برزیل کاریکاتوریست دفاع از همکار تهدید توسط کاوشگر

ریو دو ژانیرو (AP) — برزیل کاریکاتوریست سیاسی در روز سه شنبه مستقر قلم خود را در دفاع از یکی از همکاران که چهره یک تماس توسط رئیس جمهور Jair Bolsonaro دولت برای تحقیقات جنایی بیش از یک طنز کارتون آن مدعی نقض امنیت ملی است.

Bolsonaro را وزارت دادگستری در روز دوشنبه بعد از ظهر خواسته پلیس فدرال و دادستان به بررسی هنرمند رناتو Aroeira که نقشه کشی از راست رئیس جمهور به اشتراک گذاشته شده در برجسته نگار ریکاردو Noblat حساب توییتر. کارتون به تصویر کشیده Bolsonaro با استفاده از یک قلم مو برای تبدیل یک صلیب قرمز — نماد های مورد استفاده در بیمارستان ها از جمله کسانی که درمان COVID-19 بيمار — به یک صلیب شکسته.

دولت این درخواست را برای بررسی به استناد یک قانون است که ایجاد تا به چهار سال زندان برای اهانت به رئیس جمهور است. رایگان سخنرانی مدافعان را محکوم کرد, آنچه, آنها تفسیر به عنوان یک تاکتیک ارعاب و حداقل شش کاریکاتوریست در روز سه شنبه مشترک مرتبط با نقشه ها در رسانه های اجتماعی به عنوان همبستگی با Aroeira.

یک کارتون به تصویر کشیده Bolsonaro به عنوان یک عروسک با پوشیدن یک دستبند با یک صلیب شکسته و پر سر و صدا با مداد به جای پین. “این ناراحت کننده است ،” نوشت: آن تصویرگر Nando Motta. دیگر نشان داد Bolsonaro در کنار تابوت احتمالا پر از COVID-19 قربانیان در حالی که او را در یک Aroeira در تخته رسم. بیش از 45000 نفر کشته شده اند از این ویروس در برزیل دوم بیشتر از هر ملت است.

Bolsonaro بارها sparred با مطبوعات و صلیب شکسته استفاده شده است در سرمقاله کارتون نه به عنوان یک مرجع خاص به نازیسم و آزار و اذیت سیستماتیک یهودیان, اما برای نشان دادن شبح استبداد. دیوان عدالت ماه گذشته ارسال یک پیام خصوصی به همکاران خود و بعد به بیرون درز به رسانه های محلی که در مقایسه با برزیل شرایط سیاسی به آلمان جمهوری وایمار قبل از ظهور آدولف هیتلر.

ریاست جمهوری ارتباطات دبیرخانه گفت: Aroeira کارتونی رفت و بیشتر از مجاز توسط قانون به عنوان آن را به دروغ متهم Bolsonaro نازیسم.

“متهم به کسی بی گناه از یکی از بدترین جنایات در تاریخ نیست طنز آن را یک جنایت” دبیرخانه گفت: روز شنبه در توییتر. “طنز سیاسی یک چیز است تهمت دیگری است از جمله تحت پوشش از ‘شوخ طبعی است.'”

ادواردو Evangelista, یک کاریکاتوریست شناخته شده به عنوان دوک در روزنامه O Tempo de Minas Gerais, یکی از Aroeira را همسالان ساخته شده است که مشابه نقشه کشی پس از امکان بررسی است.

“نشان دادن حمایت برای Aroeira است مارک موقعیت: ما سکوت نیست و ما نمی خواهد به راحتی قبول خودکامه پیشرفته,” او گفت:.

برزیل انجمن مطبوعات گفت: در بیانیه ای که رد انتقاد مشخصه دیکتاتورها و تهدید نمی خواهد سکوت مدافعان مطبوعات آزاد.

Aroeira که رو پرونده های حقوقی و نقد قبل از طی نزدیک به 50 سال کار حرفه ای گفت: این اولین بار است که او احساس عصبی و تحت وزن از دولت است. هنوز هم او را به مصر.

“تلاش بیهوده است” Aroeira گفت: در یک مصاحبه تصویری. “آنها در حال رفتن به من بسته و یا ارعاب من است.”

کپی رایت © 2020 آسوشیتد پرس. تمام حقوق محفوظ است. این مواد ممکن است منتشر نمی شود, پخش نوشته شده و یا توزیع شود.

tinyurlis.gdu.nuclck.ruulvis.netshrtco.de