فیلیپین روزنامه نگار به اتهام افترا داده شده 6-سال مدت

مانیل فیلیپین (AP) — یک روزنامه نگار برنده جایزه مهم از رییس جمهور فیلیپین بود به اتهام افترا و محکوم به زندان دوشنبه در تصمیم گیری به نام یک ضربه عمده به آزادی مطبوعات در سنگر و استحکامات از دموکراسی است.

این مانیل دادگاه ماریا Ressa او آنلاین, اخبار سایت, Rappler, Inc. و خبرنگار سابق Reynaldo سانتوس جونیور گناه از libeling یک تاجر ثروتمند. این Rappler داستان در مه 29, 2012, ذکر نامشخص گزارش اطلاعات ارتباط او را به قتل قاچاق مواد مخدر, قاچاق انسان و قاچاق. سایت وکلا اختلاف هر گونه کینه توزی و گفت: محدودیت زمانی برای تشکیل پرونده افترا شکایت کرده بود به تصویب رسید.

“این تصمیم برای من بسیار مخربی چون اساسا می گوید که Rappler, که ما در اشتباه هستند” Ressa گفت: در یک کنفرانس خبری پس از حاکم. صدای او را ترک او قول داد که “ما را حفظ خواهد کرد مبارزه” و اعتراض به روزنامه نگاران و فیلیپینی به ادامه مبارزه برای حقوق خود “و نگه دارید قدرت به حساب آورد.”

Ressa شد و محکوم به شش سال بود اما نه بلافاصله به زندان برده شد. او نوشته وثیقه برای این مورد در سال گذشته و وکیل او تئودور Te گفت: آنها تجدید نظر حکم.

“این حکم در برابر ماریا Ressa برجسته توانایی فیلیپین” سوء استفاده رهبر به دستکاری در قوانین پس از بحرانی شناخته رسانه صدای هر هزینه نهایی به این کشور گفت:” فیل رابرتسون از دیده بان حقوق بشر اضافه کرد حکم بود “پیشانی حمله به آزادی مطبوعات بسیار مهم است که به حفظ و حراست از فیلیپین دموکراسی است.”

رئیس جمهور رودریگو Duterte و دیگر مقامات فیلیپین باید گفت که این شکایات کیفری علیه Ressa و Rappler نبود آزادی مطبوعات موضوع اما بخشی از نرمال قضایی رویه ناشی از اتهام نقض قانون است.

تاجر Wilfredo Keng رد اتهامات در سال 2012 داستان به عنوان بی اساس و نادرست و گفت: Rappler حاضر به خراب کردن داستان آنلاین و نشر سمت خود را از داستان. او با ارائه گواهینامه دولت در دادگاه نشان می دهد که او هیچ سابقه کیفری و به دنبال 50 میلیون پزو (1 میلیون دلار) خسارت اما دادگاه اعطا بسیار کوچکتر خوب است.

Rappler وکلا گفت: این داستان بر اساس یک گزارش اطلاعات و دوره یک ساله تحت فیلیپین کیفری قانون زمانی که یک افترا شکایت می تواند زمینه تا به حال به پایان رسید که Keng واصل طرح دعوی در دادگاه در سال 2017, پنج سال پس از داستان آنلاین منتشر شد.

یک cybercrime که Rappler گفته نقض شد و نیز تصویب در سپتامبر 2012 و یا چهار ماه پس از داستان نوشته شده توسط Santos منتشر شد. Rappler وکلا گفت: فیلیپین کیفری قوانین نمی تواند عطف به ماسبق شود.

Rappler, اما اذعان کرد که این به روز رسانی داستان در فوریه 2014 برای تصحیح یک غلط املایی کلمه اما گفت: نه آن را به هر گونه تغییرات دیگر. وزارت دادگستری است که به ارمغان آورد و افترا اتهامات به دادگاه معتقد است که با به روز رسانی داستان, Rappler موثر چاپ داستان آنلاین در سال 2014 استدلال رد شده توسط سایت خبری وکلا.

وزارت دادگستری اشاره کرد یکی دیگر از قانون می گویند که شکایت را می توان در زمینه 2012 جرائم تا 12 سال که برای مقابله با Rappler استدلال که Keng شکایت نامعتبر بود با توجه به اینکه در خارج یک سال مهلت برای افترا.

اگر مانیل آغاز دادگاه تجدیدنظر وزارت دادگستری موقعیت روزنامه نگاران و سازمان های رسانه ای را می توان شکایت کرد تا 12 سال پس از انتشار یک داستان است.

به عنوان Rappler مدیر ارشد اجرایی Ressa هفت سایر شکایات کیفری در رابطه با مسائل حقوقی hounding اخبار آژانس از جمله اتهام که آن را نقض قانون اساسی ممنوعیت سازمان های رسانه ای دریافت صندوق های سرمایه گذاری خارجی.

Ressa کار کرده است که برای سی ان ان و یکی از مجله تایم افراد از سال 2018 تا دولت را متهم به سوء استفاده از قدرت خود و با استفاده از قانون به پوزه مخالفت.

بسیاری از رسانه های خبری در فیلیپین و فراتر از آن انتقاد کرده اند Duterte سیاست های, از جمله امضای خود را ضد مبارزه با مواد مخدر که ترک کرده است هزاران نفر از عمدتا فقیر مواد مخدر مظنون مرده است.

Duterte آشکارا مورد روزنامه نگاران و سایت های خبری که گزارش انتقادی در مورد او.

او آشکارا به شدت انتقاد کرد علیه صاحب Philippine Daily Inquirer پیشرو روزانه.

او قول داد در گذشته برای جلوگیری از تجدید کنگره حق رای دادن از پیشرو شبکه تلویزیون ABS-CBN. آن را تعطیل دولت در ارتباطات از راه دور تنظیم کننده در ماه گذشته پس از آن 25 سال حق رای تمام شده است. کنگره شده است شنوایی عمده شبکه درخواست برای تجدید آن حق رای دادن.

خاموش کردن انتقاد شده است به عنوان آن را قطع منبع اصلی اطلاعات در COVID-19 همه گیر در جنوب شرق آسیا داغ نقطه ای از این بیماری است.

___

آسوشیتد پرس روزنامه نگار Kiko روساریو در بانکوک کمک به این گزارش.

کپی رایت © 2020 آسوشیتد پرس. تمام حقوق محفوظ است. این مواد ممکن است منتشر نمی شود, پخش نوشته شده و یا توزیع شود.

tinyurlis.gdu.nuclck.ruulvis.net

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>