وکیل: روزنامه نگار مصری بازداشت شده در اخبار اتهامات

قاهره (AP) — مقامات مصری از بازداشت یک روزنامه نگار برجسته محلی روز شنبه به اتهام پخش اخبار جعلی, وکیل او گفت: در دولت آخرین سرکوب آزادی مطبوعات.

محمد منیر 65 گرفته شده بود توسط ماموران امنیتی لباس شخصی از آپارتمان خود را در جیزه خانواده او در بیانیه ای گفت. بیش از آخر هفته منیر نوشته شده بود فیلم های نظارت در Facebook صفحه نمایش نمرات به شدت مسلح افسر پلیس با شکستن به خانه خود را به جستجو در آن زمانی که او وجود ندارد.

او بعد از آن به نظر می رسد قبل از دولت امنیتی دادستان دستور داد که او 15 روز بازداشت پیش از محاکمه به اتهام پخش اخبار جعلی, پیوستن به یک گروه تروریستی و سوء استفاده از رسانه های اجتماعی گفت: وکیل Nabeh ال-Ganadi.

منیر است editor-in-chief of al-Diyar روزنامه و یک معاون سابق سردبیر طرفدار دولت Al-Youm Al-سبأ و یا روز هفتم روزنامه در میان دیگر رسانه های, وکیل او گفت:.

وزارت کشور نیست پاسخ به یک درخواست برای اظهار نظر در این مورد است.

منیر خانواده گفت: او تا به حال شده است به تازگی مصاحبه با الجزیره تلویزیون قطری متعلق به کانال ممنوع توسط دولت مصر اما به معنای هیچ آسیبی از آن. وکیل او نیست نظر خود را در اتصال به الجزیره.

پس از 2013 بیمارستانها در حال تمام از مواضع رئیس جمهور محمد مرسی در میان تظاهرات توده ای علیه خود را یک سال حکومت مصر مقامات تعطیل الجزیره شبکه و بازداشت بسیاری از خبرنگاران خود را متهم خروجی ارائه یک پلت فرم برای مصر دشمنان به ویژه اخوان المسلمین ،

منیر بازداشت جلب تیز از محکومیت جهانی مطبوعات گروه حمایت کمیته حمایت از روزنامه نگاران و همچنین روزنامه نگاران محلی’ union.

“مقامات مصری باید فورا و بدون قید و شرط انتشار روزنامه نگار محمد منیر و رها کردن این اتهامات بی اساس” گفت: CPJ را در شرق میانه و شمال آفریقا برنامه هماهنگ Sherif منصور. “منیر است در حال حاضر در عدم سلامت و او را بازداشت در انتظار محاکمه در طول یک بیماری همه گیر است که فوق العاده بی رحمانه است.”

این گروه همچنین اشاره کرد که منیر به حال با انتقاد از دولت مصر در پاسخ به این COVID-19 همه گیر در الجزیره. گروه های مدافع حقوق بشر بارها و بارها مطرح شده زنگ است که مقامات مصری در حال استفاده از این بیماری همه گیر به عنوان پوشش به تشدید سرکوب خود.

چند تن از اعضای مصر روزنامه نگاران اتحادیه به نام برای مواقع اضطراری هیئت مدیره جلسه به بحث در مورد “محاصره تحمیل شده بر آزادی مطبوعات” اشاره کرد که منیر چهارمین عضو اتحادیه به بازداشت شده در هفته های اخیر.

“مقامات می دانیم که کسانی که دستگیر شده هیچ ارتباطی به اعمال خشونت آمیز یا تحریک به آن” عضو هیئت مدیره محمد سعد Abdel حافظ شیرازی نوشت: در Facebook. “خاموش کردن هر کس و ترس است که هدف خود را نه تنها برای خبرنگاران بلکه برای همه کسانی که ابراز نظر و یا موقعیت های مختلف در این کشور است.”

عمومی-تبدیل-رئیس جمهور عبد فتاح ال-Sissi has نظارت یک سرکوب گسترده در مخالفت با سرکوب منتقدان و زندانی کردن هزاران نفر. مقامات مصری متهم شده اند با استفاده از شل و ول اتهام تروریسم زندانی سیاسی و اجتماعی مخالفان. دولت قبلا رد نقض حقوق بشر و توجیه بازداشت را به دلیل امنیت ملی.

CPJ به نام مصر سوم بدترین زندانبان از روزنامه نگاران پس از چین و ترکیه است.

کپی رایت © 2020 آسوشیتد پرس. تمام حقوق محفوظ است. این مواد ممکن است منتشر نمی شود, پخش نوشته شده و یا توزیع شود.

tinyurlis.gdclck.ruulvis.netshrtco.de

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>