UC رجنت در نظر گرفتن پشتوانه اقدام مثبت

دانشگاه کالیفرنیا رجنت باید به نام یک جلسه ویژه شنبه به بحث که آیا برای حمایت از لغو گزاره 209, 1996 دولت ابتکار که ممنوع درمان ترجیحی توسط نهادهای دولتی بر اساس نژاد و قومیت یا جنسیت — و متهم شده است برای کاهش تنوع در UC ترین انتخابی دانشگاه.

رجنت خواهد پرسی به تایید مجمع اصلاح قانون اساسی 5 که لغو گزاره 209 پاکسازی راه را برای اقدام مثبت برای یک بار بیشتر استفاده می شود در UC پذیرش و استخدام همراه با اشتغال و پیمانکاری. رئیس جمهور UC جانت ناپولیتانو همه 10 پردیس روسا و بدن حاکم برای دانشکده در مقطع کارشناسی و دانشجویان تحصیلات تکمیلی باید حمایت های اندازه گیری.

اندازه گیری به تصویب دولت و مجلس در هفته گذشته و در صورت تصویب توسط مجلس سنا توسط 25 ژوئن خواهد بود در Nov. 3 ایالت رای گیری.

“با وجود نزدیک به دو دهه تلاش و تجربه با نژاد خنثی پذیرش در دانشگاه دانشگاه, ثبت نام از دانش آموزان از گروه کمتر و استخدام هیات علمی از رنگ می افتد کوتاه از منعکس کننده تنوع غنی از جمعیت کالیفرنیا” با توجه به یادداشتی از ناپولیتانو ،

تبلیغات

بسیاری از گروه کمتر — معمولا به عنوان تعریف از دانش آموزان که, سیاه, لاتین, جزایر اقیانوس آرام یا سرخپوست آمریکایی — کاهش یافته و از 20% در سال 1995 به 15 درصد در سال 1998 این یادداشت گفت. آمریکایی های آسیایی تبار و سفید پوستان خود را افزایش به اشتراک گذاری.

سیستم UC پس از آن به دنبال بازگرداندن تنوع با نژاد خنثی اقدامات است. در سال 2001 آغاز شد تضمین پذیرش برای تمام دانش آموزانی که در بالای رتبه بندی 4 درصد از کلاس های مدرسه خود را, اطمینان حاصل کرد که کسانی که در تمام محله را مساوی شات در یک UC آموزش و پرورش است.

UC دانشگاه نیز تجدید نظر خود را به پذیرش فرایند بررسی از یکی که به شدت متکی به نمرات و نمرات آزمون به یک ارزیابی جامع که در نظر 14 عوامل است. تحت بررسی جامع پذیرش افسران را به حساب, چگونه دانش آموزان انجام آکادمیک با توجه به فرصت ها در مدارس و محله ها.

علاوه بر UC دانشگاه افزایش کمک رسانی به جوامع محروم. UCLA مثلا با این نسخهها کار با 20 لس آنجلس یکپارچه مدارس و چندین سیاه کلیساها در Inland Empire برای دیده بانی امیدوار کننده دانش آموزان و نگه داشتن آنها را در مسیر. استراتژی رهبری Youlonda Copeland-مورگان UCLA معاون شهردار از ثبت نام مدیریت کمک کرده دانشگاه و افزایش نسبت مقیم سیاه دانشجویان پذیرفته شده به عنوان اول از 3.7 درصد در سال 2012 به 6.3 درصد در سال 2019.

تبلیغات

این اقدامات را تولید کرده اند برخی از پیشرفت. سهم پذیرش ارائه می دهد به کالیفرنیا دانشجویان سال اول که سیاه و سفید از افزایش 4.3 درصد در پاییز 2010 به 4.7 درصد در سال 2019 در حالی که Latino سهم رشد از 22.9% به 34.3% در همان دوره. آمریکایی آسیایی نیز افزایش یافته و از 33.9% به 35.72% در حالی که سفیده کاهش یافته و از 32.4% به 21.9%.

از راه مقایسه جمعیت کالیفرنیا فارغ التحصیلان دبیرستان تغییر کرده در طول آن دوره زمانی است. دانش آموزان سیاه پوست کاهش سهم خود را از 6.65 درصد در سال 2010 به 5.3 درصد در سال 2019 در حالی که Latinos افزایش از 42 درصد به 51.8% آسیایی آمریکایی ماند تقریبا در حدود 14 درصد و سفیده کاهش یافته و از 34.4 درصد به 24.7 درصد.

اما UC نگه داشته است و با سرعت در حال رشد تنوع از دانش آموزان در کالیفرنیا K-12 مدرسه و یا به طور کلی وضعیت جمعیت این یادداشت گفت. در سال 2016 به عنوان مثال کمتر دانش آموزان ساخته شده تا 37 درصد از UC اول اما 56 درصد از فارغ التحصیلان دبیرستان.

UC دانشگاه هم استخدام نمی متناسب با تعداد زنان هیات علمی در زمینه های مختلف از جمله زندگی و علوم فیزیکی علوم و ریاضیات در مقایسه با تعدادی از زنان با دکتری در این مناطق. این دانشگاه دارای سرعت نگه داشته, در, مهندسی, علوم کامپیوتر, آموزش و پرورش, هنر و علوم انساني هیئت مدیره یادداشت گفت.

تبلیغات

احمد Mahmuod یک دانشگاه برکلی ورودی دبیرستان گفت: این محدودیت از گزاره 209 باید مانع توانایی خود را برای بیشتر دانش آموزان سیاه پوست, اعضای هیات علمی و خدمات — مانند اختصاص کمک هزینه تحصیلی در دانشگاه خود. او و گروهی از دیگر برکلی دانشجویان در زمان نگرانی های خود را به Assemblywoman شرلی وبر (D-سن دیگو) که اعتبار آنها را برای الهام بخش او را به شما معرفی ACA 5.

“ما می دانیم که دانشگاه ها متنوع تر و منعکس کننده جامعه و منافع همگان گفت:” Mahmuod که در رشته مطالعات حقوقی.

واکنش به ACA 5 مخلوط شده است در میان آمریکایی های آسیایی تبار. نظرسنجی ها نشان می دهد که اکثر آمریکایی های آسیایی تبار حمایت از اقدام مثبت و اندازه گیری است به احتمال زیاد به افزایش پذیرش دانشجویان از برخی از جنوب شرق آسیا زیر گروه ها و جزایر اقیانوس آرام با توجه به وینسنت ظرف چینی برای اقدام مثبت.

دیگران نگران هستند که بازگشت به تاکید اکشن را فشار آمریکایی های آسیایی تبار از UC صندلی.

تبلیغات

کریستال دریاچه ارومیه رئیس جمهور از دره سیلیکون چینی Association بنیاد گفت: بسیاری از اعضای مهاجران که به ایالات متحده آمد “خاک فقیر” و موفق شد از طریق آموزش و پرورش و کار سخت است. اجازه می دهد درمان ترجیحی بر اساس نژاد گفت: اراده مردم انکار حق به موفقیت از طریق شایستگی.

“ما رنگ پوست را تبدیل به یک scarlet letter,” او گفت:.

بحث بر ACA 5 زنده چهار دهه جنگ بیش از اقدام مثبت در سیستم UC. در سال 1974 یک دانش آموز به نام آلن Bakke شکایت UC سیستم گفت: ویژه پذیرش برنامه برای اقلیت منجر به رد خود را با UC Davis دانشکده پزشکی و نقض خود قانون اساسی و حقوق مدنی. در نقطه عطفی 1978 تصمیم دیوان عالی ایالات متحده زده نژادی سهمیه را تایید کرد اما استفاده از مسابقه به عنوان یکی از چند عامل در پذیرش کالج سیاست. UC رجنت رای به ممنوعیت اقدام مثبت در سال 1995 و بعد از یک سال از رای دهندگان به تصویب گزاره 209.

حتی اگر ACA 5 برنده پاساژ UC و دانشگاه ایالتی کالیفرنیا در سیستم هنوز هم نیاز به تصمیم می گیرید که چگونه اقدام مثبت خواهد بود به اجرا در پذیرش و استخدام فرآیندهای.

tinyurlis.gdu.nuclck.ruulvis.net