سانتا باربارا رستوران نام قطره های بسیاری در نظر گرفته نژادپرستانه

به عنوان امریکا تخمین می زند با نژادپرستی تنها باقی مانده از رستوران های زنجیره ای است که پس کشیده در سراسر کشور است که خود بحث برانگیز نام.

سانتا باربارا رستوران سامبو و “sambo” استفاده شده است به عنوان یک نژادی لکه دار برای قرن ها.

چاد استیونس که پدربزرگ تاسیس صبحانه و ناهار و شام در سال 1957 و که عمو نظارت زنجیره ای گسترش به بیش از 1100 فرانچایز صاحب رستوران که نشسته در محل اصلی در غرب تجلیل cabrillo بلوار.

“خانواده ما نگاه به قلب ما و متوجه شدم که ما باید حساس که دیگران آنها ما را احترام قوی تجدید نظر شود. بنابراین امروز ما ایستاده در همبستگی با کسانی که به دنبال تغییر و انجام بخشی از ما را به عنوان بهترین ما می توانیم” استیونس گفت: در 4 ژوئن در پست اعلام تغییر نام در صبحانه نقطه Facebook صفحه.

تبلیغات

زمانی که رستوران خود را تغییر نام یک طومار خواستار تغییر دریافت کرده بود حدود 3000 امضا. سازمان Rashelle مونه نوشت: در این طومار که “Sambo” بود که معمولا استفاده می شود به عنوان “کهن الگویی اهانت آمیز شخصیت در ادبیات و خنیاگر را نشان می دهد.”

“سامبو معمولی کشت و زرع برده بود و مطیع اما غیر مسئولانه وفادار اما تنبل فروتن اما مزمن با توجه به دروغ و دزدی” خواندن یک نقل قول از مورخ استنلی الکینز (آرکانزاس) به اشتراک گذاشته شده در درخواست.

“هیچ کس فکر آن را مضر … اما وجود دارد برخی از معانی که در آن نام استفاده شده در نور منفی. که هرگز قصد ما” استیونس گفت و توضیح داد که این نام ترکیبی از نام آن دو بنیانگذاران پدربزرگش سام Battistone و Battistone کسب و کار شریک Newell Bohnett.

استیونس گفت: او تنها به ندرت شنیده شکایت در مورد نام اما اذعان کرد که آن را دریافت انتقادات خود را به عنوان عمو و پدربزرگ موفق زنجیره ای به خصوص به عنوان آنها گسترش در سراسر کشور است. صاحب فکر می کند آن را در نهایت زمان به سوئیچ.

تبلیغات

“من نمی خواهم به بخشی از مشکل است. من می خواهم به بخشی از راه حل” استیونس گفت:, و اضافه کرد که اخیرا تهدیدات ساخته شده از اموال آسیب به رستوران خود را.

تصاویر از “Little Black Sambo” یک سال 1899 کتاب کودکان توسط هلن Bannerman که در آن یک پسر بچه outsmarts یک جفت ببر و آنها را تبدیل به کره برای ماکارونی تحت پوشش داخل رستوران. نویسنده Langston Hughes بود در میان کسانی که با انتقاد از کتاب داستان گفت: آن تصاویر نمایش داده شده روی پوست تیره شخصیت اصلی در مضر کلیشه.

استیونس گفت که او تصمیم به تغییر نام رستوران را پس از او و درخواست سازمان مونه صحبت کرد هفته گذشته است.

“هیچ کس تا کنون به من آمد قبل از اینکه آنچه که در کشور ما و نشستم و تا به حال گفت و گو با من و گفت:” هی بیایید نگاهی به این, باید چه کار کنیم؟'” استیونس گفت.

تبلیغات

پس از استیونس’ Facebook پست اعلام تغییر مونه سازماندهی جمع آوری کمک در GoFundMe برای کمک به این رستوران نام تجاری جدید تعریف که مطرح $2,370 قبل از Stevens, که گفت که او قدردانی ژست به اشتراک گذاشته است که او نمی خواهد پول را.

“من فکر می کنم این پول باید به افراد دیگر که واقعا صدمه دیده است” استیونس گفت: با اشاره به کسب و کار تلاش در طول همه گیر و ناآرامی در پی جورج فلوید مرگ است. رستوران خود را به کار 40 نفر قبل از آن بسته به مدت دو ماه به دلیل coronavirus.

نظرات در رستوران را پست نشان می دهد ترکیبی از واکنش های: ستایش برای فراگیر بازتاب سرخوردگی با درک صحت سیاسی, خاطرات خیس در غربت مانند پنکیک با پوشش شربت. اکثر مشتریان را نشان داد حمایت گرچه استیونس گفت.

مالک گفت: یکی از مهمترین و با تائید واکنش آمد از زنجیره رئیس جمهوری سابق خود عمو سام Battistone جونیور که حمایت خود را از حرکت “100%.”

تبلیغات

“احساس خوب” استیونس گفت. “من در اینجا به گرد هم می آیند و اگر این بدان معناست که من مجبور به تغییر مدل کسب و کار من, من امیدوارم که چیزی مثبت از آن بیرون می آید.”

پس از ساخت تصمیم گیری در مورد تغییر نام Stevens تصمیم به تعویض در موقت ثبت نام در حالی که دائم نام بود که انتخاب شده است. موقت ثبت نام آغاز شده و با نماد صلح به پایان رسید و با ” عشق.” اگر چه یک عکس بود جامعی و ارسال به Facebook به حروف نمی ماند قرار داده و او را پس از آن را پوشش داده با trashbags. او امیدوار بود به ثبت نام در محل این هفته است.

“این چیزی است که ما در مورد: صلح و عشق” استیونس گفت.

tinyurlis.gdu.nuclck.ruulvis.netshrtco.de