایان دادن به آزار و اذیت یهودیان شوروی و آزادی را برای آنها به مهاجرت. گورباچف پس از آن باز مرزهای این کشور پاکسازی راه را برای حدود 1.6 میلیون یهودی برای مهاجرت.

در اسرائیل sharansky را صرف حرفه ای طولانی در سیاست و خدمات عمومی. او همچنین نویسنده سه کتاب و دریافت یک عدد از معتبر recognitions از جمله اسرائیل بالاترین جایزه جایزه اسرائیل و همچنین آمریکا مدال آزادی و کنگره مدال طلا.

کپی رایت © 2020 آسوشیتد پرس. تمام حقوق محفوظ است. این مواد ممکن است منتشر نمی شود, پخش نوشته شده و یا توزیع شود.

tinyurlis.gdu.nuclck.ruulvis.netshrtco.de