نیویورک (AP) — رمان نویس N. K. Jemisin یک نوجوان بود اولین بار او خواندن Octavia ساقی و هیچ چیز آماده کرده بود او را برای آن. آن 1980s و کتاب بود به نام “سپیده” داستان یک زن که بیدار 250 سال پس از هولوکاست هسته ای.

“من به یاد داشته باشید فقط از نوع حیرت زده بودن که یک زن وجود داشته است در آینده به دلیل داستان های علمی تخیلی تا به حال انجام نشده است که قبل از, می گوید:” Jemisin که “شهر ما شد” در حال حاضر پرفروش. “وجود دارد فقط این آشکار شرایطی که در آن به نظر می رسید همه ما فقط از بین رفت بعد از مدتی.”

انقلابی صدا در طول عمر ساقی تنها تبدیل شدن به محبوب تر و با نفوذ پس از مرگ او 14 سال پیش در سن 58. رمان از جمله “سپیده دم” “قوم و خویشی” و “برزگر” فروش بیش از 100 ، 000 نسخه در هر سال با توجه به سابق ادبی و مدیر او و مستغلات Merrillee Heifetz. Toshi Reagon اقتباس “برزگر” به یک اپرا و ویولا دیویس و Ava DuVernay در میان کسانی که در جریان سری بر اساس کار خود را. Grand Central انتشار reissuing بسیاری از رمان های خود را در این سال و کتابخانه آمریکا استقبال او به کانن در سال 2021 با یک حجم از داستان است.

نسل جوان نویسندگان استناد او به عنوان یک نفوذ از Jemisin و Tochi Onyebuchi به مارلون جیمز و Nnedi Okarafor در حال حاضر در حال کار بر روی یک فیلمنامه برای ساقی رمان “وحشی دانه” برای تولید شرکت اجرا شده توسط دیویس و همسرش, ژولیوس Tennon. دیویس در مصاحبه اخیر خود با آسوشیتد پرس گفت که او شروع به خواندن باتلر در حالی که حضور در مدرسه جولیارد 30 سال پیش.

“من احساس موجود در این روایت در راه من تا به حال هرگز احساس خواندن هر چیزی قبل از,” دیویس گفت که یک معامله با Amazon Studios. “چیزی است که وجود دارد در مورد دیدن خود را در تخیل زمین بازی که باز می شود تا جهان را به خود.”

Alys حوا million dolla moe ™ یک استاد زبان انگلیسی در دانشگاه واشنگتن می گوید: ساقی را شکست باز یک نوع “تحت سلطه مردان سفید پوست و سفید خوانندگان.” او در حال حاضر ستایش به عنوان یک رویایی که پیش بینی بسیاری از مسائل امروز در اخبار از coronavirus به تغییر آب و هوا به انتخابات ریاست دونالد مغلوب ساختن پیشی جستن. در سال 1998 رمان “مثل استعداد” جناح راست اندرو استیل Jarret اجرا برای رئیس جمهور در 2032 با یک پیام آشنا به زمان خوانندگان.

“Jarret اصرار بر بودن رجعت به برخی زودتر, ‘ساده’ زمان. در حال حاضر مناسب نیست او را. مذهبی را تحمل نمی کند و او را کت و شلوار,” ساقی نوشت. “وجود دارد هرگز یک زمان در این کشور است. اما این روزها که بیشتر از نیمی از مردم در این کشور می تواند به عنوان خوانده شده نیست و در همه تاریخ است فقط یکی بیشتر قریب به اتفاق به آنها ناشناخته است.”

Jarret کمپین موضوع: “کمک به ما را به امریکا بزرگ دوباره.”

“او (ساقی) به نظر می رسد دیده می شود واقعی آینده, در آینده راه چند نویسنده دیگر هم می گوید:” جری کاروان استادیار در دانشگاه است که شرکت در حال ویرایش ساقی کاری را برای کتابخانه از امریکا است. “این سخت است نه به خواندن کتاب و فکر می کنم” چگونه او می دانید؟'”

ساقی خود زندگی آموزش دیده خود را به فکر می کنم در راه های جدید است. متولد و بزرگ شده در پاسادنا کالیفرنیا, او, سیاه, فقیر و ایستاده 6-پا-قد بلند. “من بر این باور بودم زشت و احمق دست و پا چلفتی و اجتماعی نا امید کننده” او یک بار توضیح داده شده. او احساس انزوا به رهبری او را به خواندن و نوشتن داستان های علمی تخیلی و فانتزی داستان حتی به عنوان یک پسر به او گفت: “عسل … سیاهان نمی تواند از نویسندگان.”

در نویسندگان کارگاه در 1970s هارلن الیسون ادامه کار او شد و اوایل حامی, چاپ و نشر یکی از داستان های او در داستان های علمی تخیلی گلچین. او اولین رمان “این Patternist,” بیرون آمد و در سال 1976 اگر چه آن را در زمان او سال قادر به پشتیبانی از خودش و برای این صنعت به گرفتن او. Jemisin و دیگران به یاد داشته باشید که پوشش اصلی برای “سحر” ویژه سفید کاری ساخت Jemisin بیشتر از همه شگفت زده کرد زمانی که او کتاب خواندن و متوجه شدم شخصیت سیاه بود.

از طریق 1980s و ’90s او خوانندگان و شهرت رشد داشته است. او اولین نویسنده داستان های علمی تخیلی به دریافت یک مک آرتور “نابغه گرانت” و ادبی افتخارات شامل سحابی جوایز برای “Bloodchild” و “مثل استعداد است.” او خجالتی بود و اغلب منزوی و توصیف و خودش را به عنوان “بدبین اگر من را فمینیست سیاه سابق باپتیست نفت-و-آب ترکیب جاه طلبی و تنبلی ناامنی یقین و رانندگی است.”

برخی از تحسین شخصی خاطرات ساقی. نه دیگر قبل از او درگذشت در سال 2006 بود که سخنران اصلی در گوندولین بروکس کنفرانس در ادبیات و نویسندگی خلاق در دانشگاه ایالتی شیکاگو. Okarafor بود در میان صدها نفر در مخاطب است. او تا به حال شناخته شده باتلر برای سال قدمت به نویسندگان کارگاه آموزشی در شیپور جایی که او برای اولین بار جزئیات باتلر و به دنبال توصیه های خود را ابتدا با یک مکالمه تلفنی است.

“او واقعا مهربان و او خنده دار بود و من فقط به یاد داشته باشید مکالمه واقعا حال پرورش است. او بسیار پایین به زمین, اما آن را نیز مانند صحبت کردن به کسی که در راه وجود دارد,” Okarafor می گوید. “در گوندولین بروکس, کنفرانس, من به یاد داشته باشید که چگونه شگفت زده کرد او در حضور. اتاق بسته بندی شده است این اتاق بزرگ با خیلی دوست دارم. من فقط آرزو می کنم او در اینجا در حال حاضر برای دیدن چقدر بیشتر او بودن افتخار.”

کپی رایت © 2020 آسوشیتد پرس. تمام حقوق محفوظ است. این مواد ممکن است منتشر نمی شود, پخش نوشته شده و یا توزیع شود.

tinyurlis.gdu.nuclck.ruulvis.netshrtco.de