حتی قبل از coronavirus همه گیر مشکل بود دم در رستوران میباشد. حداقل دستمزد افزایش سرعت اما اکثر شهری از eateries در حال حاضر با مشکل جذب استعداد حتی زمانی که پرداخت بالاتر از حداقل قانونی. و دستمزد فاصله بین نوک و غیر نوک کارکنان در حال رشد بود در بخشی به دلیل حداقل دستمزد برای نوک کارکنان به توسط قانون مورد نیاز است برای افزایش در همان نرخ به عنوان غیر نوک کارکنان.

برخی از رستوران بودند تطبیق با اضافه کردن هزینه خدمات پرداخت می شود به طور مستقیم به عقب از کارکنان خانه; یک تعداد بسیار کمی از لغو اوج در دسترس نباشد و رفت و با یک هزینه تخت خواهد بود که توزیع شده در میان همه کارکنان.

اما پس از آن همه گیر آمار و رستوران خود را بسته اتاق ناهار خوری برای محافظت از مشتریان و کارکنان. و زمانی که آنها شروع به بازگشایی آن شد و در 50 درصد ظرفیت ، رستوران های کوچک مانند رستوران اولیویا که فقط باز در ماه ژانویه در 290 Downing Street مجبور شده اند به شکل از چگونه به پول در حالی که در خدمت تنها تعداد انگشت شماری از مشتریان در هر شب.

اولیویا صاحبان هدر موریسون Ty لئون و آستین کارسون خدمت شده اند takeout شام و میزبانی وب آنلاین به طور منظم در مراسم تست شراب و دیگر زنده-پخش مواد غذایی و نوشیدنی حوادث به ارائه اضافی کمی تجربه را به مشتریان خود را اما آنها می دانستند بازگشایی اتاق ناهار خوری نیاز به حتی بیشتر خلاقیت و انعطاف پذیری.

Lobster spaghetti will be on Olivia's new prix fixe menus.گسترش

اسپاگتی خرچنگ را در Olivia جدید جایزه fixe منوها.

دنور ظرف

رستوران ایتالیایی تنها حدود ده جداول و اجتماعی فاصله قوانین در جایی که تعداد قطع شده است را به پنج. بنابراین صاحبان در حال اجرای برخی از تغییرات بزرگ حداقل به طور موقت. اولین پیش پرداخت رزرو از طریق تاک رزرو برنامه. “این یک تعهد است که شبیه به بلیط برای یک مسابقه و یا کنسرت” کارسون توضیح می دهد و اضافه کرد که با چنین محدود صندلی وجود دارد هیچ راهی برای رستوران برای جذب هزینه از 15 درصد بدون نشان و لغو رای بود که صنعت استاندارد قبل از همه گیر. Seatings نیز محدود به دو ساعت در هر گروه.

پیچیده در سیستم رزرو مفهوم قیمت گذاری پویا که نوسان با زمان و روز. شام در مطلوب ترین اسلات هم مانند 7 p. m. روز جمعه هزینه خواهد شد بیش از همان غذا در 5 بعد از ظهر روز چهارشنبه. “در آن ریشه این نوع مانند یک fancified ساعت یک مبارک” کارسون اشاره می کند. نه تنها این اجازه می دهد تا رستوران خود را برای بهینه سازی صندلی برنامه (پس از آن می توانید به سادگی بسته بیشتر مردم به اتاق ناهار خوری در بالا و تقاضا بار) اما آن را به شام تخفیف برای انتخاب بار است که به طور معمول آهسته تر.

دیگر تغییر بزرگ است که تبدیل به جایزه fixe شام با چهار گزینه البته قیمت $70 تا 90 دلار برای هر نفر و در شش دوره شام در قیمت $95 $115. اختیاری شراب پروازها را می توان اضافه شده و دیگر نوشیدنی ها را می توان دستور داد یک جداجدا سفارش داده شده. جایزه-fixe سیستم اجازه خواهد داد که این رستوران را از نزدیک کنترل هزینه های مواد غذایی و کاهش ضایعات در حالی که به مهمانان گسترده تر طعم آشپز Ty لئون, پخت و پز که شامل غذاهای فصلی مانند رمپ فارفاله و همچنین بازگشت به علاقه مندی ها مانند گوشت خوک میلان.

پس از مصرف بیش رستوران در تابستان گذشته (فرار آنها از آن به عنوان قدیمی کافه Marmotte تا پایان 2019 قبل از تعویض بیش از اولیویا) Morrison, Carson و لئون با توجه به شده اند راه به تساوی دستمزد فاصله بین جلو و عقب از خانه. با اعتباری سیستم رزرو تمام هزینه خدمات را شامل می شوند پس هیچ اوج. “اگر اوج سیستم به عنوان ما آن را می دانم تا به حال وجود داشته و کسی به سراغ شما آمد و گفت: “این روشی است که ما در حال رفتن به آن را انجام دهد, به شما می گویند آن را واقعا خنگ ایده” کارسون متحده است. “آن طول می کشد استفاده از جنسیت و نژاد نابرابری و ساخته شده است در بهره برداری. افراد با استعداد شما می خواهید برای ایجاد کسب و کار خود و اطراف و ترویج می د-انگیزه برای حرکت به بالا.”

مالک مشترک اضافه می کند که کل تیم در حال بازگشت از سه ماه تعطیلی و هدف او این است که هیچ کس را کمتر پول از آنها تحت استاندارد اوج سیستم. “من پیدا کردن یک معامله بزرگ از اشراف در آنچه ما را; یک حرفه ای در خدمات باید ممکن باشد بدون نیاز به تکیه بر نکات,” او می گوید.

آیا تغییرات بود بیش از حد برای شام به جذب همه در یک بار ؟ کارسون بانکی در تیم خود تعهد به مهمان نوازی و تلاش ادامه از لئون به ایجاد عالی تجربه ناهار خوری. به علاوه او می گوید: آن چیزی که حق انجام دهد. “من یک معامله بزرگ از اعتقاد است که آنچه ما در حال انجام است درست و اخلاقی و برای آینده از رستوران, اما من می خواهم اگر من دروغ گفت: من کاملا با اعتماد به نفس آن همه کار می کنند” او می گوید.

برخی از لئون خانواده-سبک takeout گزینه ادامه خواهد داد تا در دسترس از ظهر تا 9 بعد از ظهر شبانه بنابراین شما می توانید سفارش آن از طریق تاک و رزرو در حال حاضر پذیرفته شده در این سیستم برای خانه ناهار خوری شروع دوشنبه, ژوئن 18. شما همچنین می توانید تماس رستوران در 303-999-0395 برای رزرو و بایگانی اطلاعات سفارشات و شما همچنین می توانید سوال در مورد امکانات رفاهی برای محدودیت های رژیم غذایی و جایگزین ترتیبات صندلی.

tinyurlis.gdu.nuclck.ruulvis.netshrtco.de