مانیل فیلیپین (AP) — فیلیپین کلیسا و رهبران کسب و کار بیان شده زنگ روز شنبه بیش از یک سازمان دولتی shutdown از بزرگترین کشور های تلویزیونی و شبکه رادیویی است که عمده ارائه دهنده اخبار در مورد بیماری همه گیر کوروناویروس.

بین المللی ناظران را محکوم کرد بسته شدن ABS-CBN Corp. که رئیس جمهور رودریگو Duterte هدف قرار داده در گذشته برای آن بحرانی پوشش به عنوان یک ضربه عمده به آزادی مطبوعات در سنگر و استحکامات از دموکراسی است.

کمیسیون ملی ارتباطات دستور داد که رسانه های غول پیکر برای جلوگیری عامل پس از آن 25 سال کنگره حق رای دادن شنبه به پایان رسید. آن را معکوس بیانیه ای به کنگره است که این امر صدور اجازه اقامت موقت در حالی که قانون گذاران ارزیابی یک حق رای تجدید. تنها مجلس نمایندگان می تواند اعطا و یا لغو جمله حق رای دادن و جلسات خود را باید به تاخیر افتاده است, در بخش, توسط یک coronavirus مستند.

در بازتابی از میزان فشارهای بیش از خاموش کردن شبکه که رفت هوایی سه شنبه شب هر دو مخالف و کلید Duterte متحدان سوال کمیسیون عمل است.

معاون رئیس جمهور Leni Robredo که منجر مخالفان گفت: به موقع انتشار اطلاعات دقیق موجب صرفه جویی در زندگی در یک بحران و galvanizes وحدت ملی.

“بسته شدن ABS-CBN هزینه های زندگی در بالای بی ارزش مزاحمت برای هزاران نفر خواهد شد که از دست دادن شغل خود را,” او گفت:.

تشکر. فرانتس آلوارز که متعلق به یک pro-Duterte ائتلاف و روسای کمیته مجلس قانونگذاری فرانچایز گفت: مخابرات کمیسیون را به منظور “پاک کردن تجاوز در صلاحیت این دادگاه ها از خانه.”

آلوارز گفت: ABS-CBN را DZMM ایستگاه رادیویی است که مقامات کمیسیون گفت: نمایندگان مجلس در یک جلسه در ماه مارس که موضوع موقت عامل اجازه به ABS-CBN در حالی که آن حق رای تجدید شد و انتظار بر اساس راهنمایی از وزارت دادگستری.

“ما واقعا تعجب که چرا آنها عقب نشینی به طوری که آنها باید برای توضیح” آلوارز گفت DZMM قبل از آن بیش از حد رفت هوا از اواخر روز سه شنبه.

این Makati باشگاه کسب و کار معتبر از برترین مدیران کسب و کار گفت: این شبکه را بسته بود و یک شکست به وحدت ملی میان بحران بی سابقه ای.

سازمان عفو بین المللی در فیلیپین گفت: بسته شدن سفارش یک “حمله ظالمانه” آزادی رسانه ها و خواسته دولت را به سرعت به ارمغان بیاورد شبکه به عقب در هوا.

اسقف خراردو Alminaza از کنفرانس اسقف های کاتولیک فیلیپین اعتراض به بسته شدن “از طرف روزنامه نگاران و هزاران نفر از کارگران تحت تاثیر این تصمیم” به عنوان آنها در تلاش برای مقابله با سرایت.

ABS-CBN بیش از 11,000 اخبار و تولید پرسنل در سراسر کشور. گذشته از گزارش coronavirus نیز آلوده کرده است که نزدیک به 10 ، 000 نفر کشته و 637 در فیلیپین آن نیز بازگشایی از مواد غذایی و کمک های پزشکی.

رسانه ها ناظران متهم Duterte و دولت او از muzzling رسانه های مستقل مانند ABS-CBN که گزارش انتقادی در مورد مسائل از جمله رئیس جمهور مبارزه با مواد مخدر سرکوب است که در آن هزاران عمدتا فقیر مواد مخدر مظنون کشته شده اند. مقامات دولتی را رد بسته بود آزادی مطبوعات مسئله اصرار دارد که هر کس باید مطابق با قانون است.

سخنگوی ریاست جمهوری هری رقو گفت: ABS-CBN بود به دنبال راه حل های قانونی و اضافه شده است که Duterte اتحاد چپ سرنوشت خود را به کنگره است.

اما پیش از حق رای دادن انقضا وکیل-General Jose Calida خواسته دیوان عالی کشور در ماه فوریه به لغو عامل franchises ABS-CBN و فرعی در یک جداگانه در تلاش برای تعطیل کردن این شرکت به اتهام سوء استفاده از آن فرانشیز و نقض قانون اساسی منع سرمایه گذاری خارجی در فیلیپین رسانه ها. ABS-CBN رد اتهامات.

کپی رایت © 2020 آسوشیتد پرس. تمام حقوق محفوظ است. این مواد ممکن است منتشر نمی شود, پخش نوشته شده و یا توزیع شود.

tinyurlis.gdclck.ruulvis.netshrtco.de