روسیه اخراج 2 چک دیپلمات در عوض حرکت

مسکو (AP) — روسیه وزارت امور خارجه روز دوشنبه دستور داد دو چک دیپلمات کشور را ترک کنند در نشخوار-pro-موجود پاسخ به پراگ را اخراج دیپلمات های روسیه در میان تنش ها ریشه در تفاوت طول تاریخ است.

وزارت گفت: این احضار سفیر چک روز شنبه اعلام حرکت کرد و گفت: این دو دیپلمات باید ترک روسیه روز شنبه.

سخنگوی کرملین دیمیتری Peskov گفت که مسکو نمی خواهد تحمل “اقدامات غیر دوستانه” توسط پراگ و همیشه در نوع پاسخ. وی افزود که “ما همچنان علاقه مند به حمایت و توسعه شریک زندگی خوب-مانند و متقابلا سودمند روابط با جمهوری چک است.”

اوایل این ماه دولت چک دستور داد دو دیپلمات روسی به کشور را ترک کنند. نخست وزیر چک Andrej بابیان گفت: ملت سازمان جاسوسی کشف شده است که یکی از آنها در حال گسترش اطلاعات نادرست در مورد یک قاتل به اتهام هدف قرار دادن چک سیاستمداران است.

به اتهام طرح ترور ظاهر در آوریل هنگامی که یک مجله گزارش داد که چک سرویس های اطلاعاتی مشکوک که یک روسی که وارد پراگ در گذرنامه دیپلماتیک فرستاده شد به سم پراگ شهردار رو به zdeněk Hrib و پراگ منطقه 6 شهردار اندرو کلار با یک سم قوی.

کلار, Hrib و شهردار پراگ Reporyje منطقه پاول نووتنی همه در نتیجه دریافت حفاظت پلیس.

مسکو را رد کرد و این اتهام را دنبال خواهد کرد. وزیر امور خارجه روسیه سرگئی لاوروف تمسخر ادعای منتشر شده در این مجله گفت: این تصور که چک مقامات خال خال یک مرد روسی مجهز به ricin درست و به او اجازه دهید از طریق حس را ندارد.

سه سیاستمداران درگیر شده بود در اقداماتی که قبلا خشم روسیه است.

در ماه فوریه یک پراگ مربع در مقابل سفارت روسیه تغییر نام داد پس از کشته روسی بوریس نمتسف رهبر مخالفان با Hrib رونمایی جدید nameplate.

در آوریل کلار منطقه حذف یک مجسمه از اتحاد جماهیر شوروی در جنگ جهانی دوم فرمانده ایوان Konev که ارتش تکمیل آزادسازی پراگ از اشغال نازی ها. مجسمه را حذف باعث خشم در روسیه که با عصبانیت مشت کردن در هر گونه تلاش برای کاهش این کشور نقش تعیین کننده در شکست نازی ها.

نووتنی باعث مسکو خشم با برنامه ای برای ساخت بنای یادبود سربازان ژنرال آندره ولاسوف ، بیش از 300 نفر از آنها فوت کرد زمانی که به کمک آنها چک قیام علیه حکومت نازی ها و کمک به پراگ آزادی است. نقش آنها بحث برانگیز است برای روسیه, اما, چون آنها قبلا در مبارزه علیه ارتش سرخ در کنار سربازان نازی.

کپی رایت © 2020 آسوشیتد پرس. تمام حقوق محفوظ است. این مواد ممکن است منتشر نمی شود, پخش نوشته شده و یا توزیع شود.

tinyurlis.gdclck.ruulvis.netshrtco.de

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>