GRAND CANYON NATIONAL PARK, Ariz. (AP) — گردشگران به نظر می رسد آماده به پرسه زدن در پارک ملی گراند کانیون دوباره پس از آن بخشی از بازگشایی جمعه با وجود اعتراض از نوجو مقامات و دیگران که آن را می تواند صدمه دیده است تلاش برای کنترل coronavirus.

7:30 صبح بیش از ده ها نفر بودند با بهره گیری از برخی از دیدگاه های همراه حاشیه جنوبی.

در میان آنها دوستان جک کاوینگتن از تگزاس و جودی اسمیت از توسان, آریزونا. آنها در حال برنامه ریزی سفر خود را به گراند کانیون یک سال پیش پس از کاوینگتن تا به حال هرگز دیده می شود. تغییر برنامه های خود را و بازدید از جاهای دیگر در شمال آریزونا زمانی که آنها متوجه این پارک خواهد بود.

“ما که ما می خواهم برای رفتن به یک ماجراجویی و ما خوش شانس” اسمیت گفت.

مقامات پارک گفت: حاشیه جنوبی ورودی را باز تنها از 6-10 صبح دوشنبه از طریق. بازدید کنندگان را محدود به روز دسترسی به ديدگاه مناطق پیک نیک و برخی از دستشویی. ورودی شرق به حاشیه جنوبی بسته باقی خواهد ماند. شمال Rim باقی می ماند بسته شده است.

“این اولیه بازگشایی فاز افزایش خواهد یافت و دسترسی به زمین های عمومی در راه مسئول با ارائه ویژگی های اصلی این پارک برای عموم نمای دره عمیق و باریک, در حالی که کاهش بالقوه قرار گرفتن در معرض از COVID-19 تا ما تقریبا 2500 ساکنان” گراند کانیون پارک ملی سرپرست اد Keable گفت.

خدمات تجاری در پارک باقی می ماند بسته شده است. بازدید کنندگان گفته شد برای آوردن آب و غذا و ضد عفونی کننده دست. وجود دارد هیچ یک شبه در دسترس است.

خدمات پارک های ملی می گوید که در حال همکاری با دولت های فدرال و ایالتی و محلی بهداشت عمومی مقامات نزدیک به نظارت بر همه گیر و با استفاده از یک رویکرد مرحله به مرحله برای افزایش دسترسی در یک پارک-توسط-پارک اساس.

مقامات در سخت ضربه ملت ناواهو که امتداد به شمال آریزونا ابراز ناامیدی در بازگشایی. شده اند وجود دارد حداقل 3,632 موارد مثبت و 127 مرگ و میر در, رزرو, که همچنین شامل بخشهایی از نیومکزیکو و یوتا.

“ما خوش آمدید منافع اقتصادی است که گردشگران را, اما ما همچنین ترس از پتانسیل اثرات منفی و امیدوار بود که زمانی که گراند کانیون بسته شده در مارس 1, پارک را بسته باقی می ماند تا زمانی که ما مثبت COVID-19 اعداد را ناقص” ملت ناواهو رئیس جمهور جاناتان Nez گفت.

باشگاه سیرا همچنین با اشاره به این ملت ناواهو در آن انتقاد از بازگشایی. Alicyn Gitlin سیرا باشگاه گراند کانیون فصل گفت: از آن می تواند منجر به “گشت و اجرای کابوس است.”

“موارد در Coconino County جایی که گراند کانیون جنوبی حاشیه واقع شده است و هنوز هم رو به افزایش” Gitlin گفت. “جمعیت زیادی زندگی می کند که در گراند کانیون و همه نزدیکی جوامع در معرض خطر قرار داده با این حرکت.”

برای بسیاری از افراد جدید کروناویروس باعث خفیف یا متوسط علائم مانند تب و سرفه روشن است که در دو تا سه هفته. برای برخی به خصوص افراد مسن و افراد مبتلا به مشکلات بهداشتی موجود در آن می تواند باعث بیماری شدید از جمله ذات الریه و مرگ است. ____

آسوشیتد پرس عکاس مت نیویورک کمک به این گزارش.

کپی رایت © 2020 آسوشیتد پرس. تمام حقوق محفوظ است. این مواد ممکن است منتشر نمی شود, پخش نوشته شده و یا توزیع شود.

tinyurlis.gdclck.ruulvis.netshrtco.de