COVID-19 است ravaging امریکا آسیب پذیر لاتین جوامع

گوادالوپ, Ariz. (AP) — اسپانیایی مهاجر مشغول به کار در یک رستوران مواد غذایی سریع در کارولینای شمالی است که با عجله به بیمارستان و پس از او قرارداد COVID-19. یک بیمار هندوراس در بالتیمور با هیچ بیمه درمانی و یا وضعیت مهاجرت اجتناب دکتر برای دو هفته و در نهایت طول می کشد یک تاکسی به بیمارستان و به پایان می رسد تا در اکسیژن است.

به عنوان coronavirus گسترش عمیق تر در سراسر آمریکا آن را ravaging لاتین جوامع از حومه پایتخت کشور به مزارع کشاورزی از فلوریدا به آلاینده حومه شیکاگو و مناطق بی شماری در میان است.

این ویروس به تقویت نابرابری های بسیاری از Latinos تحمل از جمله مشاغل است که افشای آنها به دیگران, تنگ, شرایط زندگی فاقد بیمه درمانی, بی اعتمادی به سیستم پزشکی و بیشتر بروز موجود شرایط پزشکی مانند دیابت است. و بسیاری از Latinos ندارد و لوکس پناه در خانه.

“مردم به سادگی نمی توانیم کار را متوقف کنید” گفت: Mauricio کالوو, مدیر اجرایی, لاتینی, Memphis, گروه حمایت در تنسی است.

در بسیاری از مناطق Latinos تشکیل می دهند به طور چشمگیری بالاتر درصد مثبت COVID-19 آزمون در مقایسه با دیگر نژادها و اقوام.

حدود 65 درصد از مثبت آزمون در شهرستان است که به چاتانوگا تنسی در حال Latinos, حتی اگر آنها را فقط 6 درصد از جمعیت. با بسیاری از آلوده خانواده زندگی در همان خانه با هیچ جای دیگری برای رفتن Chattanooga مسئولان به دنبال ارائه سایت های جایگزین در هتل ها و یا مکان های دیگر که در آن مردم می توانند با خیال راحت جدا.

همان نابرابری در سراسر کشور وجود دارد.

Latinos حساب برای 45 درصد از coronavirus موارد در کارولینای شمالی که در آن آنها را تنها 10 درصد از جمعیت, با توجه به وزارت امور خارجه وزارت بهداشت و خدمات انسانی. در لاتین و آمریکایی های بومی شهر گوادلوپ آریزونا ساکنان در حال آزمایش مثبت در بیش از چهار برابر میزان کل شهرستان است. کد پستی ترین COVID-19 نفر در مریلند مرزهای پایتخت کشور است و اکثریت اسپانیایی.

هندوراس بومی Arely مارتینز که در حال حاضر زندگی در نیویورک به تاخیر افتاد کمک های پزشکی به مدت دو هفته پس از گرفتن تب و سردرد و تلاش برای تنفس و از دست دادن حس خود را از بوی. فقدان بیمه های وضعیت مهاجرت و اطلاعات غلط در مورد این بیماری همه گیر خود را نگه داشته اما او در نهایت به بیمارستان رفت و تست مثبت برای COVID-19.

“من تا به حال هیچ پزشکی راهنمایی و جدای از آن, من می ترسم چرا که از نظرات مردم است که زمانی که شما رفتن به بیمارستان آنها را تا پایان کشتن شما” گفت: مارتینز که صرف دو روز در بیمارستان فرسایش در مورد سه فرزند خود در حالی که شوهر او آنها را به سمت چپ به تنهایی به دنبال کار.

شوهرش آزمایش منفی برای این ویروس اما خواهر او بود که دلربا خود را مواد غذایی بیمار شد. فرزندان او بودند و هرگز مورد آزمایش قرار.

“صادقانه آنها غم انگیزترین لحظات زندگی من,” او گفت:. “وجود دارد نه یک لحظه و یا یک لحظه که من را متوقف و درخواست از خدا به من یک شانس برای زنده برای دیدن فرزندانم به آغوش آنها به مراقبت از آنها.”

بدن در حال رشد از شواهد است که تشکیل شده است در اطراف این ویروس’ تلفات در Latinos به عنوان محققان توسعه پیشرفته تر تجزیه و تحلیل داده ها در مورد COVID-19 و نژاد.

این اختلاف در میان Latinos شبیه به یک روند ملی در مرگ و میر. یک خبر مربوط به تجزیه و تحلیل پیدا کرده است سیاه و سفید آمریکایی را 26 درصد از مرگ و میر در حدود 40 متحده که نگهداری دقیق مرگ داده حتی اگر آنها شامل تنها 13 ٪ از جمعیت.

محققان همچنین با اشاره به یکی دیگر از قابل توجه روند در حال ظهور در لاتین موارد است. چرا که لاتینی ها بسیار جوان به طور متوسط از ایالات متحده سفیده و این ویروس کشته شدن افراد مسن در نرخ های بالاتر محققان با استفاده از “سن-تنظیم” اطلاعات برای ارائه یک تصویر دقیق تری از نامتناسب تلفات.

یک موسسه بروکینگز مطالعه این هفته فدرال مورد بررسی قرار داده نشان می دهد سن-تنظیم COVID-19 مرگ و میر برای آمریکایی های آفریقایی تبار است 3.6 بار است که برای سفید پوستان است. سن-تنظیم نرخ مرگ برای Latinos 2.5 برابر بیشتر از سفید آمریکایی است. یک دانشگاه هاروارد مقاله با استفاده از شبیه معیارهای تعیین “سال بالقوه زندگی از دست رفته” پیدا کردن که Latinos از دست 48,204 سال در مقایسه با 45,777 برای آمریکایی های آفریقایی تبار و 33,446 برای غیر اسپانیایی سفیده.

در کارولینای شمالی هندوراس بومی لیدیا ریس و همسرش رفت و بدون پرداخت هزینه برای سه هفته پس از او از دست رفته او را در مترو در طول بیماری همه گیر. آنها به دنبال کمک از عزیزان و یک کلیسای محلی برای کمک به پرداخت اجاره و نگه داشتن مواد غذایی در جدول برای پسر و دختر خود را.

42 ساله دورهام اقامت رفت و برگشت به محل کار در فست فود زنجیره ای و مریض شدم; او معتقد است که او آلوده شد روز او غفلت به پوشیدن یک ماسک و دستکش و در محل کار.

“بچه ها واقعا ناراحت گفت:” ریس که در کشور غیر قانونی است. “آنها می خواستند برای همیشه در اتاق من بود با من. ما همه از جان گذشته در راه های مختلف, و من قطعا گرفتن افسرده با چگونه همه چیز بود.”

هر چند او جان سالم به در برد و به او بگویید که داستان دو ترس باقی می ماند: آینده صورتحساب های پزشکی و عدم جدیت او معتقد است برخی در جامعه باید نسبت به این ویروس.

Latinos شد در ابتدا تمایلی به دریافت تست شده برای این ویروس باعث مقامات را تست سایت به جوامع خود از جمله فروشگاه های مواد غذایی.

در شهر آریزونا به نام مکزیک حامی بانوی ما از گوادالوپ, صدها نفر از مردم که زندگی با اعضای خانواده در خانه adobe اندود شده تا در آفتاب سوزان ممکن است 28-29 به صورت رایگان در آزمون اصلی پلازا.

یازده درصد از مردم آزمایش مثبت برای COVID-19.

“ما خانواده هایی داریم که لازم نیست که آب در حال اجرا ما خانواده هایی داریم که اصلا برق” گوادلوپ شهردار والری ملینا گفت. “ما بسیاری از اعضای جامعه که نمی سرمایه گذاری فراتر از گوادلوپ و بنابراین ما فکر کردیم که بهترین راه برای آنها را به آزمون خواهد بود به همراه تست به آنها.”

ملینا با صدور دستور جمعه برای پوشش صورت در اماکن عمومی سخت-آمار جامعه است.

بهداشت و رهبران جامعه می گویند آزمایش است که به ویژه مهم برای لاتینی ها گفته اند که با بازگشت به کار در اعداد بزرگ و عدم پرداخت مرخصی استعلاجی.

“مردم همچنان رفتن به محل کار قبل از دریافت آنها واقعا بیمار و آزمایش گفت:” پیلار Rocha-گلدبرگ مدیر اجرایی ال سنترو و آموزشی ویبولتین, یک, کارولینای شمالی, گروه حمایت.

دکتر Viviana مارتینز-Bianchi پزشک خانواده در دورهام و مدیر عدالت در سلامت در دانشگاه دوک گفت: بیشتر مورد نیاز است برای کمک به Latinos تست شده و نزدیک به جایی که آنها زندگی می کنند. و مقامات در حال تلاش برای آمد تا با راه های جایگزین برای کمک به ساکنان خود جدا اگر آنها بیمار یا مشکوک به آنها آلوده هستند و در انتظار نتایج آزمون. Chattanooga مقامات در حال بررسی مستقیم کمک های مالی به خانواده ها و یک بخش از شهرستان COVID-19 نیروی کار اختصاص داده شده به لاتین اختلاف موضوع است.

“من فکر می کنم که این بیماری همه گیر است واقعا برجسته مسائل است که همیشه دامنگیر جامعه ما است و ما شده ایم مبارزه برای غلبه بر, گفت:” دکتر میشل LaRue ارشد مدیریت بهداشت و خدمات اجتماعی در کاسا یک سازمان کمک به Latinos در مریلند است. “شما می دانید کار مسائل ایمنی دسترسی زبانی مسائل مربوط به بیمه درمانی و مراقبت های بهداشتی با مسائل است.”

هر دو مارتینز و ریس گفت: آنها آرزو می کنم آنها تا به حال منتظر به دکتر مراجعه کنید.

“مردم در حال مرگ هستند در جامعه ما” ریس گفت. “من می خواهم مردم به درک و وضعیت را به طور جدی.”

شش هفته پس از خروج از بیمارستان مارتینز همچنان ضعیف است و مشکلات خواب.

“من نباید گرفته اند خطر چون من هم وحشت زده بچه های من,” او گفت:. “من نمی توانستم نفس فرزندان من ترسیده بودند … و من تا به حال هیچ کس به مراقبت از من.”

___

گارسیا کانو گزارش از بالتیمور و اندرسون گزارش از Durham, North Carolina. Meghan هویر در واشنگتن Adrian Sainz در ممفیس تنسی و دیوید کالینز در, Hartford, کانکتیکات, همچنین کمک به این گزارش.

کپی رایت © 2020 آسوشیتد پرس. تمام حقوق محفوظ است. این مواد ممکن است منتشر نمی شود, پخش نوشته شده و یا توزیع شود.

tinyurlis.gdu.nuclck.ruulvis.netshrtco.de

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>