کیگالی رواندا (AP) — یکی از تحت تعقیب فراریان در رواندا نسل کشی سال 1994 بازداشت شده است در پاریس مقامات میگویند.

Felicien Kabuga که تا به حال 5 میلیون دلار فضل بر روی سر خود شده بود متهم به تجهیز شبه نظامیان در نسل کشی که به کشته شدن بیش از 800,000 قومی توتسی و متوسط Hutus که سعی در حفاظت از آنها.

84-سال Kabuga دستگیر شد به عنوان یک نتیجه از یک مشترک تحقیقات بین المللی باقی مانده مکانیزم کیفری دادگاههای دفتر دادستان, فرانسوی, مقامات گفت.

او زندگی در پاریس تحت نام مستعار به دادگاه تجدید نظر در دادستانی کل گفت.

سازمان ملل را به دادگاه کیفری بین المللی برای رواندا متهم Kabuga در سال 1997 به اتهام مربوط به توطئه برای ارتکاب قتل عام, آزار و اذیت و مرگ.

رواندا دادستان گفت: اسناد مالی موجود در پایتخت آن کیگالی پس از قتل عام نشان داد که Kabuga مورد استفاده خود شرکت به واردات مقادیر عظیمی از قمه استفاده می شد که کشتار مردم است.

این تاجر ثروتمند نیز متهم شده بود که با ایجاد ایستگاه رادیو تلویزیون Mille کللینس که پخش باطل تبلیغ علیه قومی توتسی و همچنین به عنوان آموزش و تجهیز انترهاموه شبه نظامیان که منجر به کشتن ولگردی و قانونی شکنی.

Kabuga نزدیک به رئیس جمهور سابق Juvenal Habyarimana که مرگ هنگامی که هواپیما خود را به ضرب گلوله کشته شد بیش از کیگالی موجب 100 روز نسل کشی است. Kabuga دختر ازدواج Habyarimana پسر.

Kabuga انتظار می رود که انتقال به زندان از U. N. ساز که در آن او را محاکمه.

“دستگیری Kabuga امروز یک یادآوری است که کسانی که مسئول قتل عام را می توان به حساب آورده و حتی از 26 سال پس از جنایات خود” مکانیزم رئیس دادستان سرژ Brammertz در بیانیه ای گفت.

مقامات در رواندا مورد ستایش قرار داد دستگیری و گفت: در شرق کشور آفریقایی ادامه خواهد داد و به همکاری با سازمان ملل و مکانیزم برای اطمینان حاصل شود که در خدمت عدالت است.

با توجه به رواندا دادستان بالا دیگر فراریان هنوز هم در بزرگ شامل Protais Mpiranya سابق فرمانده ریاست جمهوری سپاه پاسداران و وزیر دفاع سابق آگوستین Bizimana.

___

ایلین Ganley در پاریس کمک کرده است.

کپی رایت © 2020 آسوشیتد پرس. تمام حقوق محفوظ است. این مواد ممکن است منتشر نمی شود, پخش نوشته شده و یا توزیع شود.

tinyurlis.gdclck.ruulvis.netshrtco.de