سازمان ملل حرکت به سمت پایان دادن به سازمان ملل متحد-AU حافظ صلح در سودان دارفور

سازمان ملل متحد (AP) — شورای امنیت سازمان ملل با اتفاق آرا تصمیم گرفت به حرکت به جلو در جهت پایان دادن به مشترک سازمان ملل-اتحادیه آفریقا نیروی حافظ صلح در سودان گسترده غربی دارفور منطقه و جایگزینی آن با یک غیر نظامی ماموریت تمرکز در این کشور دموکراتیک انتقال دیپلمات گفت.

اما شورای تنظیم نشده تاریخ برای پایان ماموریت شناخته شده به عنوان یونامید در دو مربوط به قطعنامه ای که تصویب شد در نوشتن دوشنبه شب تحت قوانین جدید آغاز به دلیل COVID-19 گیر این دیپلمات گفت: صحبت کردن در شرط ناشناس ماندن جلوتر از پنجشنبه اعلام رسمی.

یک قطعنامه تصویب شده توسط رای 15-0 گسترش زمان 6,500 قوی ماموریت برای شش ماه تا دسامبر. 31, 2020. آن می گوید: این شورا تصمیم می گیرید سپس بر روی “مسئول قرعه کشی پایین و خروج از یونامید,” با توجه به یک گزارش ویژه از U. N. دبیر کل آنتونیو اشاره به این حادثه تلخ و رئیس کمیسیون اتحادیه آفریقا.

که گزارش آن است که با توجه توسط Oct. 31 باید ارزیابی وضعیت بر روی زمین و شامل تاثیر سودان روند صلح در وضعیت امنیتی در دارفور و ظرفیت دولت سودان برای حفاظت از غیرنظامیان است که یونامید اولیه قطعنامه, قطعنامه می گوید.

دیگر قطعنامه به تصویب رسید توسط یک 15-0 رای برقرار سیاسی جدید ماموریت سازمان ملل متحد و یکپارچه انتقال کمک های ماموریت در سودان به عنوان UNITAMS برای یک دوره اولیه از یک سال است. این دستور برای کمک به این کشور در آن انتقال سیاسی نسبت به حکومت دموکراتیک و در حفاظت و ترویج حقوق بشر و صلح پایدار.

آن را می گوید UNITAMS نیز باید کمک به دولت در “صلح-ساختمان غیر نظامی حفاظت و حاکمیت قانون به ویژه در دارفور” ارائه کمک های فنی در تهیه پیش نویس قانون اساسی و حمایت از مذاکرات صلح و اجرای هر گونه موافقتنامه های صلح اگر خواسته.

شورای امنیت خواسته اشاره به این حادثه تلخ را به سرعت ایجاد UNITAMS با توجه به رسیدن به آن ظرفیت عملیاتی به عنوان به زودی به عنوان ممکن است پس از آن می توانید شروع به ارائه آن حکم بعد از Jan. 1, 2021.

این دارفور آغاز جنگ در سال 2003 زمانی که قومی آفریقایی شورش متهم عربی-سودان تحت سلطه دولت, از تبعیض است. دولت در خارطوم متهم شد برای مقابله به مثل با پشتیبانی محلی عشایری قبایل عرب و رها کردن آنها را بر روی غیرنظامیان — اتهام را رد می کند.

در سال های اخیر به عنوان نتیجه موفق دولت نظامی, کمپین شورش شده است کاهش می یابد به یک شورشی سودان ارتش آزادی بخش جناح به رهبری Abdul Wahid Elnur در جبل Marra.

در ماه جولای 2018 شورای امنیت رای به طور چشمگیری کاهش یونامید نیرو در واکنش به کاهش جنگ و بهبود شرایط امنیتی. هدف آن بود که برای پایان دادن به ماموریت در 30 ژوئن 2020.

این دارفور درگیری صورت گرفت تحت سه دهه حکومت های خودکامه رئیس جمهور سابق Omar al-Bashir که در طی آن سودان شد و ستد با یک جنگ داخلی خونین و قیام نه تنها در دارفور اما در نیل آبی و کردفان جنوبی متحده است. Al-Bashir حکومت به پایان رسید و در آوریل 2019 زمانی که ارتش سرنگون او پس از اعتراضات تودهای خیابانی توسط یک طرفدار جنبش دموکراسی آغاز شد که در اواخر سال 2018 است.

قدرت های توافق امضا شده در ماه اوت سال 2019 بین ارتش و معترضان ایجاد یک مشترک ملکی-نظامی حاکم “مستقل شورای” اما این غیر نظامیان در حال مبارزه برای دفاع از اقتدار را در چهره نظامی قدرت.

در اکتبر 2019 در شورای امنیت رای دادند به اتفاق آرا به نگه داشتن یونامید در دارفور برای یک سال دیگر به امید جدید غیر نظامی به رهبری دولت انتقالی می تواند در بازگرداندن صلح است.

آن چهره قوی چالش ها از جمله وخیم شدن شرایط اقتصادی که سوخت شد. سودان اقتصاد شده است, بروز جنگ داخلی و تحریم های بین المللی. نخست وزیر Abdalla Hamdok گفت: دستیابی به صلح با گروه های مسلح نیز بسیار مهم برای دولت آن را به عنوان اجازه می دهد کاهش در هزینه های نظامی, که طول می کشد تا 80 درصد از بودجه.

این یونامید قطعنامه به رسمیت می شناسد بهبود شرایط امنیتی “در حالی که ابراز نگرانی کرد که وضعیت امنیتی در برخی از مناطق دارفور همچنان به مخاطره انداخته است.” این خط نیاز به حفاظت از صلح سازی سود در دارفور و “جلوگیری از عود به جنگ است.”

این قطعنامه تأکید می کند که خروج از یونامید “باید در را به حساب پیشرفت در روند صلح” و پشتیبانی از اتحادیه آفریقا صلح و شورای امنیت تماس “برای احتیاط شدید در خروج از یونامید.”

این یونامید نیروی تاسیس شد در سال 2007 برای اولین بار مشترک U. N.-AU حافظ صلح عمل. UNITAMS یک U. N.-تنها سیاسی ماموریت اما این قطعنامه تاکید “اهمیت همکاری بین سازمان ملل متحد و اتحادیه آفریقا در سودان است.”

این یونامید قطعنامه به رسمیت می شناسد تاثیر این بیماری همه گیر در آن قرعه کشی پایین و UNITAMS قطعنامه ابراز “نگرانی شدید” در تاثیر آن در سودان سلامت سیستم اقتصادی و اجتماعی و انسانی وضعیت.

کپی رایت © 2020 آسوشیتد پرس. تمام حقوق محفوظ است. این مواد ممکن است منتشر نمی شود, پخش نوشته شده و یا توزیع شود.

tinyurlis.gdu.nuclck.ruulvis.netshrtco.de

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>