به عنوان مساجد بازگشایی در غرب آفریقا COVID-19 ترس رشد

داکار, سنگال (AP) — آن بوده است در ماه رمضان بر خلاف هر گونه دیگر برای Abdourahmane, Sall دور از مسجد در ایام ماه رمضان به عنوان coronavirus موارد کوه. با تنها کمی بیش از یک هفته در سمت چپ او تصمیم به پیوستن به هزاران نفر دیگر در سنت به ارزش خطر پس از آنکه مقامات مجاز نماز را از سر گرفت.

مردان تشکیل منظم خطوط خارج از Massalikul Jinaan مسجد در داکار به عنوان آنها منتظر برای دریافت ضد عفونی کننده دست قبل از ورود در حالی که لباس پلیس به تماشای در این نزدیکی هست. در داخل برخی از 2000 نفر از مردان خود را تنظیم نماز تشک 1.5 متر از هم جدا در حالی که از 3000 دیگران گسترش به حیاط غرب آفریقا بزرگترین مسجد.

“ما مراقب بودن اما صادقانه بگویم ما نمی توانیم فرار از ویروس” گفت: انتخاب یک زن 58 ساله خیاط در جریان نارنجی نیام و ماسک صورت ساخته شده از پارچه ضخیم. “اگر ما رعایت اقدامات احتیاطی است که مقامات بهداشت به ما بگویید و سپس خدا از ما حمایت خواهد کرد.”

سازمان بهداشت جهانی هشدار داده است که به عنوان بسیاری از 190,000 آفریقایی ها می میرند از coronavirus در سال اول از این بیماری همه گیر و بی شماری از بیماری های دیگر به عنوان قاره محدود منابع پزشکی کشیده و حتی بیشتر.

اما در سراسر غرب آفریقا و کشورهای در حال پیدا کردن آن به طور فزاینده دشوار به نگه داشتن مساجد بسته در ماه رمضان حتی به عنوان تایید ویروس موارد کوه و تست محدود باقی مانده است. ماه رمضان است و در حال حاضر زمان اوج معنوی خود گذشتگی برای مسلمانان و بسیاری می گویند نماز است در حال حاضر مهم تر از همیشه.

هفته گذشته نیجر و سنگال مجاز جرم نماز به سر و لیبریا بازگشایی آن خانه عبادت آغاز در روز یکشنبه ، در نیجریه پرجمعیت ترین کشور آفریقا چند متحده به تازگی نشانه بازگشایی مساجد حتی به تعداد موارد تایید شده در سراسر کشور بیش از 5000.

هشدار در مورد از سرگیری مجامع عمومی ساخته شده در سراسر جهان — اما ریسک بالا به خصوص در غرب آفریقا که در آن کشور با کمتر از بيمارستان ها و هواکش شده اند اولویت پیشگیری از بیماری به عنوان یک استراتژی بهداشت. همانطور که در جای دیگر هر چند تصمیم گیری در اینجا شروع به منعکس کننده اذعان که coronavirus بحران ممکن است طولانی تر از برخی از محدودیت ها تحمل می شود.

“ما در حال حاضر باید یاد بگیرند برای زندگی در حضور ویروس تطبیق با ما فردی و جمعی رفتار به تکامل همه گیر” رئیس جمهور سنگال Macky Sall گفت: در یک آدرس اعلام کاستن از چندین اجتماعی فاصله گرفته است.

سخنرانی خود آمد و تنها چند ساعت پس از سنگال مشخص شده بالاترین روزانه تعداد تازگی تایید موارد از آنجا که بحران آغاز شد در اوایل ماه مارس باعث نگرانی است که این کاهش شد و زودرس است. با یک جمعیت مهاجر در اروپا و سنگال در میان اولین کشورهای آفریقایی به گزارش COVID-19 موارد به عنوان شهروندان به خانه بازگشت اما در آن نگهداری نسبتا کم تلفات با وجود اینکه هرگز اجرا در مجموع مستند به کشورهای دیگر داشته باشد.

کسانی که موفقیت های اولیه نسبت داده شده به محدودیت در مجامع عمومی و در منطقه ای حمل و نقل به عنوان مساجد و کلیساها و مدارس بودند به سرعت خاموش شد. منتقدان ترس سنگال در حال حاضر خطرات انفجار جدید موارد اگر مردم دعا در اعداد بزرگ و برگزاری تجمعات به مناسبت عید فطر در پایان ماه رمضان.

“ما گذشت از 2000 مورد علامت” اظهار تاسف 39 ساله معلم دابا سنگور. “باز کردن به مساجد کمک خواهد کرد که گسترش ویروس. من واقعا می ترسم برای کشور است.”

حتی برخی از رهبران مذهبی در سنگال هنوز هم اصرار پیروان خود را به ماندن در خانه: Cheikh-عمر-Foutiyou مسجد در داکار باقی مانده بسته حتی پس از رئیس جمهور را اعلام زیرا COVID-19 تهدید “نیست و در عین حال کاملا تحت کنترل” با توجه به بیانیه قرار داده و قبل از هر کسی که نشان داد تا برای نماز جمعه.

که در آن ممنوعیت باید در جای خود باقی مانده در غرب آفریقا محدودیت شده اند ستیز.

دو برجسته امام بودند به حالت تعلیق در شمال نیجریه در حالی که یک Gambian دادگاه جریمه چند از روحانیون که رهبری در نماز با وجود وضعیت اضطراری در محل.

و در گینه یک گروه از مردان جوان به تازگی با استفاده از نیروی جسمی باز مساجد به درب در Dubreka شهر واقع در 50 کیلومتر (31 مایل) در شمال پایتخت گینه, Conakry.

“ژل های صابون و موانع آن همه یک شوخی است. خدا آن است که درمان این بیماری است که چرا ما باید باز مساجد” گفت: Mouctar کامارا 26 ساله بود که دانش آموز به طور خلاصه بازداشت پس از حادثه.

رهبر محلی Alseny Bangoura گفت: آنها را گرد هم آورده ائمه و تلاش برای آموزش مردان جوان در مورد خطرات ناشی از COVID-19. گینه در حال حاضر بیش از 2500 موارد حتی با محدود تست.

“ما شوکه شده بودند که آنها تا به حال گرفته شده crowbars به باز مساجد” او گفت:. “ما به آنها گفتم حتی مکه بسته شده است.”

___

Babacar Dione در داکار, سنگال; هارونا عمر در مایدوگوری نیجریه; Boubacar دیللو در کوناکری گینه; و Dalatou, لزبین, بوسه فرانسوی در نیامی نیجر کمک کرده است.

کپی رایت © 2020 آسوشیتد پرس. تمام حقوق محفوظ است. این مواد ممکن است منتشر نمی شود, پخش نوشته شده و یا توزیع شود.

tinyurlis.gdclck.ruulvis.netshrtco.de

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>