اگر شما زندگی می کنند در جنوب کالیفرنیا وجود دارد یک فرصت خوب است که شما در برخی از نقطه دریافت مراقبت های پزشکی از یک فیلیپینی آمریکایی حرفه ای.

فیلیپینی, پرستاران — همراه با پزشکان متخصص بیهوشی و هر نوع دیگر از پزشکی کارگر — یک منبع ضروری از کار در بیمارستان های دولتی مانند L. A. شهرستان-USC, قیصر Permanente و رونالد ریگان UCLA. فیلیپینی همچنین کارکنان و خود بسیاری از مراقبت طولانی مدت و سلامت روان امکانات.

و حدود 18 درصد از پرستاران ثبت شده در کالیفرنیا از فیلیپین فرود با توجه به یک سال 2016 بررسی.

پرستاری مانند یک حرفه ای محبوب در میان فیلیپینی که آن چیزی است که از یک شوخی در داخل. هم اتاقی من در UCLA می گویند که او قرار بود به اولین عضو از خانواده خود را برای تبدیل شدن به چیزی غیر از یک پرستار است.

تبلیغات

Nurse Justin Foronda takes off his work clothes in the backyard before entering the house.

پس از کار تا 12 ساعت پرستاری شیفت در شرمن اوکس بیمارستان جاستین Foronda حذف کار خود را در حیاط خلوت قبل از ورود به خانه به عنوان یک coronavirus احتیاط.

(Gina Ferazzi / لس آنجلس تایمز)

و وقتی که من با هدفن آشپزخانه آشپز جاستین Foronda در اوایل این سال و از او خواست آنچه که او را برای زندگی او پاسخ داد: “من یک پرستار هستم البته!”

همانطور که برای هم اتاقی من? او البته یک پرستار است.

Foronda همیشه شنیده ام که فیلیپینی رفتن به رشته پزشکی زیرا آنها مراقبت انعطاف پذیر و سخت کوش و مهربان است. اما او هرگز راضی به آن پاسخ دهد.

تبلیغات

“ما را به این جعبه مانند, آه, این خنده دار است که تمام فیلیپینی پرستاران گفت:” Foronda یک پرستار در شرمن اوکس بیمارستان.

اما داستان واقعی که چرا فیلیپینی پرستاران به آمریکا است “میراث بسیار طولانی تاریخ استعماری بین ایالات متحده و فیلیپین گفت:” کاترین Ceniza Choy یک دانشگاه برکلی و استاد نوشت که در مورد تاریخ فیلیپینی پرستار مهاجرت.

Nurse Justin Foronda disinfects his belongings in the backyard of his L.A. home as a precaution against the coronavirus.

پرستار جاستین Foronda كشتن اموال خود را در حیاط خلوت خود را L. A. خانه به عنوان یک اقدام احتیاطی در برابر coronavirus. Foronda نیز یک آشپز در هدفن آشپزخانه فراهم می کند که مواد غذایی به بیمارستان.

(Gina Ferazzi / لس آنجلس تایمز)

تبلیغات

در 1900s ایالات متحده رژیم استعماری شروع به کشت پزشکی نیروی کار در فیلیپین. این رفیع بهانه ترویج طب غربی و تمدن کمک کرده بود سیاستمداران برای توجیه آمریکا برای الحاق فیلیپین در سال 1898 که رخ داده است با وجود فیلیپین اعلام استقلال و نصب یک دولت دموکراتیک.

زمانی که پرستاری کمبود آمار ایالات متحده پس از جنگ جهانی دوم, فیلیپینی, پرستاران آمد به کار و شغل است که آمریکایی ها نمی خواهد از طریق یک برنامه تبادل.

بیشتر پرستاران آمد و پس از ایالات متحده آمریکا به پایان رسید مهاجرت سهمیه در سال 1965 و همچنین ایجاد مسیر ترجیحی برای کارگران ماهر. این اثر بیشتر بزرگ شده که دولت فیلیپین تحت فردیناند مارکوس به طور فعال شروع به تشویق صادرات همه نوع از کار به عنوان یک استراتژی رشد اقتصادی است.

تبلیغات

پرستاران و دیگر صادر کارگران نشاندار شد قهرمانان ملی. و فیلیپینی پرستار فارغ التحصیلان نمی تواند به نوبه خود کسب درآمد بالقوه در ایالات متحده کار بود که 12 بار آنچه که آنها می توانند کسب درآمد در فیلیپین.

بین سال 1965 و در سال 1988 بیش از 70,000 خارجی پرستاران آمد به کار در ایالات متحده آمریکا با فیلیپین به عنوان بزرگترین فرستنده تا کنون.

اگر چه آمریکا و فیلیپین مدارس پرستاری به موازات تکامل یافته و رعایت نزدیک به یکسان استانداردهای حرفه ای, فیلیپینی, پرستاران به طور سیستماتیک underpaid به عنوان تبادل بازدید کنندگان و غالبا اختصاص وظایف دنیوی مانند تخلیه لگن بیمار بستری و تعمیر لباس و مربوط به فراشی وظایف.

آمریکا مخالفان مهاجرت پرستاران اضافه شده اضافی مورد نیاز آزمون برای پرستاران خارجی که موفق هزاران فیلیپینی پرستاری فارغ التحصیلان. امتحان هزینه شد 70 دلار معادل یک ماه و نیم حقوق و دستمزد برای یک پرستار در فیلیپین. اگر چه تست شد یک پیش نیاز برای صدور ویزای کار این تست می تواند در چند شهرهای بزرگ آمریکا.

تبلیغات

و در سال 1975, فیلیپینی, Narciso و لئونورا پرز بودند به اتهام قتل از بیماران در یک بیمارستان در آن آربور میشیگان. عظیم استقرار FBI — شامل بیش از 200 نفر پرسنل و بیش از 1 میلیون دلار تولید شده یک مورد بسیار ضعیف است که حتی یک تعقیب وکیل توصیف آن به عنوان “بسیار ضمنی.”

صلیب-آزمون نشان داد که عمده witness for the prosecution — الکلی که بستری قابل توجهی از دست دادن حافظه — تا به حال هیچ توانایی برای تمایز بین فیلیپینی, چینی, ژاپنی و آمریکایی. در شهادت او همچنین ادعا وجود دارد که در سراسر کشور توطئه 1,800 فیلیپینی پرستاران به ترور سربازان آمریکایی و با اشاره به Narciso و پرز به عنوان “یک زن و شوهر از slant-eyed سگ.”

یاری توسط یک دادستان است که با تمرکز به شدت در اهریمنی Narciso و پرز به عنوان خارجی با پوست قهوه ای یک هیئت منصفه محکوم زنان از سه فقره از مسمومیت.

مورد شد یک لحظه نقطه عطفی برای فیلیپینی آمریکایی است.

تبلیغات

فیلیپینی پرستاران در سراسر کشور شروع به رسمیت شناختن یک تجربه مشترک از تبعیض نژادی و استثمار. فعالان رسیده به سیاه و آسیایی و مسلمان حقوق مدنی و گروه های تشکیل قانونی بودجه دفاع و پشتیبانی سازمان. در نهایت یک قاضی تعیین حکم گذشته با استناد به دادستان “تعصب” ارائه مورد.

من فکر می کنم این تاریخ هنوز مسائل امروز به دلیل بيمارستان ضربه با سیل COVID-19 بیماران و پرستاران برای مراقبت از آنها را در بخش بزرگی چون امریکا افتتاح شد مرزهای خود را به پرستاران فیلیپینی.

این مسائل به دلیل فیلیپینی, پرستاران استخدام نسل از پسران, دختران, خواهران و برادران به میدان و در حال حاضر تمام خانواده ها در معرض خطر هستند.

این مسائل دلیل بر خلاف بسیاری از ما که عقب نشینی در داخل خانه که همه گیر آمد به جنوب کالیفرنیا Foronda در زمان بیشتر شیفت در بیمارستان قادر به نشستن در خانه و دانستن اینکه او می تواند کمک کند.

تبلیغات

این مسائل به دلیل Gigi Narisma-Estabillo, 55, هنوز هم رفتن به محل کار حتی اگر او به استفاده مجدد او N95 ماسک; چرا که در وسط یک بیماری همه گیر بیمارستان گذاشته نیمی از Narisma-Estabillo تیم مجبور باقی مانده پرستاران به مراقبت های اضافی برای بیماران و خطر قرار گرفتن در معرض بیشتر; زیرا Narisma-Estabillo و همکار پرستاران هنوز به التماس برای تجهیزات حفاظت شخصی و یا PPE و coronavirus آزمون; چرا که نزدیک به نیمی از کارکنان در بیمارستان, فیلیپینی.

تاریخ مسائل به دلیل آنچه که آن را نشان می دهد که این کشور دارای مسئولیت به این کارگران و ما را نگه نمی دارد تا پایان ما از این معامله.

“ما فکر می کنیم آمریکا است بزرگ و در عین حال همه چیز که اتفاق افتاده تقصیر است از بالا به پایین. هیچ چیز در حال کار است. و ما ترس” Narisma-Estabillo گفت. “آنها در حال هل دادن ما به مرگ است.”

tinyurlis.gdu.nuclck.ruulvis.netshrtco.de