بعدی متوقف خواهد شد آبجوسازی در مه 30, با استناد به رقابت و COVID

توقف بعدی دم شرکت که در شروع سفر خود را در سال 2017 به عنوان بی باک Sojourner آبجو پروژه خواهد درهای خود را برای همیشه در تاریخ 30 مه. این چهارمین کلرادو آبجوسازی به بیرون رفتن از کسب و کار از coronavirus همه گیر آغاز شد. دیگران جانبازان برادران دم در جانزتاون آهن پرنده دم در کلرادو اسپرینگز و گوریل کیمیا دم در فورت لاپتون.

اما توقف بعدی را آشوب کرده بود به همان اندازه برای انجام آن تلاش برای تغییر نام و مدل کسب و کار خود بیش از چند ماه گذشته در یک شدت رقابتی صنعت-بازار آبجو به عنوان آن را با کروناویروس خاموش شدن ناگهانی آن را محدود به کارخانه های لبنی کافه ها و رستوران ها به بایگانی اطلاعات و ارائه خدمات پس از اواسط ماه مارس.

“ما نیاز به رشد در هر دو توزیع طرف و taproom طرف آن را یک چالش برای باز بماند و تحت شرایط عادی می گوید:” سر brewer و مالک اندرو مور. “اما با همه چالش های رو به جلو در حال حاضر در یک متفاوت و نامشخص جهانی… ما می دانیم که ما تصمیم درست است.”

در ماه اوت گذشته مور و صاحبان شرکت بن Gettinger و نیک Fredman اعلام کرد که آنها برنامه ریزی شده به, نام تجاری جدید تعریف بی باک Sojourner به عنوان توقف بعدی, فروش taproom در 925 غرب خیابان هشتم و سوئیچ به طور کامل به کنسرو و توزیع غیر معمول آن سفر با مضمون گیاهان دارویی و ادویه با طعم آبجو. که taproom تا به حال شده است به سادگی یک پروژه Gettinger گفت: در زمان اضافه میکند: “ما می خواستیم برای تست کردن آبجو و ببینید چه چیزی مردم را دوست داشت. اما ما طرح کسب و کار همیشه به یک بسته بندی آبجوسازی و توزیع به عنوان بسیاری از ایالت ها به عنوان امکان پذیر است.”

این یک استراتژی است که پرواز در صورت از عقل متعارف: قبل از همه گیر هر کوچک و متوسط ماشین منگنه کرده بود در پاسخ به رقابت در قفسه های فروشگاه به خصوص در سوپر مارکت ها با باز کردن دوم یا سوم taprooms از جمله Odell دم جدید بلژیک Bruz آبجو و Weldwerks.

Next Stop Brew Company began its journey as Intrepid Sojourner.

توقف بعدی دم شرکت شروع سفر خود را به عنوان بی باک Sojourner.

توقف بعدی دم

مور اذعان دارد که توقف بعدی تا به حال مشکل گرفتن کشش به عنوان یک نتیجه از که رقابت — و یک اولویت برای آبجو محلی — و تا به حال تنها به انتظارنشسته بودند تا یک توزیع کننده در یکی دیگر ایالت وایومینگ. در حال رقابت برای فضای قفسه کاملا وحشیانه و به نظر می رسد به گرفتن حتی بیشتر ادم کش.

پس از آبجوسازی به حال متعهد به دادن آن اجاره این ماه اوت با این حال و از آنجا که محل همواره یک مشکل — با پارکینگ و یا محله دسترسی — صاحبان شروع به تحقیق این ایده از باز کردن یک خوب ناهار خوری گرا brewpub برای تکمیل آبجو که شامل استانبول, چاق و چله ساخته شده با قهوه ترک هل و شیرین پوست پرتقال; بانکوک Kolsch ساخته شده ریواس و زنجبیل; رم یک IPA ساخته شده با ریحان; و جهان آبجو فنجان مدال برنده دودی درخت گردوی امریکایی هلو اندکی سنگین است.

اما پس از آن همه گیر رسید. “با COVID, ناهارخوری زیبا در حال رفتن به از بین بردن بسیاری دیگر برای بازیابی ما فکر می کنم,” مور می گوید. “و بسیاری از عدم اطمینان در مورد آنچه در بازار املاک و مستغلات در حال رفتن به می خواهم به نگاه و آنچه اتفاق خواهد افتاد به رستوران و آبجوسازی ، آن زمان دیوانه و آن است که تنها رفتن به crazier در حالی که برای.”

مور می گوید او و Gettinger هر دو برنامه را به ماندن در کلرادو و مور امیدوار به ماندن در صنعت دم — و حتی نظر باز کردن یکی دیگر از آبجوسازی یا بازگشایی, توقف بعدی در پایین جاده. اما بعد از چند سال در حال رفتن به بسیار دشوار را برای این صنعت ، “برخی از پول نقد در دست برای زنده ماندن تا هشت هفته به فروش, اما هنگامی که شما اضافه کردن که به تابستان اجتماعی distiancing و موج دوم coronavirus در پاییز یا زمستان که فصل آهسته به هر حال, شما در حال رفتن به یک مقدار زیادی از دیدن این اتفاق می افتد.”

tinyurlis.gdu.nuclck.ruulvis.netshrtco.de

ایندکسر