Shula, winningest مربی در فوتبال حرفه ای تاریخ می میرد در 90

میامی (AP) — همین Shula که برنده ترین بازی از هر NFL مربی و رهبری میامی دلفین ها به تنها فصل کامل در لیگ, تاریخچه درگذشت دوشنبه در خانه اش در این تیم گفت. او 90.

Shula پیشی گرفته جورج Halas لیگ برتر-رکورد 324 پیروزی در سال 1993. او بازنشسته پس از سال 1995 فصل با 347 برنده 173 ضرر و زیان و شش روابط و القاء شد به Pro Football Hall of Fame در سال 1997.

“همین Shula بود ایلخانی میامی دلفین ها برای 50 سال” دلفین ها در بیانیه ای گفت. “او به ارمغان آورد و لبه برنده به ما حق رای دادن و قرار دادن دلفین ها و شهر میامی در ورزش های ملی است.”

Shula شد تنها مربی برای هدایت یک تیم NFL را از طریق یک فصل کامل که 1972 دلفین ها رفت 17-0. آنها برنده سوپر جام دوباره فصل بعد, اتمام 15-2.

2007 پرستان آمد به تطبیق این دستاورد توسط ’72 دلفین های برنده خود را برای اولین بار در 18 بازی قبل از از دست دادن در سوپر باول به New York Giants.

Shula به نظر می رسد در شش سوپر کاسه و رسیده برگشتی در چهار دهه است. او مربی سه سالن از شهرت quarterbacks: جانی Unitas, باب Griese و دن مارینو.

در طول 26 فصل در میامی Shula شد یک موسسه و نگاه بخش با jutting فک و تابش خیره کننده است که مرعوب 150 پوند نویسندگان ورزشی و 300 پوند linemen به طور یکسان. نام او زینت یک بزرگراه و یک باشگاه ورزشی و یک steakhouse زنجیره ای.

Shula تنها از دست دادن فصل آمد و در سال 1976 و در سال 1988 اما او به خود جلب کرد افزایش انتقاد از طرفداران و رسانه ها در سال های پایانی خود را و بازنشسته در ژانویه سال 1996 با جیمی جانسون جایگزین کردن او.

Shula فعال بازنشستگی شامل مقدار زیادی از سفر و رویدادهای اجتماعی اما در سال 2000 او اعتراف کرد او از دست رفته مربیگری.

“هنگامی که شما چیزی برای از 26 سال با یک سازمان و تمام خاطرات — برخی نه چندان بزرگ اما اغلب خاطرات بزرگ — که زمانی که شما آن را از دست” او گفت:.

قبل از دهه 1970 با پیروزی میامی Shula به حال شهرت به عنوان یک مربی که رونق در طول فصل به طور منظم اما نمی تواند برنده بازی های بزرگ.

Shula جوانترین سر مربی در NFL تاریخچه زمانی بالتیمور کلت استخدام او در سال 1963 در سن 33. بارگیریها به پایان رسید 12-2 فصل بعد و به طور گسترده ای دیده می شود به عنوان در لیگ غالب تیم.

اما آنها را از دست داده 27-0 به کلیولند در عنوان بازی و برای چند سال آینده آنها در ادامه آمده است ،

تحقیر شد بزرگترین در سوپر جام به پایان سال 1968 فصل است. بارگیریها steamrolled از طریق NFL اتمام 13-1 و outscoring مخالفان توسط تقریبا 3-1 حاشیه. پس از خرد کردن Browns 34-0 در عنوان آنها قریب به اتفاق علاقه مندی به شکست جت از تازه بدوران رسیده لیگ فوتبال آمریکایی است که از دست داده بود دو سوپر کاسه.

اما کلت از دست 16-7 دمیدن متعدد به ثمر رساند فرصت و اجازه می دهد جت کارفرمایی جو Namath برای کنترل بازی. نتیجه این است که هنوز هم در نظر گرفته شده توسط بسیاری به عنوان بزرگترین ناراحت در فوتبال حرفه ای و سابقه آن کمک به Shula خروج از بالتیمور پس از سال 1969 فصل است.

در سال 1970 پس از NFL-AFL ادغام Shula پیوست دلفین چهارم-سال AFL تیم توسعه که رفته بود 3-10-1 سال قبل است.

میامی بهبود یافته به 10-4 در فصل اول خود را ساخته شده و برگشتی برای اولین بار و در سال 1971 دلفین ها رسیده سوپر باول قبل از از دست دادن به دالاس. فصل بعد زمانی که میامی در زمان 16-0 رکورد به سوپر باول در برابر واشنگتن Shula عنوان میراث خود را در خط.

“اگر ما تا به حال برنده 16 بازی در یک ردیف و از دست رفته سوپر باول آن شده اند که یک فاجعه به خصوص برای من,” او گفت: در سال 2007 ، “که من سوم سوپر باول از دست دادن. من 0-2 در سوپر کاسه و مردم همیشه به نظر می رسید به ارمغان می آورد که تا: ‘شما نمی توانید برنده شوید یکی از بزرگ.'”

دلفین ها ضرب و شتم Redskins 14-7 و سپس تکرار و به عنوان قهرمانان سال بعد از ضرب و شتم توسط مینه سوتا در عنوان بازی.

پست-Shula عصر در میامی تنها بزرگ دستاوردهای خود را. بیش از دو دهه پس از او بازنشسته دلفین ها شده اند را به یک بازی مسابقات قهرمانی آسیا بسیار کمتر از یک سوپر باول.

پنج بار تحت Shula, دلفین ها تا به حال یک خط برنده شدن حداقل هفت بازی. آنها نداشته اند یکی پس از.

Shula حدود بیش از برنده شدن است. او با حمایت بسیاری از سازمان های خیریه و همین Shula, پایه تشکیل شده در درجه اول برای کمک به تحقیقات سرطان پستان تاسیس شد به عنوان یک ادای احترام به خود و همسر اواخر دوروتی.

آنها ازدواج کرده بودند برای 32 سال و افزایش پنج فرزند قبل از او درگذشت در سال 1991. Shula ازدواج مری آن است. در طول یک bye هفته در سال 1993.

او پسر دیوید مربی این Cincinnati Bengals از 1992-96. زمانی که سینسیناتی بازی میامی در سال 1994 آن را نخستین بار در ورزش حرفه ای است که یک پدر و پسر با هم روبرو شدند به عنوان سر مربیان است.

همین برنده 23-7.

یکی دیگر از پسر مایک یک دیرین NFL دستیار مربی و سر مربی در آلاباما در 2003-06.

Shula صرف بیش از 20 سال در قدرتمند NFL شورای رقابت که ارزیابی بازی قوانین و همچنین مقررات طراحی شده برای بهبود ایمنی.

“اگر من به یاد برای هر چیزی من امیدوارم که آن را برای پخش در قوانین” Shula یک بار گفت. “من همچنین امیدوارم که از آن خواهد شد گفت که تیم من نشان داد کلاس و کرامت در پیروزی و یا شکست.”

متولد Jan. 4, 1930 در گرند رودخانه اوهایو Shula مطرح شد در اوهایو, اوهایو. او با بازی در حال اجرا پشت در جان کارول در دانشگاه کلیولند و cornerback در جوانب مثبت برای هفت فصل با کلیولند بالتیمور و واشنگتن است.

او وارد مربیگری به عنوان دستیار در ویرجینیا در سال 1958.

در نزدیکی پایان کار خود را Shula بیوگرافی در دلفین ها’ رسانه های راهنمای شروع با یک نقل قول از سابق NFL مربی بیکار و تنبل فیلیپس: “همین Shula می توانید خود را به ضرب و شتم شما می کند و او می تواند شما را به ضرب و شتم خود را می کند.”

Shula جان سالم به در با همسر دوم خود دو پسر و سه دختر.

___

بیشتر AP NFL: https://apnews.com/NFL و https://twitter.com/AP_NFL

___

دنبال استیون شراب در توییتر http://twitter.com/Steve_Wine

کپی رایت © 2020 آسوشیتد پرس. تمام حقوق محفوظ است. این مواد ممکن است منتشر نمی شود, پخش نوشته شده و یا توزیع شود.

tinyurlis.gdclck.ruulvis.netshrtco.de

ایندکسر