ChefReady ارائه می دهد با نام تجاری جدید “روح آشپزخانه” فضاهای

آیا شما مراقبت اگر مواد غذایی شما فقط دستور داد برای تحویل نیست که از یک رستوران با یک اتاق ناهار خوری ؟ تعداد فزاینده ای از شبح آشپزخانه, مواد غذایی, عملیات که پیشنهاد منو برای تحویل در درجه اول از طریق خدمات شخص ثالث مانند Grubhub و بارگذاری می خورد نشان می دهد که شما لازم نیست به عنوان طولانی به عنوان مواد غذایی خوب است. و بیشتر سرآشپزها نمی مراقبت در مورد دنبال کردن بر روی یک اتاق پر از شام به ویژه هنگامی که آن اتاق می آید با یک سنگین املاک و مستغلات ،

نيلي Malach پوینتر و رابرت پوینتر دو سان فرانسیسکو کارآفرینان با دنور ریشه را تماشا منطقه خلیج رستوران صنعت چکش بالا و قیمت املاک و مستغلات و هزینه های نیروی کار و مشاهده نتیجه رشد شبح آشپزخانه وجود دارد. به طوری که آنها تصمیم به نگاه سراسر کشور برای دیدن آن دیگری مفهوم را حس. نتیجه این است ChefReady که باز اول آن شبح-آشپزخانه تسهیلات بعد از این تابستان.

نيلي پوینتر متولد و بزرگ شده در دنور و رابرت رشد تا اینجا بیش از حد. “ما دیدیم که یک نیاز وجود دارد در دنور اما مفهوم نیست اینجا می آیند و در عین حال” او می گوید: تحویل فقط آشپزخانه. بنابراین او و شوهرش همکاری با او برادر, استیون Malach برای باز کردن ChefReady.

این شرکت اولین محل خواهد بود یک مرکز در دنور پلات پارک محله با ده آشپزخانه که به طور متوسط 200 تا 250 متر مربع در هر. هر آشپزخانه خواهد آمد به طور کامل مجهز به هود اجاق fire suppression systems غرق (هر دو سه محفظه و شستن دست) و اساسی دیگر تجهیزات همراه با پیاده روی در یخچال و فریزر ژنراتور پشتیبان گیری, تمیز کردن خدمات و کنترل آفات برای کل ساختمان. اما ChefReady است بیش از فقط یک هنر مادر با توجه به بنیانگذاران آن است.

“ما همچنین ارائه تکنولوژی به تحکیم برنامه های شخص ثالث و ما باید مواد غذایی دونده برای تسریع در سفارش به انتظار رانندگان” Poyner توضیح می دهد. این شرکت نیز ارائه می دهد کمک و با اجازه و بازاریابی برای کمک به سرآشپزها حرکت شهرستان و مقررات دولت و کسب و کار خود را آغاز کرده است.

“ما در حال تلاش برای ایجاد یک جامعه که در آن سرآشپزها می تواند تبدیل به کارآفرینان” او می افزاید. “شما می توانید آن را با یک کم مانع از ورود با کم هزینه و کم خطر است. و فن آوری ما اجازه می دهد آنها را به گسترش برندها و تنوع ردپای خود را.”

این شرکت انتظار دارد این ده فضاهای پر شود با ترکیبی از تاسیس سرآشپزها و رستوران به دنبال گسترش بدون شروع به بالا-هزینه ساخت یک رستوران جدید و سرآشپزها جوان که ممکن است نام یا شهرت برای جذب پول سرمایه گذاران. پوینتر توصیف کلی مفهوم به عنوان “سبزتر” و کارآمد تر از استاندارد رستوران اما با یک “مادر و پاپ” سطح تعهد به سرآشپزها اجاره فضا.

ChefReady در حال حاضر تحت ساخت و ساز با هدف تکمیل اواسط ماه جولای. این شرکت در حال حاضر آغاز شده به دنبال مستاجر و پوینتر می گوید سرآشپزها باید قادر به دریافت و در حال اجرا در دو تا چهار هفته یک بار از این مرکز باز است و فرد اجاره را امضا کردند.

شبح آشپزخانه هرگز جایگزین نشسته رستوران برای کسانی که لذت بردن از جنبه های اجتماعی از غذای بیرون اما coronavirus همه گیر داده است به افزایش بیشتر تقاضا برای مواد غذایی با کیفیت در راحتی از خانه. کسب و کار مانند ClusterTruck ارائه می دهد که چندین منوهای مختلف از همان آشپزخانه تیم و دسته خود را تحویل شروع کرده اند را نگه دارید در دنور. و بزرگ نام رستوران از جمله نوار خمیر و Rioja راه اندازی کرده اند takeout-تنها پروژه های جانبی (Jabroni & Sons ساندویچ و طعم باشگاه ناهار کاسه بود); ChefReady نشان دهنده بیشتر از تکامل کسب و کار رستوران به نگه دارید تا با تغییر ترجیحات مشتری.

tinyurlis.gdu.nuclck.ruulvis.netshrtco.de

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>