اورشلیم (AP) — وزیر خارجه آمریکا, Mike Pompeo در اسرائیل روز چهارشنبه برای ملاقات با بنیامین نتانیاهو نخست وزیر و حاکم شریک ایران است که انتظار می رود به آدرس اسرائیل قصد دارد به ضمیمه بخش هایی از کرانه باختری است.

Pompeo فرود در تل آویو در صبح زود و به طور مستقیم اقدام به اورشلیم دریافت معافیت از اسرائیل اجباری دو هفته ای قرنطینه برای ورود با توجه به شیوع کروناویروس. سفر خود به اسرائیل با هر خارجی رسمی از ژانویه قبل از این کشور تا حد زیادی بسته مرزهای خود برای جلوگیری از گسترش این بیماری همه گیر.

نتانیاهو و ائتلاف جدید شریک آبی و سفید رهبر حزب Benny Gantz, به تعویق افتاد تحلیف خود دولت تا شنبه به جای Pompeo را ببینید.

یکی از موارد کلیدی در دستور کار در Pompeo مذاکرات با نتانیاهو و Gantz شد اسرائیل اعلام کرد قصد به ضمیمه بخش هایی از کرانه — یک حرکت خاص به خشم فلسطینی ها و جهان عرب و همچنین بسیاری از اسرائیل به متحدان غربی.

پیش از سفر Pompeo گفت: اسرائیل روزانه Israel Hayom روز سه شنبه که جلسه مهم بود به اندازه کافی برای توجیه پرواز به اسرائیل به صورت چهره به چهره مذاکرات با وجود این همه گیر و آنها را مورد بحث تلاش برای نگه داشتن ایران از دستیابی به سلاح هسته ای را مغلوب ساختن پیشی جستن دولت از سرگرفته خواهد شد و تلاش ها برای مبارزه با کروناویروس.

او کاهش یافته است می گویند که آیا دولت پشتیبانی یک جانبه الحاق توسط اسرائیل گفت که او در آینده به گوش نتانیاهو و Gantz دیدگاه در مورد این موضوع. سفیر ایالات متحده دیوید فریدمن معمار از مغلوب ساختن پیشی جستن دولت با این طرح گفت: اسرائیل می تواند شروع الحاق خاک در هفته.

نتانیاهو و Gantz زده یک قدرت هسته ای در ماه گذشته پس از انتخابات مجلس در سال گذشته منجر به بن بست. بر اساس این توافق نتانیاهو باقی خواهد ماند نخست وزیر برای 18 ماه آینده حتی به عنوان او می رود و در دادگاه به اتهام تقلب پذیرش رشوه و نقض اعتماد. پس از آن یک سال و نیم Gantz خدمت خواهد کرد به عنوان نخست وزیر برای 18 ماه.

این توافقنامه همچنین تصریح می کند که نتانیاهو می تواند در پیشبرد برنامه های به ضمیمه شهرک سازی اسرائیل در کرانه شروع جولای 1, اما این حرکت باید با هماهنگی با آمریکا در حالی که همچنین با در نظر گرفتن ثبات منطقه و صلح موافقت نامه در نظر میگیرد.

اسرائیلی تندرو مشتاق هستند به طور یک جانبه ترسیم خاورمیانه نقشه قبل از ماه نوامبر انتخابات ریاست جمهوری ایالات متحده. الحاق نیز به رئیس جمهور دونالد مغلوب ساختن پیشی جستن یک دستاورد به ساحل تا خود را طرفدار اسرائیل پایه به خصوص نفوذ سیاسی مسیحی انجیلی رای دهندگان. روز چهارشنبه جلسه می تواند نشانه ای از اینکه چگونه تا کنون دولت مایل به اجازه می دهد نتانیاهو به حرکت می کند.

اسرائیل دستگیر کرانه غربی و شرق بیت المقدس و نوار غزه در سال 1967 خاورمیانه جنگ. فلسطینی ها به دنبال این سرزمین به عنوان بخشی از آینده دولت مستقل. در دهه های پس از اسرائیل ساخته شده است و شهرک سازی در کرانه غربی و شرق بیت المقدس که در حال حاضر خانه حدود 700,000 اسرائیلی ها. بسیاری از جامعه بین المللی می داند این شهرک نقض قوانین بین المللی و موانع به صلح است.

در ماه نوامبر Pompeo اعلام کرد که دولت دیگر بر این باور بودند که اسرائیل شهرک غرب بانک شد و مغایر با قوانین بین المللی است.

اما نتانیاهو قصد دارد به ضمیمه کرانه خاک کشیده اند انتقاد شدید از سراسر جهان عرب است. در اوایل این هفته به امارات متحده عربی است که نزدیک روابط پنهانی با اسرائیل ابراز “نگرانی عمیق” در مورد الحاق قصد دارد در حالی که اتحادیه عرب گفت: الحاق خواهد بود یک “جنایت جنگی است.”

مغلوب ساختن پیشی جستن دولت گفته است: “حمایت از الحاق کرانه خاک ادعا توسط فلسطینی ها برای نهایی دولت تا زمانی که اسرائیل موافقت برای ورود به مذاکرات صلح با فلسطینی ها است.

تحت مغلوب ساختن پیشی جستن طرح پرده برداری کرد در ماه ژانویه فلسطینی ها را محدود میکنند در حالی که اسرائیل ضمیمه برخی از 30 درصد از کرانه باختری است. فلسطینی ها را رد کرده اند این طرح است.

بسیاری از جامعه بین المللی مخالف اسرائیل الحاق و گفت: این امر فرضا به امید یک راه حل دو کشور برای مناقشه.

کپی رایت © 2020 آسوشیتد پرس. تمام حقوق محفوظ است. این مواد ممکن است منتشر نمی شود, پخش نوشته شده و یا توزیع شود.

tinyurlis.gdclck.ruulvis.netshrtco.de