دادگاه اروپایی پشت pro-فلسطینی BDS جنبش اعتراضی

پاریس (AP) — دادگاه حقوق بشر اروپا حکم پنج شنبه که فرانسه نقض آزادی بیان pro-فعالان فلسطینی که محکوم شدند برای مبارزه با کالاهای اسرائیلی.

دادگاه دستور داد دولت فرانسه به پرداخت 101,000 یورو ($115,000) در کلی خسارت به یک گروه از 11 فعالان. جهانی کازار تحریم جنبش مورد ستایش قرار داد تصمیم دادگاه به عنوان یک پیروزی بزرگ.

معترضان به رهبری فرانسه فعال Jean-Michel Baldassi بودند به اتهام تحریک به تبعیض اقتصادی پس از در نظر گرفتن بخشی در سال 2009 تظاهرات در هایپر مارکت در شرق شهر فرانسه از ایللزچ و توزیع جزوات خواستار تحریم محصولات اسرائیلی. وزیر تعاون کار و محاکمه و محکومیت.

اما دادگاه حقوق بشر اروپا یافت می شود که محکومیت کیفری “تا به حال هیچ مربوطه و دلایل کافی” و نقض آزادی بیان از معترضان. دادگاه مستقر در شهر استراسبورگ و کشورهایی که امضا کنوانسیون اروپایی حقوق بشر – از جمله فرانسه – همراه با احکام آن.

“این سرنوشت حکم دادگاه یک پیروزی قاطع برای آزادی بیان برای مدافعان حقوق بشر و جنبش BDS برای فلسطینی آزادی و عدالت و برابری” ریتا احمد از فلسطین به رهبری جنبش BDS در بیانیه ای گفت.

BDS فعالان می گویند دولت های دیگر نیز تلاش کرده اند به استفاده از تبعیض قوانین ناعادلانه هدف قرار دادن آنها را به عنوان جنبش رشد است در محبوبیت جهانی. این جنبش خواستار تحریم سرمایه گذاری و تحریم علیه اسرائیل در کسب و کار دانشگاه ها و نهادهای فرهنگی. حامیان آن می گویند با استفاده از خشونت به مقاومت در برابر سیاست های ناعادلانه نسبت به فلسطینی ها است.

اسرائیل می گوید این جنبش ماسک آن انگیزه برای سلب مشروعیت و یا از بین بردن دولت یهودی است و به نام برای تحریم اروپا در پاسخ به BDS فعالیت با استناد به ضد سامی حملات در اروپای غربی در سال های اخیر است. اوباما با تصویب یک قطعنامه در سال گذشته توصیف جنبش BDS روش به عنوان ضد سامی و یادآور نازی-عصر تماس به تحریم یهودیان.

در مورد حقوق بشر دادگاه توصیف معترضان اقدامات به عنوان یک شکل از بیان سیاسی و یک موضوع از منافع عمومی. آن اشاره کرد که ماده 10 از حقوق بشر منشور که تضمین آزادی بیان اجازه می دهد تا برای اعتراض به اقدام به عنوان طولانی به عنوان آن را نمی کند “عبور از خط و تبدیل به یک تماس برای خشونت و نفرت و یا عدم تحمل.”

دولت فرانسه سه ماه به درخواست تجدید نظر تصمیم گیری اما بلافاصله نظر پنج شنبه.

سازمان عفو بین الملل ابراز امیدواری کرد که این حکم را “ارسال یک پیام واضح به تمام کشورهای اروپایی است که آنها باید توقف محاکمه فعالان صلح آمیز.”

کپی رایت © 2020 آسوشیتد پرس. تمام حقوق محفوظ است. این مواد ممکن است منتشر نمی شود, پخش نوشته شده و یا توزیع شود.

tinyurlis.gdu.nuclck.ruulvis.netshrtco.de

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>