تانزانیا رهبر ممنوع از اظهارات پیش از انتخابات

نایروبی, کنیا (AP) — تانزانیا دادگاه پیدا کرده است یک رهبر مخالفان گناه و شرارت ممنوع او را از بیانیه های عمومی برای یک سال تنها چند ماه پیش از انتخابات ریاست جمهوری.

دادستانی دادگاه منتشر شد Zitto کبو رهبر عمل-Wazalendo حزب در شرایط که او را نمی کند “فتنه” اظهارات برای یک سال.

آن است که روشن نیست که تصمیم می گیرد چه اظهارات فتنه در کشور های شرق آفریقا و گروه های حقوق بشر خواستار مربوط استعماری دوران قوانین را لغو می شود.

کبو حزب گفت: در آن تجدید نظر تصمیم گیری.

“قضاوت و مرتبط مشروط تخلیه به مثابه سانسور به طور موثر جلوگیری از Zitto از گفتن هر چیزی در انتقاد از دولت و رئیس جمهور در یک انتخابات سال” معاون صندلی دوروتی Semu در بیانیه ای گفت.

کبو شده است در میان اکثر منتقدان از رئیس جمهور جان Magufuli پنج سال حکومت. Magufuli به دنبال انتخاب مجدد در ماه اکتبر.

گروه های حقوق متهم Magufuli دولت از خفقان انتقاد هدف مستقل روزنامه نگاری و به شدت محدود کردن فعالیت های سازمان های غیر دولتی. احزاب مخالف شده اند ممنوع از فعالیت های سیاسی از جمله تظاهرات.

کبو یک نماینده مجلس متهم شد از اظهارات فتنه در سال 2018 در یک کنفرانس مطبوعاتی که در آن او اظهار داشت که 100 نفر کشته در درگیری بین گاو پاسداران و پلیس در Uvinza منطقه.

حکم او می آید هفته پس از ملی رئیس مخالفان Chadema, پارتی, فریمن Mbowe و هشت نفر دیگر محکوم شدند برای خدمت به پنج ماه حبس و یا پرداخت و یا جریمه برای اتهامات از جمله توطئه برای ارتکاب جرائم غیر قانونی, مجلس, فتنه و تحریک ،

کپی رایت © 2020 آسوشیتد پرس. تمام حقوق محفوظ است. این مواد ممکن است منتشر نمی شود, پخش نوشته شده و یا توزیع شود.

tinyurlis.gdclck.ruulvis.netshrtco.de