امروز در تاریخ

امروز در تاریخ

امروز یکشنبه, مارس 10 131st بعد از سال 2020 است. وجود 235 روز باقی مانده در سال است.

امروز برجسته در تاریخ:

در مارس 10, 1924, J. Edgar Hoover نام اقدام مدیر دفتر تحقیقات (بعدها معروف به دفتر تحقیقات فدرال و یا FBI).

در این تاریخ:

در 1611 آقا توماس دال وارد مستعمره ویرجینیا که در آن به عنوان معاون فرماندار او برقرار اقدامات خشن برای بازگرداندن نظم است.

در 1774 Louis شانزدهم ملحق به تاج و تخت فرانسه.

در 1865, رئیس جمهور کنفدراسیون Jefferson Davis دستگیر شد توسط اتحادیه نیروهای Irwinville گرجستان.

در سال 1869 طلایی سنبله رانده شد در دماغه یوتا مارک تکمیل اولین راه آهن سراسری در ایالات متحده است.

در سال 1933 نازی ها گسترده عمومی کتاب سوختاندن در آلمان است.

در سال 1940 در طول جنگ جهانی دوم نیروهای آلمانی شروع به حمله به هلند و لوکزامبورگ و بلژیک و فرانسه است. همان روز نخست وزیر بریتانیا نویل چمبرلین استعفا داد و وینستون چرچیل تشکیل یک دولت جدید است.

در سال 1941 آدولف هیتلر معاون رودولف هس, چتر نجات به اسکاتلند در آنچه او ادعا شد یک ماموریت صلح. (هس به پایان رسید تا در خدمت یک جمله زندگی در اشپانداو زندان تا سال 1987 زمانی که او ظاهرا خودکشی در سن 93.)

در سال 1975 سونی شروع به فروش آن Betamax خانه videocassette recorder در ژاپن است.

در سال 1978 بریتانیا شاهزاده خانم مارگارت و ارل از Snowdon اعلام کردند که طلاق بعد از 18 سال از ازدواج.

در سال 1994 نلسون ماندلا در زمان ادای سوگند در پرتوریا برای تبدیل شدن به آفریقای جنوبی و اولین رئیس جمهور سیاه. ایالت ایلینویز اعدام قاتل زنجیره John Wayne gacy شنیده نشده, 52, برای قتل 33 مردان و پسران است.

در سال 2002 یک زمان 39 روز مناقشه بین اسرائیل و فلسطینی و نیروهای امنیتی افراد مسلح در کلیسای مهد در بیت لحم به پایان رسید و با 13 اسلامگرایان در پرواز به اروپا تبعید و 26 منتشر شد به غزه ،

در سال 2005 یک ورشکستگی فدرال قاضی مورد تایید هواپیمایی متحده قصد خاتمه آن کارکنان در برنامه های بازنشستگی.

ده سال پیش: باراک اوباما رئیس جمهور معرفی دیوان عالی کشور نامزد النا کاگان, صدور صورت حساب خود را به عنوان یک نیروی وحدت بخش برای یک شکسته دادگاه. یکشنبه, معلم مدرسه, ملیسا Huckaby متهم به آدم ربایی و تجاوز و قتل 8 ساله ساندرا کانتو التماس کرد گناه تریسی در کالیفرنیا به قتل است. (Huckaby بود و بعد محکوم به زندگی در زندان است.) اتحادیه اروپا در قرار دادن متناوب $1 تریلیون دلار برای مهار آن گسترش بدهی دولت بحران است.

پنج سال پیش: رئیس جمهور کوبا رائول کاسترو ملاقات با پاپ فرانسیس در واتیکان برای تشکر از او را برای کار در آمریکا-کوبا detente و گفت: او آنقدر تحت تاثیر قرار پاپ او بود با توجه به بازگشت به کلیسای کاتولیک. در دور اول از لهستان در انتخابات ریاست جمهوری آندره Duda دقت لبه وقت Bronislaw Komorowski. (پس از نه نامزد آرای بیش از 50 درصد یک انتخابات برگزار شد و دو هفته بعد Duda به دست آورد.)

یک سال پیش: تجارت, مذاکرات بین ایالات متحده و چین را شکست با هیچ توافقنامه ساعت پس از رئیس جمهور دونالد مغلوب ساختن پیشی جستن بیش از دو برابر تعرفه در $200 میلیارد دلار واردات چین. سازمان ملل متحد محیط زیست گفت تقریبا در هر کشور در حال توافق بر روی یک الزام چارچوب برای کاهش آلودگی زباله های پلاستیکی; ایالات متحده آمریکا یک استثنای قابل توجه. در اولین روز است که سهام آن بود که عموم معامله سهام در حال بارگذاری به پایان رسید پایین 8% بازتاب طولانی شک و تردید در مورد آینده این شرکت چشم انداز سودآوری است.

متولدین امروز: نویسنده باربارا تیلور برادفورد است 87. ریتم و بلوز خواننده هنری Fambrough (از Spinners) است 82. بازیگر David Clennon 77 است. نویسنده-تهیه کننده-کارگردان جیم آبراهامز است 76. خواننده داناون است 74. خواننده و ترانه سرا گراهام Gouldman (10cc) است 74. خواننده دیو ماسون است 74. بازیگر Mike Hagerty است 66. ورزشی گوناگونی را برمن 65 است. بازیگر بروس Penhall است 63. سابق بهداشت ، ریک سانتوروم, R-Pa. 62. سناتور. سیندی هاید-Smith, R-Miss., 61. بازیگر Victoria Rowell است 61. خواننده راک بونو (BAH’-noh) (U2) 60. سابق بهداشت ، دین هلر R-Nev. 60. نوازنده سنگ دنی کری (ابزار) 59. بازیگر نقش داریل M. بل است 57. نمایشنامه نویس Suzan-لری پارک است 57. مدل Linda Evangelista است 55. رپر جوان MC است 53. بازیگر Erik Palladino 52 است. خواننده راک ریچارد پاتریک (فیلتر) 52 است. بازیگر Lenny Venito است 51. بازیگر دالاس رابرتز است 50. بازیگر Leslie Stefanson است 49. بازیگر-خواننده تاد لاو 48 است. کشور نوازنده دیوید والاس (کول Deggs و تنها و بیکس) 48 است. بازیگر Andrea Anders است 45. راننده خودرو مسابقه ای Helio Castroneves است 45. نوازنده سنگ جسی جلیقه 43 است. بازیگر Kenan Thompson است 42. ریتم و بلوز خواننده Jason Dalyrimple (روح واقعی) 40. سنگ نوازنده جوی Zehr (کلیک کنید پنج) است 37. خواننده اشلی پول (Dream) 35. بازیگر Odette Annable است 35. بازیگر Lindsey Shaw است 31. بازیگر لورن پاتر 30 است. مدال طلای المپیک شناگر Missy Franklin 25 است.

فکر کردم برای امروز: “هیچ چیز محو می شود مانند موفقیت است.” — Walter Winchell آمریکایی نویس و پخش (1897-1972).

کپی رایت سال 2020 آسوشیتد پرس. تمام حقوق محفوظ است.

کپی رایت © 2020 آسوشیتد پرس. تمام حقوق محفوظ است. این مواد ممکن است منتشر نمی شود, پخش نوشته شده و یا توزیع شود.

tinyurlis.gdclck.ruulvis.netshrtco.de

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>