گزارش: روسیه میانجیگری بازگشایی بزرگراه اصلی در شمال شرقی سوریه

بیروت (AP) — ترافیک بازگشت به یک بزرگراه اصلی در شمال شرقی سوریه برای نخستین بار در هفت ماه روز دوشنبه پس از میانجیگری روسیه برای بازگشایی جاده های دستگیر شده در سال گذشته توسط ترکیه حمایت اپوزیسیون سوریه.

کردستان سوریه, رسانه و کردستان سوریه گفت: چندین وسایل نقلیه همراه با نیروهای روسی شروع به رانندگی در صبح میان شمال شهر عین عیسی و تل Tamr. این دو شهر تحت کنترل نیروهای دولتی سوریه و مبارزان کردی در حالی که این منطقه در بین آنها بیشتر است برگزار شده توسط ترکیه حمایت اپوزیسیون سوریه.

نیروهای ترکیه و متفقین سوریه مبارزان دستگیر بخش از بزرگراه به عنوان شناخته شده M4 در ماه اکتبر زمانی که آنکارا حمله کرد در شمال شرقی سوریه به درایو دور کردستان سوریه مبارزان. M4 لینک سوریه ساحلی منطقه تمام راه را از شرق به مرز عراق.

چهار کاروان به رانندگی بر روی M4 هر روز با دو ترک از تل Tamr و دو از عین عیسی با توجه به کردی ANHA اعلام کرد. این گزارش گفت: یک کاروان را ترک خواهد کرد و از هر شهر در ساعت 8 صبح و دیگری مجموعه ای از کاروان انجام خواهد شد همان سه ساعت بعد.

این ANHA آژانس افزود که افتتاح این بزرگراه را کوتاه شدن سفر بین دو شهر را به عنوان افراد قبلا به میدان سمت جاده ها.

“این اولین بار است که جاده باز شده است” پس از ماه اکتبر گفت: Mervan Qamishlo سخنگوی کردستان به رهبری ایالات متحده-حمایت سوریه نیروهای دموکراتیک.

روسیه یک قدرت اصلی کارگزار با ترکیه در سوریه با واسطه معامله به بازگشایی بزرگراه, او گفت:. روسیه و ترکیه بازگشت گروه های رقیب در سوریه نه سال جنگ است.

کپی رایت © 2020 آسوشیتد پرس. تمام حقوق محفوظ است. این مواد ممکن است منتشر نمی شود, پخش نوشته شده و یا توزیع شود.

tinyurlis.gdclck.ruulvis.netshrtco.de