جهان uneasily ساعت ما تظاهرات اما ما نژاد پرستی دیده می شود قبل از

لندن (AP) — سازمان ملل در سراسر جهان را تماشا وحشت در پنج روز از ناآرامی های مدنی در ایالات متحده پس از مرگ یک مرد سیاه و سفید بودن بازداشت شده توسط پلیس. اما آنها را شگفت زده کرد.

نژاد پرستی-آغشته حوادث دیگر تکان دادن حتی امریکا نزدیک ترین متحدان هر چند بسیاری از را تماشا پوشش اغلب خشونت آمیز تظاهرات با رشد unease. سوزاندن اتومبیل های آمریکایی و پلیس ضد شورش ویژه در صفحات اول روزنامه ها در سراسر جهان یکشنبه — تداوم اخبار COVID-19 pandemic به ردیف دوم وضعیت در بعضی از نقاط.

جورج فلوید درگذشت در مه 25 در مینیاپولیس پس از یک افسر پلیس فشرده یک زانو را به گردن او. این آخرین در یک سری از مرگ و میر مردان سیاه و زنان در دست پلیس در آمریکا است.

در پایتخت آلمان برلین, صدها نفر از معترضان اعتصاب در خارج از سفارت امریکا در عصر روز شنبه با شعار: “عدالت برای جورج فلوید.”

هزاران نفر با تجمع در مرکز لندن روز یکشنبه به ارائه پشتیبانی برای آمریکا شدند. شعار “نه عدالت! نه صلح!” و با تکان دادن پلاکارد در میدان ترافالگار معترضان نادیده گرفته و انگلستان دولت قوانین ممنوعیت جمعیت به دلیل بیماری همه گیر.

در ایتالیا, Corriere della Sera, روزنامه ارشد ایالات متحده خبرنگار ماسیمو Gaggi نوشت که واکنش به Floyd به قتل شد “متفاوت” نسبت به موارد قبلی از سیاه و سفید آمریکایی کشته شده توسط پلیس و حصول اطمینان از خشونت است.

“وجود دارد برافروخته سیاه, حرکات است که دیگر موعظه بدون خشونت مقاومت” Gaggi نوشت و اشاره کرد مینه سوتا فرماندار و هشدار داد که “آنارشیست و سفید برتری گروه در حال تلاش برای سوخت هرج و مرج.”

در کشورهایی با دولتهای خودکامه دولت کنترل رسانه ها برجسته شده هرج و مرج و خشونت در ایالات متحده تظاهرات در بخشی به تضعیف مقامات آمریکایی’ انتقاد از خود ملت.

در چین تظاهرات در حال مشاهده از طریق منشور از دولت آمریکا انتقاد چین از سرکوب تظاهرات ضد دولتی در هنگ کنگ است.

هو Xijin سردبیر بخش دولتی گلوبال تایمز روزنامه توییتی که مقامات ایالات متحده در حال حاضر می توانید ببینید تظاهرات خود ویندوز: “من می خواهم به درخواست سخنران پلوسی و دبیر Pompeo: باید پکن حمایت از اعتراضات در آمریکا مانند شما جلال تظاهر کنندگان در هنگ کنگ؟”

Hua Chunying چینی سخنگوی وزارت خارجه اشاره کرد آمریکا در ناآرامی های نژادی توسط تویت “من نمی توانم نفس بکشم” که فلوید گفت: قبل از مرگ او.

در ایران است که خشونت قرار در سراسر کشور تظاهرات با کشتن صدها و دستگیری هزاران نفر و اخلال در اینترنت و دسترسی به جهان خارج, دولت, تلویزیون بارها پخش تصاویر از آمریکا خبر دادند. یک تلویزیون لنگر مورد بحث “یک صحنه وحشتناک از نیویورک که در آن پلیس با حمله به معترضان.” یکی دیگر از تلویزیون دولتی پیام متهم به ایالات متحده از سازمان های پلیس در واشنگتن از “تنظیم خودرو را به آتش کشیدند و حمله به معترضان” بدون ارائه هیچ گونه شواهد است.

روسیه همچنین ابراز عدم شوک.

“این حادثه است که از برای اولین بار در یک سری از بی قانون و رفتار غیر قابل توجیه خشونت از آمریکا اجرای قانون” وزارت خارجه روسیه در بیانیه ای گفت. “پلیس آمریکا مرتکب چنین جنایات مشخصات بالا همه بیش از حد اغلب.”

نیز وجود دارد شده اند ابراز همبستگی با تظاهر کنندگان.

بیش از آخر هفته در لبنان به معترضان آب گرفتگی رسانه های اجتماعی با توییتهایی دلسوز به آمریکا معترضان با استفاده از هشتگ #Americarevolts. که یک شعار برای لبنان جنبش اعتراضی — لبنان شورش — است که فوران در Oct. 17 سال گذشته است. ظرف 24 ساعت هشتگ #Americanrevolts شد شماره 1 روند تگ در لبنان.

در بیان دیگری از همبستگی با معترضان در حدود 150 تن از مرکزی اورشلیم در روز شنبه در اعتراض به این تیراندازی به مرگ توسط پلیس اسرائیل یک غیر مسلح مبتلا به اوتیسم فلسطینی پیش از آن در روز. پلیس اسرائیل به اشتباه مشکوک که مرد ایاد Halak شد حمل سلاح. زمانی که او موفق به اطاعت از دستور توقف ماموران آتش گشودند.

___

دنبال AP آخرین اخبار در مورد نژادی تظاهرات در آمریکا در https://apnews.com/GeorgeFloyd

کپی رایت © 2020 آسوشیتد پرس. تمام حقوق محفوظ است. این مواد ممکن است منتشر نمی شود, پخش نوشته شده و یا توزیع شود.

tinyurlis.gdu.nuclck.ruulvis.netshrtco.de