بنای یادبود به اسپانیایی فاتح حذف شده در مکزیک جدید

SANTA FE, N. M. (AP) — مقامات برداشته و یک برنز اساسنامه اسپانیایی فاتح سوار بر اسب از یک مرکز فرهنگی در شمال نیومکزیکو در پی موج جدیدی از انتقاد از یادبود به عنوان توهین به مردم بومی و مانع بیشتر توازن نژادی.

لودر بازدارنده برداشته عظیم برنز اساسنامه Juan de Oñate از بتن پایه, به صدا, به سلامتی از تماشاگران در امتداد یک بزرگراه روستایی در Alcalde.

اساسنامه زرهی Oñate سوار بر اسب در یک شهرستان-اداره میراث فرهنگی, مرکز آموزش و پرورش شده است یک منبع از انتقاد برای چند دهه.

Oñate که وارد حال و روز جدید مکزیک در 1598 جشن گرفته است به عنوان یک فرهنگی پدر در جوامع همراه فوقانی ریو گراند که ردیابی اصل و نسب خود را به مهاجران اسپانیایی. اما او نیز ناسزا برای خشونت.

به بومیان آمریکا Onate شناخته شده است برای داشتن دستور راست پا قطع 24 اسیر قبیله ای رزمندگان بود که رسوب قتل Onate برادرزاده. در سال 1998 کسی اره راست پا کردن مجسمه.

“وجود دارد به عنوان بسیاری از اسپانیایی, Latinos و Chicanos که در برابر این عنوان وجود دارد که بومیان آمریکا” گفت: النا اورتیز که سازماندهی یک اعتراض در سایت برای دوشنبه شب. “آنها همچنین نمی خواهید به توان با شناسایی نمادهای فتح.”

جداگانه تظاهرات در آلبوکرک شد با هدف حذف یکی دیگر از Oñate شباهت است که بخشی از یک کاروان از استعمارگران اسپانیایی در مجموعه برنز در خارج از یک شهر موزه است.

آثار به فاتحان اروپایی و استعمارگران در سراسر جهان در حال پایین کشیده در میان شدید دوباره بررسی نژادی و بی عدالتی در پی جورج فلوید مرگ در دست پلیس است.

آلبوکرک مقامات شهرستان اعلام کرد روز شنبه آنها را به تشکیل یک شورای رهبران جامعه و هنرمندان در نظر گرفتن نگرانی ها در مورد هنر عمومی قطعه به عنوان آنها به دنبال “راه حل های خلاق.”

با عنوان “La Jornada” این مجسمه به تصویر می کشد Oñate رهبری یک گروه از مهاجران به آنچه پس از شمالی ترین استان جدید اسپانیا در 1598. مجموعه ای از مجسمه ها شامل یک راهنمای بومی یک کشیش زنان مهاجران و سربازان. نام خانواده هایی که همراه Oñate ذکر شده بر روی پلاک زیر به عنوان بخشی از “دیوار اسپانیایی میراث آبا و اجدادی.”

“تماس های اخیر برای تغییر ‘La Jornada’ به ما یادآوری می کنند که آثار هنری اغلب چالش جوامع به بحث ایده ها دنبال همدلی دست و پنجه نرم کردن با چندین دیدگاه آشتی درگیری و بازجویی تاریخچه” گفت: Shelle سانچز های فرهنگی شهر بخش خدمات.

“La Jornada” یکی از دو قطعه در موزه ملک که نصب شد به منعکس کننده بخشی از جدید مکزیک, تاریخچه شهرستان خبر داد. دیگر توسط هنرمند نورا نرنااجو مورس سانتا کلارا پوبلو است به معنای محل آرامش و بازتاب آن راه اندازی شد به عنوان پاسخ به کاروان.

در شمال نیومکزیکو سالانه لباسهای مراسم تجلیل از فاتحان اسپانیایی از جمله Oñate شده اند مدرج به عقب و یا لغو در سال های اخیر در احترام به محلی جوامع بومی و آیات جدید در مورد انقیاد و اسارت بومی آمریکا بندگان و مردم از اصل و نسب مخلوط.

کپی رایت © 2020 آسوشیتد پرس. تمام حقوق محفوظ است. این مواد ممکن است منتشر نمی شود, پخش نوشته شده و یا توزیع شود.

tinyurlis.gdu.nuclck.ruulvis.netshrtco.de

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>