کلی Whitaker شروع یک فصل جدید در گرگ خیاط داستان

آشپز کلی Whitaker خود را راه اندازی رویایی, رستوران, گرگ خیاط, دو سال پیش در 4058 Tejon خیابان با هدف تا پایان تقریبا هر جنبه ای از استاندارد رستوران, مدل, از جلو و عقب از خانه کارکنان آموزش دیده و پرداخت به مشتریان چگونه تجربه یک وعده غذایی و درک نفوذ فرهنگی در غذاهای مدرن. نتیجه این شد گیج کننده برای برخی از اما جلب توجه دوستداران مواد غذایی و منتقدان — به اندازه کافی به طوری که رستوران بود و نام یکی از ده بهترین رستوران جدید در آمریکا توسط Bon Appetit در سال 2019 به دست آورده Whitaker جیمز ریش نامزد جایزه در سال 2019 و 2020.

اما با وجود موفقیت و ستایش آشپز در همان قایق به هر رستوران نیاز به دوباره اختراع مدل کسب و کار خود را از تبدیل شدن به یک قربانی از coronavirus اقتصادی فاجعه است. اما Whitaker می گوید تغییر ساخته شده بود به مفهوم خود Sunnyside eatery, پس از فرار از چه چیزی کار نمی کند — یا حتی چه — می آید به عنوان بخشی از این طرح است.

“این یک جریان داستان این فصل دو” او می گوید: بازگشایی گرگ خیاط که بسته بوده است مارس 17 ایالت دستور به توقف در خانه خدمات در تمام کافه ها و رستوران ها. “من می دانستم که من می خواستم برای انجام های مختلف تکرار رستوران.”

Heirloom Colorado grains are now available to go from the Wolf's Tailor.گسترش

ترکه کلرادو دانه ها در حال حاضر در دسترس برای رفتن از گرگ خیاط.

علامت Antonation

ویتاکر اضافه می کند که او را شناخته است پس قبل از همه گیر ضربه که chef de cuisine Codi Simkins خواهد بود به پله از نقش او و پس از او در حال حاضر برنامه ریزی کنند. رستوران خاموش شدن ناگهانی شتاب برنامه های خود را, و او گفت که او تا به حال به retool, rehire و آموزش مجدد در دیگر دیگر رستوران ها Basta در بولدر و Bruto در لبنیات بلوک در مرکز شهر. بسیاری از آن بود چرا که او می دانست که او می خواهم به صرف تمام وقت خود را در گرگ خیاط همراه با آشپز شان Magallanes و آشپز شیرینی جب Breakell.

پس از بازگشایی خواهد شد و در ابتدا برای بایگانی اطلاعات تنها Whitaker می خواستم مطمئن شوید که سفارش و خدمات مواد غذایی شد تا به رستوران قبلی استاندارد. بنابراین او با استفاده از تاک برای کمک به سفارش مشتریان برنامه و پرداخت و او می گوید پلت فرم به خوبی طراحی شده است برای انتقال به سرویس کامل در رستوران پس از آن مجاز به بازگشایی شده است. “آن تقسیم خواهد شد به آنچه در دسترس در خانه, برای خانه خود را و از فروشگاه” او توضیح می دهد. و شام قادر خواهد بود یک میز رزرو سفارش و پرداخت قبل از آنها تا کنون وارد اتاق ناهار خوری برای به حداقل رساندن تداخلات. “حتی ما واگذار منو که به طور معمول دارای هجده لمس می تواند به سه یا چهار. شراب خدمات زنبور عسل بیش از حد پرمدعا برای مدت زمان طولانی بیش از حد و ما سعی کرده ام که بیش از حد.”

بنابراین اگر چه یک گفت و گو بین مهمان و سرور بخشی بسیار مهم از تجربه ناهار خوری برای بسیاری از مشتریان Whitaker متوجه می شود که آن را ممکن است بهترین رویکرد برای ماه های آینده پس از او در مورد دادن تاک کاربران این فرصت را به را انتخاب کنید فقط چقدر تعامل آنها می خواهند.

“اما نمی تواند بیش از حد راحت آنچه که ما در حال حاضر به دلیل است که تغییر خواهد کرد” آشپز می افزاید. “ما انجام می شود بهار/تابستان و پاییز/زمستان فصل به دلیل آن را به مدت شش ماه و آن را به ما اجازه می دهد یک فرصت برای یادگیری و تنظیم کنید. اما شما باید اعتماد عمومی را به انجام آن این راه است.”

به عنوان مثال او می گوید که یک فصل جدید در برخی از نقطه در پایین جاده می تواند در آغوش آمریکا, کسی که شام میخورد سنت (با گرگ خیاط امضا موروثی غلات و دیگر کلرادو, مواد تشکیل دهنده, البته). و محبوب دنده که Bon Appetit raved مورد می تواند ناپدید می شوند تا راه را برای دیگر مواد تشکیل دهنده بیشتر در دسترس است و یا فصلی (چون گوشت و غذاهای دریایی و سبزیجات همه باید جداگانه خود را فصل به فصل).

در حال حاضر جدید گرگ خیاط منو در دسترس برای قبل از سفارش در تاک برای انتخاب بین 4 و 8 بعد از ظهر روز شنبه از طریق شنبه. سفارشات باید در ظهر روز شما می خواهید مواد غذایی خود را, اما سفارش جلوتر بهتر است چون مثل یک میز رزرو از قبل سفارشات فروش به طور کامل. شما می توانید سفارش خود را جداجدا سفارش داده شده را انتخاب کنید و یا واگذار گزینه ای (این هفته است که 45 دلار برای هر نفر) به هفت تا ده گزش کوچک انتخاب شده توسط آشپز به عنوان نزدیک ترین چیزی که شما می خواهید به omakase بدون نشستن در یک سرآشپز ضد. نیز وجود دارد که اضافی آشامیدنی جفت در دسترس به عنوان به خوبی به عنوان یک بچه جعبه بنتو برای $9. رویه کوزه مارینارا قرص نان و یا حتی موروثی آرد افزایش یافته جونز مزارع آلی در سن لوئیس دره و آرد توسط Whitaker تیم خود را برای پخت و پز خانه نیاز دارد.

tinyurlis.gdu.nuclck.ruulvis.net

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>