Mccoy’s بازگشایی برای بایگانی اطلاعات با نام تجاری جدید سایت

McCoy در خانواده رستوران شده است صبورانه قدیمی از مد افتاده پس از افتتاح آن در سال 1988 از کلاسیک آن کسی که شام میخورد کرایه مرغ سرخ شده و استیک را huevos rancheros و چسبناک رول دارچین به آن وینیل پوشش داده شده مفصل گردنده صندلی اندود شده تا در طول مدرسه قدیمی مقابله با صبحانه. 24 ساعته است eatery نشده بود مقدار استفاده از اینترنت یا تکیه بیشتر بر روی کلمه از دهان و رنگ زرد روشن ثبت نام در فدرال بلوار و بزرگراه بین ایالتی-70 به گسترش این پیام در مورد مواد غذایی خوب انتظار در داخل برای خانواده كانون شب جغدها و همسایگان. تعهد به خدمت, خوشمزه, آرامش غذا در تمام ساعات به دست آورده McCoy ما بهترین 24/7 رستوران جایزه در سال 2017.

آشپز/صاحب رابرت هالوی اضافه mccoy’s Facebook صفحه در حدود چهار سال پیش که او با استفاده از به طور موثر در آغاز سال 2020 به نمایش بازسازی از جمله عمده آشپزخانه پروژه های در حال انجام در حالی که رستوران بسته شد برای اولین بار در سال. اما فقط چند هفته بعد از mccoy’s بازگشایی شد که پس از عوض کردن آن مجبور به تعطیل دوباره به دلیل بیماری همه گیر کوروناویروس.

هالووی در زمان برخی از زمان به مطمئن شوید که او در رستوران تمیز بود و کارکنان خود را سالم قبل از راهاندازی در مارس 1 برای منظقه انتخاب کنید تا. این منو شامل برخی از خانواده جدید بسته و مشروبات الکلی به-بروید, بنابراین مطمئن شوید که بخواهید در مورد آن زمانی که شما محل سفارش خود را.

بار بودن آنها چه هستند هالووی نیز در نهایت اضافه شدن یک سایت به طوری که مشتریان هم اکنون می توانید یک منو قبل از پیش فراخوانی برای بایگانی اطلاعات. سفارش آنلاین این است که در این آثار بیش از حد است که همراه با جدید Instagram حساب کامل خواهد شد McCoy جهش به عصر دیجیتال. یکی از مشکلات اجرای سفارش آنلاین, آشپز توضیح می دهد که در برخورد با درخواست برای سفارشات سفارشی مانند این که چگونه مردم خود را مانند تخم مرغ پخته شده و یا اگر آنها می خواهند خود را براونز هش فوق العاده ترد.

هالووی متعلق به McCoy را از سال 2007 او خریداری و در محل پس از آمدن به عنوان یک مدیر اشاره کرد که از زمان کارکنان مشغول به کار در رستوران بسیار طولانی تر از او است. “احساس خانواده فقط واقعا مرا جلب کرد و از آن ساخته شده من احساس می کنم مثل من می تواند یک تفاوت” آشپز توضیح می دهد.

پس از مصرف بیش از او استفاده می شود ارتباط خود را به عنوان یک سابق باشگاه های کشور سرآشپز برای بهبود رستوران منابع. “ما با استفاده از محلی و تخم مرغ و لبنیات, بوفالو و سیب زمینی” هالووی یادداشت ها. “و سوپ از ابتدا و ارائه فوق العاده روزانه به من اجازه می دهد برای انعطاف پذیری من آشپز عضلات است.”

آشپز می گوید که او نتواند در تعاملات روزانه با مشتریان به طور منظم که 65 درصد از کسب و کار خود را, اما او یک محتاط چشم انداز به بازگشایی برای کسب و کار پس از آن می تواند ماه قبل از coronavirus تهدید فروکش. “قطعا وجود دارد یک تقاضا وجود دارد,” او اشاره می کند: “اما من مراقبت بیشتر در مورد افراد داخل ساختمان از قرار دادن یکی دیگر از دلار در تا.”

بنابراین در حال حاضر شما نمی خواهد بود قادر به دریافت بیسکویت و استفاده نا مشروع در ساعت 3 صبح; مککوی در حال حاضر باز از ساعت 8 صبح تا 8 بعد از ظهر روزانه. تماس 303-433-9511 به محل سفارش خود را و سپس خود را انتخاب کنید تا گراب در 4855 فدرال بلوار. و زمانی که شما در حال گرفتن یک زیرچشمی نگاه کردن در آن وب سایت جدید ترک یک بررسی از آخرین وعده غذایی خود را و به شما امکان ثبت نام برای برنده 500 دلار که کسی که شام میخورد میدارد برنده در تاریخ 1 ژوئن.

tinyurlis.gdu.nuclck.ruulvis.netshrtco.de

ایندکسر