سازمان ملل متحد (AP) — سازمان ملل متحد پیش بینی پنج شنبه که COVID-19 همه گیر خواهد شد و کوچک شدن اقتصاد جهان با 3.2% در این سال بیشترین انقباض پس از رکود بزرگ در دهه 1930 ،

U. N. اواسط سال گزارش گفت: این رمان coronavirus است که انتظار می رود به بریده بریده اقتصادی جهانی در خروجی نزدیک به $8.5 تریلیون بیش از دو سال آینده پاک کردن تقریبا تمام دستاوردهای چهار سال گذشته است.

در ماه ژانویه قبل از COVID-19 تبدیل به یک بیماری همه گیر U. N. پیش بینی کرده بود متوسط شتاب در رشد 2.5 درصد در سال 2020 است.

اما U. N. اقتصاددان ارشد الیوت هریس گفت: در یک کنفرانس خبری در راه اندازی این گزارش که چشم انداز اقتصاد جهانی “به شدت تغییر کرده است” از آن پس با همه گیر مرگ و میر بالا رفتن نسبت 300,000.

“با مقیاس بزرگ محدودیت از فعالیت های اقتصادی و افزایش ابهامات جهانی اقتصاد آمده است به متوقف مجازی در سه ماهه دوم سال 2020” او گفت:. “ما در حال حاضر مواجه با واقعیت تلخ از یک رکود اقتصادی شدید از قدر دیده نمی شود پس از رکود بزرگ.”

3.2% انقباض در اقتصاد جهانی پیش بینی U. N. کمی بالاتر از 3 درصد غوطه پیش بینی صندوق بین المللی پول در اواسط ماه آوریل است.

صندوق بین المللی پول پیش بینی می کند که اقتصاد جهانی را دوباره بجای اول برگشتن در سال 2021 با 5.8 درصد رشد هر چند آن گفت: چشم انداز سال آینده هستند ابری با عدم اطمینان است. U. N. هوا بیشتر از متوسط 3.4 درصد رشد در سال 2021.

سازمان ملل متحد وضعیت اقتصادی جهان و چشم انداز گزارش همچنین پیش بینی 15 درصد انقباض در تجارت جهانی در سال 2020 به عنوان یک نتیجه از شدت کاهش جهانی تقاضا و اختلال در عرضه جهانی زنجیر.

این گزارش گفت که همه گیر است “تشدید فقر و نابرابری” با حدود 34.3 میلیون نفر از مردم به احتمال زیاد به سقوط به زیر خط فقر شدید از $1.90 یک روز در سال 2020 — 56 درصد از آنها در آفریقا است.

آن گفت اضافی 130 میلیون نفر ممکن است پیوستن به صفوف مردم زندگی در فقر شدید تا سال 2030 خرید و فروش یک “ضربه بزرگ” به تلاش جهانی برای ریشه کن کردن فقر شدید و گرسنگی تا پایان این دهه است.

کپی رایت © 2020 آسوشیتد پرس. تمام حقوق محفوظ است. این مواد ممکن است منتشر نمی شود, پخش نوشته شده و یا توزیع شود.

tinyurlis.gdclck.ruulvis.netshrtco.de