میزان بیکاری در آمریکا قطره به طور غیر منتظره به یک هنوز بالا 13.3%

واشنگتن (AP) — ایالات متحده نرخ بیکاری کاهش یافته است به طور غیر منتظره در ماه مه به 13.3 درصد بازگشایی کسب و کار شروع به یادآوری میلیون ها نفر از کارگران سریعتر از اقتصاددانان پیش بینی کرده بود.

سهام رسید در اخبار و exultant جمهور دونالد مغلوب ساختن پیشی جستن در ایران گزارش جمعه به عنوان شواهدی وجود دارد که اقتصاد در حال آمدن است از coronavirus بحران مانند یک “موشک کشتی.”

نرخ بیکاری هنوز هم در تاریخ همتراز با آنچه در ملت شاهد در طول رکود بزرگ. و برای دومین ماه متوالی وزارت کار اذعان کرد ساخت اشتباهات در, چگونه آن را طبقه بندی شده مردم به عنوان شاغل در میان شیوع و گفت: این رقم واقعی است و بدتر از این اعداد نشان می دهد.

هنوز هم پس از هفته ها پیش بینی وخیم توسط اقتصاددانان است که نرخ بیکاری در ماه مه می تواند آمار 20 درصد یا بیشتر این خبر که اقتصاد اضافه شده تعجب آور 2.5 میلیون شغل در ماه گذشته دیده می شد به عنوان شواهدی وجود دارد که این سقوط ممکن است ظرف در ماه آوریل در 14.7% و بازیابی است که به خوبی در جریان متحده به عنوان شل مستندات خود را و اجازه دهید فروشگاه ها رستوران ها سالن های ورزشی و کسب و کارهای دیگر بازگشایی شده است.

“ما شاهد ساده ترین مرحله از رشد به عنوان مردم می آیند به طور موقت اخراج و بازگشت به کارفرمایان خود گفت:” دانشگاه هاروارد و اقتصاددان جیسون فورمن که به رهبری کاخ سفید شورای مشاوران اقتصادی در طول اوباما در انتخابات ریاست جمهوری. “و هنگامی که کارفرمایان انجام می شود یادآوری مردم بسیار سخت تر و طولانی تر کار بازیابی را مجبور به ادامه است.”

اکثر اقتصاددانان انتظار داشتند rehiring به پا زدن در آتن شد به طور فزاینده ای برداشته و مردم به تدریج از سر گرفته شد, خرید و غذا خوردن.

“نکته تعجب آور در اینجا است که زمان و که در آن اتفاق افتاده است به عنوان به سرعت به عنوان آن را” گفت: آدم Kamins ارشد منطقه ای اقتصاد در مودی تجزیه و تحلیل ترافیک.

مغلوب ساختن پیشی جستن با عجله به اعلام پیروزی خود را در میان گروههای کمپین امیدوار است که این تنها شروع یک بوم است که می تواند ثابت کند بسیار قوی تر از یک “V” — اصطلاح مورد استفاده توسط اقتصاددانان برای توصیف کاهش شدید و به همان اندازه سریع دوباره بجای اول برگشتن.

“این بهتر است از یک V. این است که یک کشتی موشک” رئیس جمهور گفت:. “این رفتن به دریافت بهتر و سریع است.”

هنوز بازار کار است که در چنین یک سوراخ عمیق است که آن را می تواند سال به حفاری از اقتصاددانان می گویند. بسیاری از آنها پیش بینی نرخ بیکاری در بالا تک رقمی یا کم دو رقم در پایان این سال است.

اقتصاددانان انتظار داشتند دولت که به گزارش کارفرمایان ریختن 8.5 میلیون شغل در ماه مه در بالای 21.4 میلیون دلار از دست رفته در ماه های مارس و آوریل است.

در عوض تقریبا همه صنایع اضافه شده شغل تیز برگشت از زمانی که تقریبا همه آنها را کاهش دهد. هتل ها و رستوران ها اضافه شده 1.2 میلیون شغل در ماه مه پس از ریختن 7.5 میلیون. خرده فروشان به دست آورد 368,000 پس از از دست دادن نزدیک به 2.3 میلیون دلار در ماه گذشته. شرکت های ساخت و ساز اضافه شده 464,000 پس از برش 995,000.

بحران نیز در معرض گسترده و نابرابری: در حالی که نرخ بیکاری برای آمریکایی ها بود 12.4 درصد ممکن است آن را 17.6 درصد اسپانیایی ها و 16.8 درصد آفریقایی-آمریکایی است.

اقتصاددانان هشدار می دهند که تا زمانی که اکثر آمریکایی ها اعتماد به نفس آنها می توانید فروشگاه, سفر خوردن و به طور کامل بازگشت به خود و دیگر عادات خرج کردن بدون ترس از ابتلا به این ویروس در اقتصاد است به احتمال زیاد باقی می ماند تنبل.

اریکا Groshen یک کار اقتصاددان در دانشگاه کرنل و کمیسر سابق از نیروی کار بخش اداره آمار نیروی کار گفت استخدام می تواند تا سطح شیب دار نسبتا به سرعت در ماه های آینده و کاهش نرخ بیکاری به پایین دو رقم تا پایان سال.

“سپس من تمایل است که از آن خواهد شد یک, کند, تقلا,” او گفت:.

Gwyneth Duesbery, 22 بازگشت این هفته به کار خود را به عنوان یک رستوران میزبان در Grand Rapids, Michigan به عنوان Bowdie را ریز ریز خانه آماده بازگشایی با جداول 6 فوت از هم جدا و صندلی ظرفیت کاهش می یابد و به حدود یک چهارم.

“من نگران هستم که آن را افشا مرا به پتانسیل بیماری و در معرض دیگران بدون توجه به اقدامات احتیاطی است که ما را,” او گفت:. “این نوع از بازی uncharted waters.”

روز جمعه گزارش روشن ساخته است دولت همچنان به مبارزه با چگونه آن را طبقه بندی میلیون ها نفر از کارگران موقت اخراج. وزارت کار ایالات متحده اعتراف کرد که دولت در مطالعه خانواده-داوطلبان به اشتباه شمارش حدود 4.9 میلیون به طور موقت گذاشته و مردم به عنوان شاغل.

دولت نیست و صحیح آن بررسی نتایج جستجو برای ترس از ظاهر سیاسی دستکاری.

تا به حال این اشتباه تصحیح شده و نرخ بیکاری را افزایش یافته است به 16.1 درصد در ماه مه. اما اصلاح مارس کشف شده اند که بیش از 19 درصد به جای 14.7%.

چند کسب و کار به گزارش نشانه هایی از پیشرفت حتی در سخت ضربه صنایع. خطوط هوایی آمریکا, به عنوان مثال گفت: در این هفته که آن را به پرواز 55 درصد از آن ایالات متحده مسیرهای در ماه جولای فقط 20 درصد است.

و Cheesecake Factory گفت: یک چهارم از آن نزدیک به 300 رستوران بازگشایی هر چند با ظرفیت محدود. فروش در حدود 75 درصد از سطح رسیده و یک سال پیش این شرکت اعلام کرد.

___

AP اقتصاد نویسنده جاش Boak کمک به این گزارش.

کپی رایت © 2020 آسوشیتد پرس. تمام حقوق محفوظ است. این مواد ممکن است منتشر نمی شود, پخش نوشته شده و یا توزیع شود.

tinyurlis.gdu.nuclck.ruulvis.netshrtco.de

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>