موزه در سابق زندان باز می شود به سند کوزوو سفر

پریشتینا کوزوو (AP) — کوزوو روز جمعه افتتاح یک موزه جدید مستند مراحل قومی آلبانی ” مبارزه برای استقلال پس از جنگ جهانی دوم است.

این موزه در سابق زندان باز شد به عنوان کوزوو مشخص شده آن آزادی بعد از 21 سال پیش زمانی که نیروهای ناتو در یوگسلاوی سابق استان است.

78-روز متفقین بمباران در سال 1999 به پایان رسید صربستان خونین سرکوب این قیام توسط اکثریت آلبانیایی تبار جمعیت در کوزوو که صرب خود در نظر تاریخی و مذهبی انجامید.

جنگ در سمت چپ بیش از 10000 مرده و 1,641 هنوز مفقود هستند. کوزوو اعلام استقلال در سال 2008 و به رسمیت شناخته شده است توسط بیش از 110 کشور جهان از جمله ایالات متحده و قدرت های غربی از شرق با صربستان و متحدان آن روسیه و یا چین.

سابق زندان که میزبان این موزه ساخته شده توسط زندانیان سیاسی در دوران رژیم کمونیستی در یوگسلاوی در سال 1945. نمایشگاه اسناد از آن از طریق صربستان ظهور از فروپاشی یوگسلاوی در اوایل دهه 1990 تا کوزوو به طور موثر به شکست دور از صربستان در سال 1999.

وزیر فرهنگ و ارشاد Vlora Dumoshi گفت: تحت پوشش پل مورد استفاده قرار گرفت را به بازداشت شدگان از نزدیکی یک ایستگاه پلیس که در آن برخی از آنها شکنجه به سلول.

Meriman Braha یک زندانی سابق. گفت: سلول های تا به حال بدون تخت فقط یک تخته چوب بر روی چهار پا. جداسازی سلول های تا به حال یک صفحه فلزی با 36 سوراخ در آن به جای یک پنجره.

نقاشی های دیواری بر روی دیوار از قضا اعلام کرد: “خوش آمدید.”

موزه پوشش های مختلف پس از جنگ جهانی دوم مراحل از جمله مقاومت در برابر تلاش ها در دهه 1960 تظاهرات از سال 1968 و در سال 1981 به دنبال تبدیل این استان به یک جمهوری و هم پس از صربستان مستقل شد و در سال 1990 تا کوزوو آزادی در سال 1999.

“موزه صلح است بخشی جدایی ناپذیر از تاریخ ما است که ما باید به طوری که آن را نه فراموش شده” Dumoshi گفت.

کوزوو و جمعیت آن از 1.8 میلیون شده است در مستمر سیاسی squabbling که اغلب مانع توسعه اقتصادی و حکومت قانون و نگه می دارد آن نهادهای دموکراتیک ضعیف و نه با تمرکز بر مبارزه با سطوح بالایی از فقر و بیکاری است.

___

Llazar Semini کمک از Tirana, Albania.

کپی رایت © 2020 آسوشیتد پرس. تمام حقوق محفوظ است. این مواد ممکن است منتشر نمی شود, پخش نوشته شده و یا توزیع شود.

tinyurlis.gdu.nuclck.ruulvis.netshrtco.de