اتیوپی و سودان خواستار همکاری برای جلوگیری مرز خشونت

آدیس آبابا, اتیوپی (AP) — اتیوپی می گوید اخیر حادثه خشونت آمیز که بالا گرفت در امتداد مرز با سودان باید با بحث دیپلماتیک.

بیانیه ای توسط اتیوپی وزارت امور خارجه روز یکشنبه پس از سودان احضار اتیوپی دیپلمات در خارطوم بیش مرزی حمله هفته گذشته که گفته بود انجام شده توسط یک گروه شبه نظامی مورد حمایت اتیوپی نظامی.

“وزارت خواستار است که دو کشور باید با هم کار کنند از طریق نظامی موجود مکانیسم به آدرس و به طور مشترک بررسی شرایط اطراف حادثه” اتیوپی وزارت امور خارجه گفت:, و اضافه کرد که دو کشور باید فرود به خصومت.

“ما از این دیدگاه که این حوادث هستند بهترین خطاب طریق دیپلماتیک بحث بر اساس صمیمی و دوستانه روابط و همزیستی مسالمت آمیز بین دو کشور گفت:” بیانیه است.

حداقل یک پوند سودان افسر ارتش و یک کودک در این حمله کشته شدند در سودان شرقی al-کوه استان با توجه به بیانیه صادر شده توسط سودان نظامی. یکی دیگر از سودان افسر و سه غیرنظامی زخمی شدند در این حادثه با توجه به سودان در بیانیه ای.

سودان وزارت امور خارجه خواست اتیوپی دولت به “اقدامات لازم را برای جلوگیری از این حملات” در یک بیانیه صادر پنج شنبه.

اتیوپی صدای کشاورزان را برای سال کشت محصولات کشاورزی در سودان al-Fashqa منطقه مرزی بود و این که قابل تحمل توسط دولت از رئیس جمهور سابق Omar al-Bashir. اما سودان انتقالی مقامات که در زمان بیش از بعد نظامی ایران از al-Bashir سال گذشته به تازگی درگیر در مذاکرات با اتیوپی اتیوپی صدای تشویق کشاورزان به برداشت از خاک سودان.

ژنرال Abdel-Fattah Burhan سر از سودان حاکم مستقل شورای تور مرز منطقه در ماه گذشته پس از یک حمله. پس از بازدید خارطوم به اعزام نیروهای بیشتری به مرز شرقی آن با اتیوپی برای جلوگیری از تهاجم.

کپی رایت © 2020 آسوشیتد پرس. تمام حقوق محفوظ است. این مواد ممکن است منتشر نمی شود, پخش نوشته شده و یا توزیع شود.

tinyurlis.gdclck.ruulvis.netshrtco.de