کانبرا استرالیا (AP) — استرالیا تجارت وزیر روز سه شنبه گفت که کشورش نمی خواهند یک جنگ تجاری با چین اما حفظ پکن تا به حال اشتباه با تحمیل سفت تعرفه های استرالیا جو در آنچه که به طور گسترده ای دیده می شود به عنوان مجازات برای دفاع از تحقیقات مربوط به این بیماری همه گیر کوروناویروس.

چین به طور موثر به پایان رسید-واردات از استرالیا جو با قرار دادن تعرفه بیش از 80 درصد محصول را متهم استرالیا از نقض سازمان تجارت جهانی قوانین پرداخت یارانه جو تولید و فروش این محصول در چین در زیر هزینه های تولید. حرکت در آمد یک هفته پس از چین ممنوع واردات گوشت گاو از استرالیا چهار بانک کشتارگاهها بیش از برچسب زدن به مسائل.

“استرالیا علاقه مند است در یک جنگ تجاری. ما اصلا دنبال ما تجارت و سیاست در یک tit-for-tat اساس” تجارت وزیر سیمون بیرمنگام به خبرنگاران گفت:. “ما با توجه به قوانین تجارت است که ما به شدت پشتیبانی می کند.”

بیرمنگام گفت: چین “ساخته شده است خطاها از هر دو واقعیت و قانون” در اعمال قوانین سازمان تجارت جهانی و اضافه کرد که هیچ شواهدی وجود دارد که استرالیا مشغول بود در آزادسازی محصولات.

تجارت اختلاف است همزمان با استرالیا را فشار بین المللی رسیدگی به ریشه های این بیماری همه گیر کوروناویروس و پاسخ به آن است. پکن را رد کرده است آنها مربوط است.

سازمان بهداشت جهانی متمایل به تماس های دوشنبه از بسیاری از کشورهای عضو آن برای راه اندازی مستقل پروب به چگونه آن را مدیریت بین المللی پاسخ به این ویروس که اولین بار در چین در اواخر سال گذشته. ارزیابی می کنند و از نگاه کردن به مسائل از جمله ریشه های این ویروس است.

رئیس جمهور چین گفت: چین پشتیبانی از این ایده از یک بررسی جامع از واکنش جهانی به COVID-19 و باید آن را “بر اساس علم و حرفه ای, رهبری که, و انجام یک هدف و بی طرفانه شیوه است.”

استرالیا دیده شده است به عنوان یک رهبر در صف آرایی پشتیبانی جهانی برای پرس و جو, جذب, چینی, انتقاد آن است که تکرار طوطی وار ایالات متحده و دعوت از یک چینی تحریم صادرات و خدمات است.

سفارت چینی در استرالیا روز سه شنبه گفت که توافق درباره آن تصمیم سازمان بهداشت جهانی در ژنو نیست پشتیبانی کردن استرالیا خواستار تحقیق و تفحص.

“پیش نویس قطعنامه در COVID-19 برای تصویب شده توسط سازمان بهداشت جهانی است کاملا متفاوت از استرالیا پیشنهاد مستقل بین المللی نقد و بررسی” یک سفارت در بیانیه ای گفت:.

“به ادعای سازمان بهداشت قطعنامه دفاع از استرالیا تماس است چیزی جز یک شوخی” در این بیانیه اضافه شده است.

Weihuan ژو یک دانشگاه نیو ساوت ولز تجارت بین المللی متخصص گفت: چین شروع آن جو تحقیقات در سال 2018 در پاسخ به استرالیا اعمال ضد دامپینگ وظایف چینی فولاد و آلومینیوم.

اما ژو گفت که او مظنون چینی تصمیم گیری در گوشت گاو و جو هستند چرا که از استرالیا برای حمایت coronavirus بررسی است.

سوء ظن خود را توسط آمار چین تصمیم به تنظیم ضد دامپینگ مالیاتی در 73.6% — به مراتب بالاتر از 56 درصد است که صنعت چینی درخواست کرده بود. پکن همچنین اعمال 6.9% anti-یارانه مالیات.

بیرمنگام گفت: او درک کرد که چرا مردم را به خود جلب کرد پیوند بین تجارت و استرالیا coronavirus موضع داده و عودت چنگ Jingye را “نظرات سودمند” در مصاحبه با روزنامه در ماه گذشته.

چنگ گفت: بررسی های مالی استرالیا است که در استرالیا ممکن است به صورت یک چینی تحریم گردشگری آن و صادرات از شراب و گوشت گاو و کالاهای دیگر اگر دولت فشرده برای coronavirus پرس و جو.

چین شماره 1 بازار استرالیا و گوشت گاو و حسابداری برای حدود 30 درصد از صادرات است.

“دیگران می تواند بحث در مورد اینکه آیا یا نه وجود دارد پیوندی” بیرمنگام گفت.

پکن به طور منظم استفاده می شود تا دسترسی به بازار بزرگ به عنوان اهرم فشار در برابر دولت از نروژ به کانادا در منازعات سیاسی بیش از دهه گذشته است. مقامات چینی به طور معمول حاضر به تایید یک تجارت اختلال مربوط به سیاسی برخورد اما آن را روشن پکن می خواهد سازش است.

استرالیا جو کشاورز اندرو Weidemann گفت: تعرفه مانع “توقف تجارت کاملا” با استرالیا بزرگترین مشتری.

“این واقعا یک قرص تلخ به بلع” Weidemann گفت. “این یک دندانه در اقتصاد ما و آن را به یک اثر بزرگ.”

کپی رایت © 2020 آسوشیتد پرس. تمام حقوق محفوظ است. این مواد ممکن است منتشر نمی شود, پخش نوشته شده و یا توزیع شود.

tinyurlis.gdu.nuclck.ruulvis.netshrtco.de