نزدیک به 160 coronavirus واکسن در آثار هستند. در اینجا نگاهی دقیقتر به علم

در دنیای ویروس شناسی این نامگذاری از جنگ آسان می آید. بدن انسان یک ارگ که متکی بر سیستم ایمنی بدن برای دفاع از آن. یک ویروس است که یک ارتش حمله می کند که همه چیز در آن می توانید به تاخت و تاز کسانی که دفاع.

واکسن کمک کند. اگر آنها نمی, جلوگیری از ویروسی باعث عفونت می تواند آنها را کنترل عفونت قبل از آن منجر به علائم و بیماری است. با برگزاری یک داد و بیداد در برابر سیستم ایمنی بدن, واکسن, آموزش بدن به کمک طلب کردن و آموزش تخصصی زور از سلول های سفید خون و آنتی بادی نامیده می شوند که در این رویداد از یک زندگی-تهدید حمله.

با بیش از 7.5 میلیون موارد تایید شده در سراسر جهان, جدید کروناویروس کشته شدن بیش از 420,000. ایجاد واکسن برای محافظت از انسان در برابر این تهدید اولویت است.

نزدیک به 160 COVID-19 واکسن نامزدها در حال توسعه در آزمایشگاه های سراسر جهان است. وزارت بهداشت و خدمات انسانی به طور خاص به پنج رقیب: Moderna; کنسرسیومی از دانشگاه آکسفورد و AstraZeneca; Johnson & Johnson; مرک; و Pfizer.

تبلیغات

اگر چه تمام روش های متمایز آنها بر اساس چند استراتژی ساده. برخی از حدود برای سال بوده است; دیگران در حال آزمایش برای اولین بار.

در اینجا نگاهی دقیقتر چگونه کار می کنند و که در آزمایشگاه در حال دورترین همراه خود را توسعه.

روش های سنتی

برخی از محققان در حال تلاش برای استفاده از تمام SARS-CoV-2 coronavirus برای ایجاد واکسن است که القاء گسترده پاسخ ایمنی است. آنها در حال قرض گرفتن تکنیک های توسعه یافته در طول قرن ها توسط پزشکان و درمانگران که می دانستند که جزئی عفونت های ویروسی می تواند تلقیح بیماران در برابر بیشتر بیماری های جدی است.

مزیت این روش این است که خود اثر ثابت. آنها کمک به شکست فلج اطفال و هپاتیت یک بیماری هاری و بیماری های دیگر. حداقل 12 آزمایشگاه در حال کار برای اضافه کردن COVID-19 به این لیست.

تبلیغات

اما این واکسن در حال به چالش کشیدن به ایجاد و تولید است وقت گیر است. آنها اغلب رشد در مرغ و تخم مرغ و پس از میلیون ها نفر از مرغ مورد نیاز را به صورت انبوه تولید یک واکسن برای توزیع در سراسر جهان و کار با یک ویروس زنده خطرناک است.

Brazil starts vaccination campagin against yellow fever in 2018.

یک کودک می شود یک واکسن علیه تب زرد در یک درمانگاه در سائو پائولو, برزیل در سال 2018 است.

(فرناندو Bizerra جونیور / سازمان حفاظت محیط زیست/Shutterstock)

زنده واکسن ویروس

توسعه یافته در سال 1937 توسط virologist حداکثر Theiler برای ایجاد یک واکسن تب زرد این پروتکل یک ویروس زنده و معرفی آن به موش مرغ جنین و یا دیگر غیر از انسان گونه است. به عنوان ویروس می شود موفق تر در تکرار در غیرانسان سلول های آن را از دست می دهد توانایی خود را برای تکثیر در سلول های انسان است.

تبلیغات

اما زمانی که معرفی به بدن انسان حدت ویروس هنوز هم باعث حمله سیستم ایمنی بدن است که پس از آن قادر به دفع بیماری در اکثر موارد.

واکسن تهیه شده از حدت ویروس ها حفاظت در برابر سرخک ، اوریون ، سرخجه و آبله مرغان و یک نوع روتاويروس.

این پروتکل توسط آلبرت سابین برای ایجاد یک واکسن فلج اطفال است که می تواند به صورت خوراکی تجویز شد در یک حبه قند. چرا که نیاز به تزریق آن است که یک راه ارزان برای تلقیح مردم در سراسر جهان است.

هیچ آزمایشگاه در حال حاضر در کارآزمایی های بالینی با یک ، ویروس ضعیف شده زنده واکسن ویروس.

تبلیغات

Dr. Jonas Salk, developer of the polio vaccine, holds a rack of test tubes in his lab in Pittsburgh in October 1954.

در این Oct. 7 سال 1954 عکس, دکتر جوناس سالک توسعه دهنده واکسن فلج اطفال دارای یک سخت بازپرسی کردن از لوله های آزمایش در آزمایشگاه خود را در پیتسبورگ.

(آسوشیتد پرس)

واکسن ویروس غیر فعال

این پروتکل پیشگام توسط جوناس سالک در اوایل 1950s طول می کشد ویروس زنده و جان آنها را به طوری که آنها نمی تواند تکرار. این ها یا مرده ویروس به بدن تزریق می شود که باعث ایجاد آنتی بادی است.

چرا که تمام ویروس مورد استفاده بدن مانت گسترده پاسخ ایمنی است که به عنوان قوی به عنوان با واکسن ساخته شده از زنده تخفیف حدت یافته ویروس ها. غیر فعال ویروس واکسن اغلب نیاز به دوره ای تقویت کننده عکس به re-تحریک سیستم ایمنی بدن.

تبلیغات

این پروتکل برای ایجاد سالک را تزریقی فلج اطفال و همچنین هپاتیت A و هاری واکسن.

چهار تیم پیشرفته ، ویروس واکسن به آزمایش های بالینی: در ووهان موسسه از محصولات بیولوژیکی و Sinopharm; موسسه پکن محصولات بیولوژیکی و Sinopharm; موسسه پزشکی, زیست شناسی, آکادمی چینی علوم پزشکی و Sinovac.

روش های جدیدتر

به جای استفاده از کل coronavirus را وادار به واکنش سیستم ایمنی بدن بسیاری از محققان امیدوارند که یک پروتئین بر روی سطح آن می تواند انجام این کار.

به اصطلاح سنبله پروتئین یا S پروتئین نقش اساسی در اجازه می دهد این ویروس به اتصال و نفوذ به یک سلول میزبان و مناسب مواد ژنتیکی آن نیاز به تکرار. غیر فعال کردن S پروتئین نظریه می رود و این ویروس می تواند دسترسی به سلول میزبان.

بیش از 100 آزمایشگاه متمرکز بر توقف S پروتئین است. در حالی که از لحاظ فنی به چالش کشیدن این روش برای توسعه یک واکسن ممکن است آسان تر و ارزان تر برای تولید نسبت به استفاده از روش های سنتی.

تبلیغات

اما برخی از محققان ابراز نگرانی می کند که اگر S پروتئین جهش ژنتیکی یک واکسن است که اهداف آن را بی اثر خواهد بود.

Protein Sciences scientist Guang Liu runs liquid through a purifying machine in Meriden, Conn.

پروتئین علوم کارکنان دانشمند Guang لیو اجرا می شود مایع از طریق یک ماشین تصفیه در شرکت آزمایشگاهی در مریدن Conn. این شرکت در حال کار برای ایجاد یک واکسن برای ویروس ابولا است.

(مایکل McAndrews / TNS)

تکرار و عدم تکرار ویروسی واکسن وکتور

محققان شروع شده توسط پیرایش ژنتیکی دستورالعمل برای ساخت پروتئین S به یک ویروس بی ضرر است که پس از آن به بدن تزریق می شود. این ویروس با استفاده از سلول های انسانی به تولید انبوه پروتئین و سیستم ایمنی بدن حملات هر دو ویروس و پروتئین با آنتی بادی است.

تبلیغات

گاهی اوقات بی ضرر ویروس اصلاح شده است به طوری که آن را تکثیر در داخل بدن است. غیر-تکثیر ویروس ها ممکن است نیاز به دوزهای بالاتر و یا تقویت کننده عکس. تکثیر ویروس ها را بیشتر از S پروتئین به عنوان آنها را آلوده تر سلول.

محققان با استفاده از این رویکرد به توسعه یک واکسن ابولا.

دو گروه های تحقیقاتی پیشرفته غیر-تکثیر ویروسی بردار واکسن به آزمایش های بالینی: دانشگاه آکسفورد و AstraZeneca و CanSino بیولوژیکی و پکن موسسه بیوتکنولوژی. یک گروه سوم به رهبری Johnson & Johnson تابعه Janssen است که گفته می شود نزدیک به شروع آن کارآزمایی بالینی.

شرکت داروسازی مرک کار با غیر انتفاعی سازمان پژوهش IAVI است که گفته می شود نزدیک به شروع یک کارآزمایی بالینی با تکثیر ویروسی واکسن.

تبلیغات

ویروس مانند ذرات واکسن

به جای آموزش بدن به آنتی بادی علیه پروتئین S محققان در حال تلاش برای توسعه یک “ذره” است که شبیه به کروناویروس در خارج اما بدون مرگبار ژنتیکی ماشین آلات در داخل. پس از معرفی به بدن این بی ضرر ذرات به نظر می رسد باید تهدید و خارجی به اندازه کافی برای سیستم ایمنی بدن شروع به حمله.

ویروس پاپیلومای انسانی واکسن طول می کشد این رویکرد است. اعتقاد بر این است موثر باشد دلیل آن است که نه فقط در یک پروتئین اما سه بعدی از کل ویروس.

هیچ آزمایشگاه در حال حاضر در کارآزمایی های بالینی با یک ویروس مانند ذرات واکسن.

تبلیغات

پروتئین-واکسن زير

محققان امیدوارند که با تزریق مصنوعی تولید پروتئین S — یا بخش هایی از S — پروتئين به بدن با مواد ژنتیکی متصل آنها می تواند القاء پاسخ ایمنی است که نخست بدن برای حمله به کوروناویروس. این نوع از واکسن نیازی نیست که یک ویروس برای تحویل پروتئین است.

اگر این دفاع نیست کاملا موفق, آن را هنوز هم می تواند به جلوگیری از عفونت را از ابتلا به عوارض جدی مانند ذات الریه. برخی از واکسن آنفلوانزا این راه کار می کنند.

از همه روش ها در حال پیگیری هر دو جدید و قدیمی, پروتئین زیر واحد واکسن رایج ترین و در حال حاضر در حال توسعه در 51 آزمایشگاه. تنها یک آزمایشگاه پیشرفته این روش به یک کارآزمایی بالینی: Novavax.

تبلیغات

Neal Browning receives a shot in the first-stage safety study clinical trial of a potential vaccine for COVID-19 in Seattle.

در این مارس 16, عکس, Neal براونینگ دریافت یک شات در اولین مرحله ایمنی مطالعه کارآزمایی بالینی بالقوه واکسن برای COVID-19 در Kaiser Permanente واشنگتن پژوهشکده سلامت در سیاتل.

(تد S. وارن / آسوشیتد پرس)

RNA و DNA-based واکسن

محققان توالی به SARS-CoV-2 ژنوم و در حال استفاده از آن برای سنتز این ویروس RNA است. مانند بسیاری از ویروس ها coronaviruses باید RNA به جای DNA و در برخی از آزمایشگاه دانشمندان با استفاده از RNA برای ایجاد مربوطه DNA.

هنگامی که مواد ژنتیکی است که به بدن تزریق می شود — بدون ویروس به انجام آن است — آن است که گرفته شده توسط سلول های آن شروع به تولید S پروتئین تحریک پاسخ ایمنی است.

تبلیغات

RNA و DNA-based واکسن هنوز تست شده بر روی انسان اگر چه ژن درمانی برای درمان نوزادان مبتلا به آتروفی عضلانی نخاعی با استفاده از یک روش مشابه.

وجود دارد برخی از نگرانی که واکسن DNA می تواند گنجانیده شده و به سلولهای بدن و درون واژگون سازی سلول عملکرد طبیعی. اما DNA استفاده شود با ثبات تر از RNA که به آسانی تنزل.

سی و سه آزمایشگاه در حال بدست گرفتن این رویکرد است. یکی از پیشرفته DNA مبتنی بر واکسن به یک کارآزمایی بالینی: Inovio داروسازی. دو آزمایشگاه رسیده اند کارآزمایی بالینی مرحله با یک RNA-بر اساس واکسن: مدرن و BioNTech, Fosun داروسازی و Pfizer.

منابع: Paul Offit, بیمارستان کودکان فیلادلفیا در دانشگاه پنسیلوانیا; برندا Huneycutt, FasterCures, hariri; هلن Keipp تالبوت بنیاد ملی بیماری های عفونی دانشگاه واندربیلت

tinyurlis.gdu.nuclck.ruulvis.netshrtco.de

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>