ترکیه حرکت سربازان در برابر کردی شورشیان در شمال عراق

آنکارا (AP) — ترکیه گفت: این airlifted سربازان برای یک مرزی عملیات زمینی علیه ترکیه و شورشیان کرد را در شمال عراق شده هوابرد-و-زمین توهین آمیز توسط آنکارا در داخل خاک عراق.

هوابرد حمله به مرز عراق منطقه Haftanin برخی از 15 کیلومتر (9 مایل) از مرز ترکیه و عراق راه اندازی شده بود زیر شدید آتش توپخانه به منطقه گفت: وزارت دفاع در آنکارا.

این عملیات توسط نیروهای تکاور است که با حمایت جنگنده های, حمله هلیکوپتر و توپخانه و مسلح و غیر مسلح هواپیماهای بدون سرنشین با توجه به این وزارتخانه در بیانیه ای که در توییتر. آن را نمی گویند که چگونه بسیاری از نیروهای درگیر هستند.

وزارت گفت که این عملیات به شرح زیر است “افزایش آزار و اذیت و تلاش برای حمله به” پایگاه نظامی و یا پایگاه های خود در داخل ترکیه و در نزدیکی مرز منطقه است. آن گفت: نیروهای ترکیه را هدف دیگر “ترور” گروه در منطقه, اما نام آنها.

“عملیات پنجه ببر ادامه دارد با موفقیت به عنوان برنامه ریزی شده” وزارت گفت. آن را به اشتراک گذاشته ویدئوها از وزیر دفاع Hulusi Akar نظارت بر ماموریت در یک مرکز فرماندهی در آنکارا.

ترکیه به طور منظم حمل هوایی و حملات زمینی علیه قانونى حزب کارگران کردستان یا پ. ک. ک که در آن می گوید: حفظ پایگاه های خود در شمال عراق است. چهارشنبه اول شناخته شده موجود در هوا و زمین حمله.

آمد آن روز پس از ترکیه راه اندازی یک عملیات در منطقه که با وزارت دفاع گفت: آمار مشکوک به اهداف پ. ک. ک در مکان های مختلف در عراق را در شمال از جمله سنجار و هدفمند 81 شورشی مخفیگاه.

“ترکیه همچنان به مبارزه خود علیه تروریست ها با استفاده از حقوق بر اساس قوانین بین المللی گفت:” عمر چلیک معاون رئیس جمهور رجب طیب اردوغان در حزب حاکم است. “ما این است که طبیعی ترین حق و وظیفه به مبارزه با تروریست هایی که در حمله به مرزهای ما شهروندان و نیروهای امنیتی.”

هیچ واکنش فوری از پ. ک. ک و یا از بغداد و شمال عراق را نیمه مستقل کردی در منطقه است.

دولت عراق اما احضار سفیر ترکیه در روز سه شنبه در اعتراض به حمله هوایی.

پ ک ک به رهبری یک دهه شورش در ترکیه عمدتا کردنشین جنوب شرقی منطقه است. آن است که به عنوان یک سازمان تروریستی توسط ترکیه و ایالات متحده و اتحادیه اروپا است. این درگیری منجر به از دست دادن ده ها هزار نفر زندگی می کند پس از آن در سال 1984 آغاز شده.

کپی رایت © 2020 آسوشیتد پرس. تمام حقوق محفوظ است. این مواد ممکن است منتشر نمی شود, پخش نوشته شده و یا توزیع شود.

is.gdu.nuclck.ruulvis.netshrtco.de