دادستان می گوید ICC در حال کار بر روی جدید لیبی حکم بازداشت

سازمان ملل متحد (AP) — دیوان کیفری بین المللی دادستان گفت: دفتر او در حال کار بر روی جدید حکم دستگیری در لیبی با اشاره به تعداد بالای تلفات غیرنظامیان از حملات هوایی و آتش توپخانه در حالی که تاکید بر این که فرماندهان نظامی ممکن است مسئول جنایات نیروهای خود را.

فاتو آغاز گفت: شورای امنیت سازمان ملل است که لیبی همچنان یک اولویت برای او ، او با اشاره به حمله از راه اندازی بیش از یک سال پیش توسط شرقی بر اساس نیروهای نظامی تحت فرماندهی خلیفه Hifter تلاش برای گرفتن پایتخت طرابلس است نه کاهش خواهد یافت.

او گفت: دفتر نظارت بر حوادث به خصوص تلفات غیرنظامیان از حملات هوایی و توپخانه و حوادث که ممکن است تشکیل جنایات تحت اساسنامه رم که تاسیس دیوان کیفری بین المللی.

آغاز نیست شناسایی هر گونه افراد که احتمالا با آن مواجه حکم بازداشت. اما او گفت به عمد هدف قرار دادن مردم غیر نظامی “است یک جنایت جنگی تحت اساسنامه رم” که در آن نیز ممنوع با هدف قرار دادن بیمارستان ها و دیگر سلامت آموزش و پرورش و ساختمان های مذهبی.

لیبی شده است در آشفتگی از سال 2011 زمانی که جنگ داخلی سرنگون زمان دیکتاتور Moammar Gadhafi بود که بعدا کشته شد. این کشور پس از تقسیم بین رقیب دولت در شرق و غرب هر یک از حمایت گروه های مسلح.

صحبت از طریق اتصال به آغاز گفت دفتر او نیز به دنبال تحقیقات مربوط به “قبر و مداوم مشکل” خودسرانه بازداشت و همچنین جدی بدرفتاری با مهاجران و پناهندگان تلاش برای حمل و نقل از طریق لیبی.

او گفت: اطلاعات نشان می دهد که افراد بازداشت بدون حفاظت مناسب اند و شکنجه شده و به قتل رسیده است و مردان و زنان و کودکان شده اند در معرض تجاوز به عنف و دیگر اشکال خشونت جنسی.

“زندانیان گزارش استفاده از روش های وحشیانه شکنجه,” او گفت:. “بازداشت شدگان فوت کرده اند از آسیب های پایدار از طریق شکنجه و از عدم ارائه مناسب و به موقع مراقبت های پزشکی.”

آغاز گفت: گزارش های دریافت شده توسط دفتر او همچنین نشان می دهد “افزایش تعداد موارد ناپدید شدن اجباری متعهد به کل مصونیت از مجازات” است که می تواند جنایت علیه بشریت است.

او با اشاره به مورد Siham Sergewa عضو لیبی مجلس نمایندگان به عنوان “سمبل این روند نگران کننده است.” Sergewa گم شده پس از 17 جولای زمانی که مردان مسلح گزارش ربوده شدن او از خانه اش در شهر شرقی بنغازی دادستان گفت.

در ماه نوامبر گذشته آغاز گفت دفتر او تا به حال اطلاعات قابل اعتماد در محل سه نفر مشمول حکم بازداشت توسط دادگاه جنایی بین المللی.

او گفت: پس از آن که سیف الاسلام Gadhafi اواخر دیکتاتور را اعتقاد بر این بود که در لیبی شهر لیبی; Mahmoud al-Werfalli یک فرمانده در Hifter نیروهای در بنغازی منطقه و Al-Tuhamy محمد خالد رئیس سابق لیبی داخلی آژانس امنیت در قاهره. او گفت: هر سه باقی می ماند و فراریان.

کپی رایت © 2020 آسوشیتد پرس. تمام حقوق محفوظ است. این مواد ممکن است منتشر نمی شود, پخش نوشته شده و یا توزیع شود.

tinyurlis.gdu.nuclck.ruulvis.netshrtco.de

ایندکسر