نپال قانونگذاران OK نقشه از جمله منطقه مورد مناقشه با هند

کاتماندو نپال (AP) — نپال مجلس در روز شنبه به شدت مورد تایید یک متمم قانون اساسی برای تغییر کشور نقشه سیاسی شامل قلمرو ادعا توسط هر دو کشور هند و نپال است.

رای گیری به شرح زیر است دولت صدور یک نقشه جدید در ماه گذشته نشان داد که این سرزمین مورد مناقشه در درون مرزهای آن.

که حرکت بود به شدت انتقاد هند و soured روابط میان جنوب آسیا ، اصلاح قانون اساسی است و به احتمال زیاد به فشار بیشتر روابط است.

مجلس نمایندگان سخنران آگنی Kharel گفت: همه 258 نفر که حاضر بودند رای به نفع این پیشنهاد است. به تصویب آن نیاز به تایید از دو سوم از 275 قانونگذاران.

“این به نفع مردم و منافع ملی. این بود که به اتفاق آرا توافق با مخالفان” نخست وزیر Khadga پراساد Sharma Oli به خبرنگاران گفت:. “این است که نه تنها مجلس بلکه تمام ملت پشت سر این.”

هند وزارت امور خارجی سخنگوی Anurag Srivastava گفت: هند در حال حاضر ساخته شده و موقعیت آن روشن نیست.

“این مصنوعی بزرگ شدن ادعاهایی است نه بر اساس واقعیت های تاریخی و یا شواهد و قابل تصرف است,” او گفت:. “همچنین در نقض فعلی ما درک برای برگزاری مذاکرات در برجسته مسائل مرزی.”

آخرین درگیریهای مرزی بین دو کشور آغاز شد و بیش از هند را افتتاح ماه گذشته از هیمالیا لینک جاده ساخته شده در یک منطقه مورد مناقشه نهفته است که در یک استراتژیک سه راه اتصال با تبت و چین است.

80 کیلومتر (50 مایل) جاده افتتاح توسط وزیر دفاع Rajnath Singh, از طریق کاهش Lipu Lekh هیمالیا عبور به عنوان یکی از کوتاه ترین و عملی ترین مسیرهای تجاری بین هند و چین است.

نپال به شدت مورد اعتراض افتتاح جاده و بازدید به اتهام حمله به یک استارک مثال از قلدری خود را بسیار بزرگتر همسایه تحریک های جدید اختلاف بر مهم استراتژیک قلمرو.

نپال بود که هرگز تحت حکومت استعماری طولانی ادعا مناطق Limpiyadhura, Kalapani و Lipu Lekh مطابق با سال 1816 Sugauli پیمان با راج بریتانیا اگر چه این مناطق باقی مانده اند در کنترل نیروهای هندی از هند مبارزه در جنگ با چین در سال 1962.

اختلاف بر سر این سرزمین آورده گوه در روابط بین دو کشور منجر به یک ارز قوی-دقت در اظهارات و سخنان از هر دو طرف.

نپال پیشنهاد کرده است که حل و فصل این مرز اختلاف از طریق گفت و گو است اما مقامات می گویند آنها هیچ پاسخی دریافت نمی از هند است.

کپی رایت © 2020 آسوشیتد پرس. تمام حقوق محفوظ است. این مواد ممکن است منتشر نمی شود, پخش نوشته شده و یا توزیع شود.

tinyurlis.gdu.nuclck.ruulvis.netshrtco.de

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>