مسلمانان جشن تعطیلات بزرگ در میان حکومت ویروس ترس

اندونزی (AP) — مسلمانان در سراسر جهان در روز یکشنبه آغاز شد جشن عید فطر یک به طور معمول جشن به مناسبت پایان روزه ماه رمضان, با میلیون ها نفر تحت سخت اقامت در خانه سفارشات و بسیاری از ترس تمدید شیوع کروناویروس.

سه روز تعطیلات است که معمولا زمان سفر خانواده دریافت-togethers و اسراف در طول روز جشن روز پس از طلوع به غروب روزه. اما در این سال بسیاری از می تواند تنها جشن در خانه با خانواده با ویروس ترس تقلیل روح تعطیلات.

اندونزی بزرگترین اکثریت مسلمان کشور گزارش شده حدود 22,000 عفونت و 1,350 مرگ و میر بیشتر در جنوب شرقی آسیا. مستند سفارشات در نظر گرفته شده شامل همه گیر معنی وجود خواهد داشت بدون نماز جماعت در مساجد و یا حتی باز کردن زمینه هیچ هويدا هیچ بستگان تحمل هدیه برای کودکان.

“این بیماری است و نه فقط تخفیف ارواح عید فطر را نیز ساخته شده است که سنت کاملا متفاوت” گفت: Andieka ربانی دانشجویی در جاکارتا. در این سال مانند بسیاری از محکومیت او را تنها دیدن خانواده و دوستان از طریق تماس های ویدئویی.

در عمیقا محافظه کار آچه اندونزی تنها استان اجرای قوانین اسلامی در مکان نماز عید هنوز هم می تواند انجام شود در مساجد و مزارع اما بدون تکان دادن دست و با کوتاه موعظه. یک رژه سالانه تزئین وسایل نقلیه با بلندگو با استناد به نام خدا بود scrapped این سال است.

“این خیلی غم انگیز … کل هفته استفاده می شود به یک جشنواره اما نه این بار گفت:” Muchtar یوسف یک آسه ساکن ،

استان گزارش شده صفر coronavirus موارد در هفته گذشته و تا به حال تنها یک مرگ و 19 تایید عفونت. در بقیه اندونزی مقامات گسترش ویروس محدودیت به ژوئن 4, تعلیق جمعی اجتماعات و ممنوعیت خودروهای شخصی از ترک پایتخت آن جاکارتا است.

این ویروس باعث خفیف تا متوسط آنفولانزا مانند علائم در بسیاری از بیماران که بهبود در عرض دو تا سه هفته. اما آن را بسیار مسری است و می تواند باعث بیماری شدید یا مرگ به خصوص در بیماران مسن و یا کسانی که با شرایط بهداشتی اساسی.

عید جشن نیز پایین کلید در کشور همسایه با اکثریت مسلمان مالزی. کسب و کار بیشتر در بازگشایی پس از هفته ها lockdown اما تجمع جرم هنوز ممنوع و قومی مالایی مسلمانان مجاز به سفر به بازگشت به روستاهای خود را.

پلیس تبدیل شده بیش از 5000 ماشین در تلاش برای بازگشت به زادگاه خود در چند روز گذشته و هشدار داده اند سخت مجازات برای کسانی که سعی در فرار از مقامات.

همه گیر نیز منجر به لغو “خانه باز” سنت که در آن مسلمانان دعوت از خانواده و دوستان خود را به خانه برای یک جشن. نخست وزیر و مقامات دولتی معمولا میزبان خانه باز اتفاقاتی که جذب هزاران نفر از مردم.

در این سال دولت مجاز اعضای خانواده و زندگی نزدیک به دیدار یکدیگر در روز یکشنبه تنها اما این اجتماعات نباید بیش از 20 نفر در همان خانه.

مساجد باید بازگشایی شد اما محدود به کوچک جماعت تا 30 نفر است.

Rohaizam Zainuddin گفت که او خوش شانس او می تواند جشن عید با پدر و مادر سالمند زندگی می کنند در این نزدیکی هست اما خواهر او در دولت دیگر نمی تواند به خانه بازگشت.

“ما احساس غم و انسان بودن ما نا امید که جشن این سال همان است,” او گفت:. “اما وجود دارد هیچ نقطه عصبانی شدن. ما فقط باید آن را قبول زندگی می رود.”

او و اعضای خانواده اش هنوز هم با پوشیدن لباس های جدید و آماده سازی غذاهای سنتی. بشقاب از کوکی ها تنظیم شده برای هر بازدید کننده در کنار یک دماسنج و ضد عفونی کننده دست در نگه داشتن با قوانین و مقررات.

مالزی گزارش شده 7,185 عفونت و 115 مرگ اما مقامات از ترس عید جشن می تواند جرقه یک موج جدید از عفونت اگر مردم چشم پوشی اجتماعی فاصله و سلامت اقدامات است.

در پاکستان عید جشن گرفته بودن در سایه coronavirus و در پی یک مسافر سقوط هواپیما در نزدیکی کراچی چهار کشته و 97 نفر است.

برای اولین بار پاکستان جشن عید سراسر کشور در همان روز به پایان سالانه جنجال بین رقیب کمیته در طول ماه رویت است که سیگنال های شروع تعطیلات.

پاکستان به اقدامات انجام شده برای کنترل گسترش coronavirus از اواسط ماه مارس, اما نخست وزیر عمران خان حاضر به بستن مساجد در ماه رمضان با وجود درخواست از پزشکان و افزایش تعداد عفونت. پاکستان گزارش کرده است بیش از 52,000 موارد و بیش از 1100 مرگ و میر.

بیش از 1000 نمازگزاران جمع شده و دعا شانه به شانه در یک میدان باز در کراچی در روز سهشنبه با تنها تعداد کمی از آنها با پوشیدن صورت-ماسک.

اسرائیل پلیس گفت: آنها شکست یک “تظاهرات غیر قانونی” بازداشت دو نفر در خارج از مسجد الاقصی که مقامات مسلمان بسته اند برای نماز از اواسط ماه مارس و نمی خواهد بازگشایی تا بعد از تعطیلات. یک خبرنگار آسوشیتد پرس گفت نمازگزاران به حال تلاش برای ورود به ترکیب.

الاقصی سوم جنش سایت در اسلام و معمولا استقبال دهها هزار نفر از نمازگزاران در عید. ستیغ ترکیب نیز جنش سایت برای یهودیان است که از آن به عنوان معبد کوه. این سایت شده است flashpoint در نزاع اسرائیلی-فلسطینی.

____

Ng گزارش از کوالا لامپور, مالزی. آسوشیتد پرس نویسندگان Kathy Gannon در اسلام آباد و جوزف کراس در بیت المقدس کمک کرده است.

کپی رایت © 2020 آسوشیتد پرس. تمام حقوق محفوظ است. این مواد ممکن است منتشر نمی شود, پخش نوشته شده و یا توزیع شود.

tinyurlis.gdclck.ruulvis.netshrtco.de

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>