سان فرانسیسکو (AP) —

مایکل مک کلور یکی از مشهور ضرب و شتم شاعران سان فرانسیسکو که حرفه ای به عنوان یک شاعر تحت الشعاع بسیاری از دیگران در فرهنگ عامه شده است. او 87.

سان فرانسیسکو کرونیکل گزارش داد که مک کلور درگذشت, شنبه در اوکلند کالیفرنیا پس از درد و رنج سکته مغزی سال گذشته است.

سپس 22 ساله مک کلور به سازماندهی معروف شش گالری ضرب و شتم شعر خواندن در Oct. 7, 1955 و بعد از آن خواندن در بشر بود در پارک گلدن گیت که راه اندازی تابستان عشق در سال 1967 و در گروه “آخرین والس” کنسرت در Winterland در سال 1976.

“بدون سر و صدا از مک کلور وجود دارد که هیچ ’60s” بازیگر دنیس هاپر یک بار گفت.

در مک کلور 1982 غیرداستانی حساب از شش گالری خواندن “خراش سطح از ضربه” او تنظیم صحنه برای انقلاب بود که به دنبال در اواسط 1950s:

“جهانی که ما tremblingly پا را در آن دهه بود تلخ, خاکستری, یک,” او نوشت. “ما دیدیم که هنر شعر در اصل مرده کشته های جنگ توسط آکادمی با غفلت از فقدان عشق و علاقه نداشتن. ما می دانستیم که ما می تواند آن را به زندگی است.”

خود را در خواندن اولین بار در سال 1955 تحت الشعاع قرار بود با مقدمه ای از “فریاد زدن” توسط آلن گینزبرگ. اما مک کلور outlasted همه از ضربه در یک حرفه ای است که به طول انجامید بیش از 60 سال از انتشار بیش از 30 کتاب از شعر و نمایشنامه و جنگها تا سال 2017. او تور ایالات متحده و مکزیک و ژاپن با Ray Manzarek از درب. او همچنین یک استاد از شعر در کالیفرنیا دانشگاه هنر برای 43 سال است.

“مایکل فوق العاده مهربان متبحر و کاملا اختصاص داده شده به این شاعر را خواستار گفت:” ایلین Katzenberger, ناشر از شهرستان, چراغ, که, منتشر, مک کلور آثار قدمت آن به سال 1963. “او گاهی اوقات-شیاد قطعا یک provocateur و در عین حال بسیار نگران و بیمار یک حکیم که زیبا بود در داخل و خارج.”

کپی رایت © 2020 آسوشیتد پرس. تمام حقوق محفوظ است. این مواد ممکن است منتشر نمی شود, پخش نوشته شده و یا توزیع شود.

tinyurlis.gdclck.ruulvis.netshrtco.de