شهرهای آمریکا, تمیز, کردن, آماده شدن برای یک شب دیگر از ناآرامی

مینیاپولیس (AP) — شهرهای آمریکا سوار کردن ویندوز ، پاک کردن شیشه و تحت پوشش گرافیتی یکشنبه به عنوان کشور مهم ترین شب اعتراضات در نیم قرن وعده داده شده به نشت به روز دیگری از ناآرامی های سوخت به کشتار مردم سیاه و سفید در دست پلیس است.

تلاطم موجب مرگ جورج Floyd — سیاه و سفید مردی که پس از دوخته شدن زیر زانو سفید, مینیاپولیس, افسر پلیس — تکان داد نه تنها خیابان های نیویورک و لس آنجلس اما ده ها تن از جوامع کوچکتر مانند فارگو داکوتای شمالی و, Lincoln, Nebraska. آسیب طولانی حتی برای ساختمان های نزدیک به کاخ سفید است.

تظاهرات مسالمت آمیز که شامل ده ها هزار نفر از مردم در روز شنبه به ترتیب در بعضی از نقاط به شورش, غارت و خشونت با خودروهای پلیس را به آتش کشیدند فروشگاه خالی و پرتاب اشیاء در افسران. پاسخ پلیس متنوع از محدود به پرخاشگری با افسران در زمان شلیک گاز اشک آور و گلوله های لاستیکی.

پلیس و معترضان مسالمت آمیز به طور یکسان التماس برای توقف خشونت گفت: تنها مانع خواستار عدالت و اصلاحات است.

“این تنها لطمه می زند و باعث” گفت: Danielle یاغی رئیس نیروی پلیس در فیلادلفیا که در آن بیش از 200 نفر دستگیر شدند که آتش سوزی و غارت فرا گرفته و مرکز شهرستان.

انزجار بیش از نسل های نژادپرستی در کشور تاسیس شده توسط slaveholders همراه با یک رشته از بالا اخیر-مشخصات قتل به استوک خشم. سه ماه قبل از فلوید مرگ Ahmaud Arbery بود به ضرب گلوله به او سرش می دویم. از طریق گرجستان محله. یک پدر و پسر هستند به اتهام در قتل. ماه پس از Arbery کشته شد, یک EMT نام Breonna تیلور به ضرب گلوله کشته شد و هشت بار توسط لوئیزویل, کنتاکی, مواد مخدر کارآگاهان که زدم پایین درب جلو او. بدون مواد مخدر پیدا شد در خانه اش.

اضافه کردن به که بود احساس وحشت و نگرانی از ماه از مستندات در آورده با این بیماری همه گیر کوروناویروس که به طور نامتناسبی صدمه دیده جوامع رنگ نه تنها از لحاظ عفونت اما در کار ضرر و زیان اقتصادی و استرس است.

خیل از مردم با تجمع در شعار تظاهرات تهدید به ماشه جدید شیوع یک واقعیت تحت الشعاع قرار توسط جوش تنش است.

“ما مریض هستید. پلیس در حال خارج از کنترل” می گوید اولگا سالن گفت: در واشنگتن “آنها ، وجود دارد فقط بیش از حد بسیاری از مرده پسران است.”

مقیاس تظاهرات گسترده از ساحل به ساحل و آشکار در یک شب, رقابت تاریخی تظاهرات حقوق مدنی و جنگ ویتنام اشاره کرد.

حکومت تحمیل شده بود در شهرستانها عمده در سراسر ایالات متحده از جمله آتلانتا و شیکاگو و دنور و لس آنجلس و سانفرانسیسکو و سیاتل. حدود 5000 سربازان گارد ملی و نیروی هوایی بودند فعال در 15 ایالت و واشنگتن دی سی

در مینیاپولیس, این شهر که در آن معترضان آغاز شد, پلیس سربازان دولت و اعضای گارد ملی نقل مکان کرد به زودی پس از 8 بعد از ظهر حکومت نظامی اثر در زمان شنبه به شکستن تظاهرات. نشان می دهد از نیروی آمد و پس از سه روز که در آن پلیس تا حد زیادی اجتناب از درگیر شدن معترضان و پس از دولت ریخت و بیش از 4000 سرباز گارد ملی به مینیاپولیس. مقامات گفتند که شماره را به زودی افزایش به حدود 11,000.

رئیس جمهور دونالد مغلوب ساختن پیشی جستن به نظر می رسد برای تشویق سخت تر تاکتیک ستایش گارد ملی استقرار در مینیاپولیس و اعلام کرد “هیچ بازی!” او گفت که پلیس در شهر نیویورک “باید مجاز به انجام کار خود را!”

Presumptive دموکراتیک ریاست جمهوری نامزد جو بایدن به خشونت به عنوان او در ادامه به بیان علت شایع با آن نشان دادن فلوید پس از مرگ است.

“عمل اعتراض هرگز نباید اجازه داده شود تحت الشعاع دلیل ما اعتراض” بایدن گفت: در اواخر شب در بیانیه ای.

ده ها تن از دیگر اعتراضات در جریان است و یا انتظار می رود در روز یکشنبه از میامی به شهر کانزاس به سان فرانسیسکو. آنها رفت جلو تا حد زیادی بدون حادثه اما جرقه از جرم و جنایت خود ادامه داد.

در فیلادلفیا غارتگران سرقت از فروشگاه ها در روز روشن و حداقل یک خودروی پلیس به آتش کشیده شد. خیابان های منتهی به مرکز شهر بسته شد. شیکاگو نیز محدود به مرکز شهر دسترسی و به نام در گارد ملی.

در مینیاپولیس تقاطع که در آن فلوید کشته شد مردم جمع شدند و با جارو و گل و گفت: این مهم برای محافظت از آنچه آنها به نام “فضای مقدس.” تقاطع مسدود شده بود با مخروط ترافیک در حالی که یک حلقه از گل گذاشته شد.

در میان کسانی که نزولی در مینیاپولیس شد مایکل براون Sr. پدر مایکل براون که کشته شد, یک افسر پلیس در فرگوسن میسوری در سال 2014.

“من درک می کنم آنچه در این خانواده احساس است. من درک می کنم آنچه در این جامعه احساس,” او گفت:.

شهرستان کمیسر آنجلا کانلی گفت: تظاهرات و درگیری با پلیس ادامه خواهد داد تا زمانی که سه تن دیگر از افسران بودند که در صحنه زمانی که فلوید بود پایین دوخته دستگیر و تحت پیگرد قانونی قرار. افسر که قرار زانو خود را در Floyd گردن, Derek چوین شد و متهم هفته گذشته با قتل است. تمام چهار افسر شلیک نشده است.

“ما همچنان به این حضور نظامی در جامعه ما تا زمانی که عدالت انجام شده است” کانلی گفت.

در توییتهایی یکشنبه تهمت سرزنش آنارشیست ها و رسانه ها برای دامن زدن به خشونت است. دادستان کل ویلیام Barr اشاره انگشت “دور چپ افراطی” گروه. روسای پلیس و سیاستمداران در سراسر کشور را متهم به خارجی ها از آمدن و باعث مشکلات.

چند قسمت از امریکا بودند دست نخورده. معترضان آتش سوزی در داخل رنو شهرداری و پلیس راه اندازی گاز اشک آور در سنگ پرتاب تظاهرکنندگان در فارگو داکوتای شمالی. در سالت لیک سیتی تظاهرکنندگان بدبختانه یک ماشین پلیس و روشن آن را به آتش کشیدند. پلیس گفت: شش نفر دستگیر شدند و یک افسر مجروح شد و پس از زده بودن در سر با چوب بیس بال.

با جمعه خشم در حال گسترش به اروپا که در آن هزاران نفر با تجمع در میدان ترافالگار لندن, کف زدن و تکان دادن پلاکارد با وجود دولت قوانین محرومیت جمعیت به دلیل COVID-19 بیماری همه گیر.

در نیویورک یک ویدئو نشان داد دو پلیس موبایل گردش به جمعیت تظاهر کنندگان بودند که با فشار دادن یک مانع در برابر یکی از آنها و pelting آن با اشیاء. چند نفر زدم به زمین. معلوم بود اگر هر کسی صدمه دیده بود.

“اشتباهات است که اتفاق می افتد نیست اشتباهات. آنها در حال تکرار خشونت جرائم تروریستی و مردم باید برای جلوگیری از کشتار مردم سیاه و سفید” بروکلین معترض مریل Makielski گفت.

در Indianapolis, دو نفر کشته و در انفجار در مرکز شهر خشونت اضافه کردن به مرگ و میر گزارش شده در دیترویت و مینیاپولیس در روزهای اخیر.

سایت در سراسر ایالات متحده آمریکا شد و مخدوش با اسپری رنگ پیام از نمای کلیسای جامع سنت پاتریک در نیویورک به تاریخی یونجه-Adams هتل در نزدیکی کاخ سفید است. برخی از فلوید را gasped آخرین کلمات — “من نمی توانم نفس بکشم” — تکرار شد و در سراسر کشور در کنار ضد پلیس پیام.

روز یکشنبه نگهداری خدمه در نزدیکی کاخ سفید کار می کرد به جای ویندوز که خرد شده بود با قطعات بزرگ چوب. ساختمان برای بلوک مشخص شد با نقاشی های دیواری از جمله لعنت مورد مغلوب ساختن پیشی جستن. شیشه ای خرد هنوز تحت پوشش پیاده رو. آسیب دیده ساختمان شامل وزارت امور جانبازان به طور مستقیم در سراسر خیابان را از کاخ سفید است.

برخی از رهبران آماده برای قرار دادن سربازان در خیابان. گرجستان و رژیم صهیونیستی است. برایان کمپ مجاز استقرار بیش از 3000 سرباز گارد ملی به آتن ساوانا و دیگر شهرستانها که در آن بیشتر تظاهرات برنامه ریزی شده بود. کمپ در حال حاضر تایید شده تا 1500 Guardsmen برای کمک به اجرای 9 p. m. روز شنبه مقررات منع رفت و آمد در آتلانتا.

این هفته ناآرامی به یاد می آورد شورش در لس آنجلس نزدیک به 30 سال پیش پس از تبرئه این افسر پلیس سفید که ضرب و شتم رادنی کینگ سیاه رانندگان بود که رهبری آنها را در شکار کردن با سرعت بالا. تظاهرات فلوید را کشته اند گریبانگیر بسیاری از شهرهای اما تلفات هنوز به روش متناوب در مجموع لا دیدم در طول پنج روز از شورش در سال 1992 زمانی که بیش از 60 نفر کشته شده اند ، 2 ، 000 مجروح شدند و هزاران نفر دستگیر و با صدمه به اموال شکوه $1 میلیارد.

___

Sedensky گزارش از فیلادلفیا. مربوط به مطبوعات و روزنامه نگاران در سراسر ایالات متحده کمک به این گزارش.

کپی رایت © 2020 آسوشیتد پرس. تمام حقوق محفوظ است. این مواد ممکن است منتشر نمی شود, پخش نوشته شده و یا توزیع شود.

tinyurlis.gdu.nuclck.ruulvis.netshrtco.de

ایندکسر