آسیا امروز: ویروس نیروهای لغو آسیایی, جایزه صلح

بانکوک (AP) — فیلیپین جایزه صلح لغو شده است در این سال به دلیل بیماری همه گیر کوروناویروس مارک تنها سومین اختلال در شش دهه برای جایزه سالانه به عنوان یک آسیایی, نوبل.

این مانیل مبتنی بر پایه و اساس است که دست از رامون مگسیسی جوایز گفت: چاره ای “با COVID-19 همه گیر عملا immobilizing جهان است.”

جوایز نیز لغو شده به دلیل بحران مالی در سال 1970 و یک فاجعه آمیز از زلزله در سال 1990. آنها پس از نام محبوب رییس جمهور فیلیپین که در یک سال 1957 سقوط هواپیما و افتخار “عظمت روح در خدمت خالصانه به مردم آسیا.”

بیش از 330 awardees تا کنون شامل حال رهبران مانند اواخر رییس جمهور فیلیپین کورازون آکینو و مادر ترزا, شناخته شده برای کار در هند است.

پنج گیرندگان از سال گذشته جوایز شامل یک کره جنوبی که کمک به مبارزه با خودکشی و قلدری; یک زن تایلندی که یک مدافع حقوق بشر پس از از دست دادن به خشونت ها در جنوب تایلند; روزنامه نگاران از هند و میانمار و یک نوازنده با اعتبار کمک به شکل مدرن فیلیپین فرهنگ موسیقی.

فیلیپین یک coronavirus کانون در جنوب شرق آسیا با حدود 22,400 عفونت از جمله بیش از 1 ، 000 مرگ و میر. آن کاسته است مستندات برای میلیون ها نفر از مردم در tightrope حرکت برای تقویت اقتصاد خود را که قرارداد در سه ماهه اول.

در دیگر تحولات در منطقه آسیا و اقیانوس آرام:

— می یابد که همه گیر بدتر شدن: رئیس سازمان بهداشت جهانی هشدار داد که این بیماری همه گیر کوروناویروس وخیم تر شده است. Tedros Adhanom Ghebreyesus اشاره کرد که روز شنبه حدود 75% از موارد گزارش شده به سازمان ملل و سازمان بهداشت روز یکشنبه در آمد از 10 کشور در آمریکا و جنوب آسیا است. روزانه مورد گزارش را در صدر 100,000 نه از 10 روز گذشته. Tedros اشاره کرد که چندین کشور بودند با دیدن نشانه های مثبت اما افزود: “در این کشورها بزرگترین تهدید در حال حاضر خوشنودی است.”

— کره جنوبی موارد رشد: کره جنوبی گزارش کرده است 38 مورد جدید از COVID-19 و یک مرگ آوردن ملی در مجموع به 11,852 عفونت و 274 ویروس های مربوط به مرگ و میر. آمار و ارقام از کره جنوبی مراکز کنترل و پیشگیری از بیماری در روز سه شنبه نشان داد 35 از موارد جدید از سئول شهری که در آن مقامات در تلاش برای ردیابی انتقال مربوط به سرگرمی سالن اجتماعات کلیسا و کارگران کم درآمد است که نمی توان به ماندن در خانه. حداقل 1,300 عفونت شده اند مربوط به ورود بین المللی با حدود 90 درصد از آنها کره جنوبی که به خانه بازگشت و به عنوان ویروس گسترش یافته است.

— سازمان ملل نمی خواهد دیدار در نیویورک: رئیس U. N. مجمع عمومی می گوید رهبران جهان نمی خواهد در آینده به نیویورک به صورت سالانه خود را جمع آوری و در اواخر ماه سپتامبر برای اولین بار در تاریخ 75 ساله سازمان ملل متحد به دلیل COVID-19 بیماری همه گیر. اما Tijjani محمد-Bande امیدوار به اعلام یک جایگزین برای رهبران خود را برای ارائه معمول سخنرانی در مجمع به اصطلاح کلی بحث است.

کپی رایت © 2020 آسوشیتد پرس. تمام حقوق محفوظ است. این مواد ممکن است منتشر نمی شود, پخش نوشته شده و یا توزیع شود.

tinyurlis.gdclck.ruulvis.netshrtco.de