دستگیری مظنون تیراندازی در آلبوکرک مجسمه اعتراض

ALBUQUERQUE, N. M. (AP) — 31 ساله دستگیر شده است در یک تیراندازی که اتفاق افتاده است که معترضان در نیومکزیکو بزرگترین شهرستان سعی کردم به پاره کردن یک مجسمه برنزی از فاتح در خارج از Albuquerque Museum, پلیس گفت:.

تیراندازی رخ داده در نزدیکی یک شنبه شب درگیری بین معترضان و یک گروه از مردان مسلح در تلاش برای محافظت از مجسمه Juan de Oñate قبل از معترضان پیچیده زنجیره ای در اطراف آن و شروع عمل کشیدن بر روی آن در حالی که شعار: “پاره کردن آن.” یکی از معترضان بارها و بارها چرخش pickax در پایه مجسمه.

لحظاتی بعد چند اثر شلیک گلوله رنگ کردن پایین خیابان و مردم فریاد می زدند که کسی تا به حال ضرب گلوله کشته شده است.

این تیراندازی باعث شد این شهر اعلام کرد که مجسمه می تواند برداشته شود تا مقامات تعیین گام های بعدی.

پلیس در بیانیه ای گفت: کارآگاهان دستگیر Stephen Ray باکا پسر سابق Bernalillo County sheriff و این که او در زندان به ظن تشدید باتری با یک سلاح مرگبار.

باکا شده بود در میان کسانی که در تلاش برای محافظت از مجسمه هنگامی که معترضان “به نظر می رسد بدتر دنبال او” با توجه به شکایت کیفری ظ توسط پلیس در ارتباط با اتهام تسلیم در برابر باکا.

تصویری پست شده در رسانه های اجتماعی نشان داد معترضان برخورد باکا سابق آلبوکرک شورای شهر نامزد با آنچه پلیس به عنوان یک longboard اسکیت و مشت او. سپس او آتش گشودند با یک تفنگ دستی.

پس از تیراندازی دیگر افراد مسلح محاصره شده باکا در یک تلاش آشکار برای محافظت از او این ویدئو را نشان داد.

آنلاین سوابق دادگاه لیست نبود یک وکیل برای باکا که می تواند نظر از طرف او. مردی که به ضرب گلوله کشته شد در بیمارستان بستری شد دوشنبه شب در بحرانی اما با ثبات وضعیت گفت: آلبوکرک سخنگوی پلیس گیلبرت Gallegos.

آلبوکرک مجله گزارش اعضای جدید مکزیک مدنی گارد خود توصیف غیر نظامی شبه نظامیان گروه نشان داد تا برای محافظت از مجسمه و مداخله به عنوان معترضان سعی کردم به آن را حذف با pickax و زنجیره ای. اما روشن نیست اگر باکا وجود دارد با این گروه و او به نظر می رسد به لباس پوشیدن متفاوت از اعضا.

در بیانیه ای که در توییتر آلبوکرک رئیس پلیس مایکل با geier گفت: محققان به دریافت “گزارش در مورد vigilante گروه احتمالا تحریک این خشونت است.”

“اگر این درست است خواهد بود نگه داشتن آنها را پاسخگو به حد کمال از قانون از جمله فدرال نفرت گروه طراحی و پیگرد قانونی” با geier گفت.

ماموران در رویارویی با استفاده از گاز اشک آور و فلش چتری برای محافظت از افسران که مداخله کرده و به بازداشت باکا و افراد مسلح بود که احاطه او Gallegos گفت. او گفت: آنها خلع سلاح گرفته و به بازداشت برای بازجویی به پلیس کار می کرد به امن ، او گفت: کارآگاهان بررسی با کمک اف بی آی است.

“تیراندازی امشب غم انگیز ظالمانه و غیر قابل قبول عمل و خشونت در آن جایی ندارد در شهر ما” شهردار Tim کلر در بیانیه ای گفت. “ما متنوع جامعه نخواهد بود منصرف اعمال به معنای تقسیم و یا سکوت ما. دل ما قربانی و شاهدان که زندگی بودند دلیلی تهدید امشب. این مجسمه در حال حاضر تبدیل به یک موضوع فوری از امنیت عمومی.”

لیبریا میشل Lujan گریشام با صدور بیانیه ای در جهت مسلح گفت آنها وجود دارد به تهدید معترضان. او گفت: وجود دارد هیچ جایی در نیومکزیکو برای هر نوع تشدید آنچه او به نام “بی پروا و خشونت آمیز شد.”

“محرکین این شب خواهد بود ریشه آنها مورد بررسی قرار می گیرد و آنها پاسخگو خواهد بود به حد کمال از قانون” او گفت:.

خشونت آمد ساعت پس از فعالین در شمال نیومکزیکو جشن حذف یکی دیگر از شباهت Oñate بود که در نمایش عمومی در یک مرکز فرهنگی در جامعه از Alcalde. ریو ارریبا مسئولان شهرستان برداشته آن را به حفاظت از آن را از آسیب های احتمالی و برای جلوگیری از ناآرامی های مدنی پیش از برنامه ریزی کردند.

لودر بازدارنده برداشته عظیم مجسمه برنزی از Oñate سوار بر اسب از بتن پایه. به سلامتی فوران در میان تماشاگران که مشاهده یادبود به عنوان توهین به مردم بومی و مانع بیشتر توازن نژادی, هر چند چندین نفر نیز وارد کرد از ادای احترام به Oñate.

این Oñate مجسمه شده اند یک منبع از انتقاد برای چند دهه.

Oñate که وارد حال و روز جدید مکزیک در 1598 جشن گرفته است به عنوان یک فرهنگی پدر در جوامع همراه فوقانی ریو گراند که ردیابی اصل و نسب خود را به مهاجران اسپانیایی. اما او نیز ناسزا برای خشونت در میان بومیان آمریکایی است.

لی گزارش از سانتافه است. Attanasio گزارش از Alcalde. آسوشیتد پرس نویسنده پل داونپورت در ققنوس و راسل Contreras در آریزونا و نیومکزیکو کمک به این گزارش.

___

Attanasio یک عضو سپاه برای آسوشیتد پرس/گزارش خانه ملت امریکا, اخبار ابتکار. گزارش برای امریکا غیر انتفاعی خدمات ملی برنامه ای است که روزنامه نگاران محلی در اتاق های خبر به گزارش undercovered مسائل.

کپی رایت © 2020 آسوشیتد پرس. تمام حقوق محفوظ است. این مواد ممکن است منتشر نمی شود, پخش نوشته شده و یا توزیع شود.

tinyurlis.gdu.nuclck.ruulvis.netshrtco.de

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>