در لس آنجلس سرنگونی Junipero Serra, مجسمه, فعالان می خواهید تاریخچه کامل گفت

آن را شروع و با دعا به پایان رسید و با صدای بلند clunk.

بعد از ظهر روز شنبه یک گروه از حدود پنج ده بومی فعالان در تمام سنین — کودکان و بزرگان شامل — جمع آوری شده در سررا پارک در مرکز شهر لس آنجلس در جنوب الورا خیابان. به عنوان Tataviam/Chumash سالمند آلن Salazar سوخته مریم گلی و به استناد روح اجداد خود یک گروه از فعالان جوان محدود نزدیکی مجسمه پدر Junipero Serra با طناب و پاره او خود پایه به شعارهای “آن را پایین! آن را به پایین!”

Alan Salazar, a Tataviam/Chumash elder, leads a prayer at Father Serra Park.

آلن سالازار یک Tataviam و Chumash سالمند منجر برکت قبل از این مجسمه را سرنگونی.

(Gary Coronado / لس آنجلس تایمز)

پس از مجسمه پرواز کردن آن پایه جمعیت فوران با فریاد و ضربت زنی.

تبلیغات

مجسمه Serra قرن 18 راهب صومعه فرانسیسکن که در خدمت به عنوان معمار اصلی از ماموریت کالیفرنیا سیستم در طول دوران استعمار اسپانیایی است. یک flashpoint بومی در میان فعالان. ماموریت سیستم طراحی شده برای تبدیل و acculturate جمعیت بومی به مذهب کاتولیک و فرهنگ اروپایی و این با محدود آنها را به ماموریت های بالا و پایین ساحل. بومی که در تلاش برای فرار دستگیر شدند. کسانی که نافرمانی بودند مورد ضرب و شتم. باورهای بومی و آداب و رسوم ممنوع شد.

با اینحال کلیسای کاتولیک — کاملا بحث برانگیز — مقدس سرا در سال 2015.

Activists topple and deface with red paint the statue of Father Junipero Serra at Father Serra Park in Los Angeles.

فعالان پاره کردن و محو کردن با رنگ قرمز مجسمه پدر Junipero Serra در پارک سرا در پوبلو آمیگو.

(Gary Coronado / لس آنجلس تایمز)

“جرم حبس می آید از سیستم ماموریت می گوید:” جوئل گارسیا فرهنگی کارگر بومی Huichol پس زمینه که در حضور و غیاب در شنبه سرنگونی و بخشی از یک گروه از فعالان سیاسی که فشرده به مجسمه کریستف کلمب حذف از پارک بزرگ در سال 2018 است. “این مهم است که چه می گذرد نمی کند و تحت الشعاع قرار دادن آنچه اتفاق افتاده در کالیفرنیا است.”

تبلیغات

سالازار یک زمان طولانی فعال در فرهنگی بومی و علل و می گوید که او می خواست به پیشنهاد برکت برای سرنگونی چرا که خود سابقه خانوادگی.

“خانواده من آورده بود به سان فرناندو ماموریت در سال 1799,” او می گوید. “هنگامی که من صحبت کردن در مورد مردم بومی که از فرهنگ و زبان خود را و آنها زندگی و کار می کردند مانند بردگان در ماموریت های — من صحبت کردن در مورد من great-great-great-great-پدربزرگ و مادربزرگ.”

Children pose for pictures on the toppled statue of Junipero Serra

کودکان ژست برای عکس بالای سرنگون مجسمه Junipero Serra.

(Gary Coronado / لس آنجلس تایمز)

مجسمه سرا, برگزاری هوا متقابل و تحمل یک مدل از یک ماموریت برای اولین بار نصب شده در منطقه مرکز شهر توسط شوالیه های کلمبوس در سال 1932. یک اوایل تاریخ عکس در مجموعه ای از کالیفرنیا تاریخی جامعه در کالیفرنیای جنوبی نشان می دهد که آن را اشغال گوشه ای در نزدیکی خیابان بهار و بلوار غروب آفتاب (در حال حاضر Cesar Chavez خیابان). برای سال های بسیاری از مجسمه را اشغال کرده است تا حدودی نا معلوم قرار گرفتن در پدر سرا پارک, یک قطعه کوچک از زمین wedged بین یک آزادراه در سطح شیب دار و Pueblo de Los Angeles, بنای تاریخی است.

تبلیغات

در طول سال توصیفاتی سرا شده اند اعتراض و تخریب. در سال 2018 دانشگاه استنفورد حذف سرا نام های مختلف ساختمان های دانشگاه. روز پنجشنبه مقامات در شهرستان ونتورا اعلام کرد که آنها را حذف مجسمه که می ایستد در مقابل ونتورا شهرستان سالن و محل آن را در “مناسب تر غیر مکان عمومی است.” روز جمعه معترضان در سان فرانسیسکو سرنگون مجسمه سرا در پارک گلدن گیت.

لس آنجلس اقدام صلح آمیز بود — هیچ پلیس حاضر بودند — و پرنیان تر بود فاميلی مراسم از اعتراض.

پس از این مجسمه برداشته شد, یک فعال جوان به نام Chynna (او کاهش یافته است به یک نام خانوادگی) قرار داده شده میوه ها در مجسمه به مجسمه تبدیل آن به یک غیررسمی محراب. در نزدیکی دیگران گذاشته و گل در اطراف سرا را برنز فرم که وضع رو به پایین در پیاده رو. گروه دیگری گذاشته ارائه میوه در وسط پارک که دیگران اضافه شده اشیاء خود را.

تبلیغات

Activists sing and play drums after toppling the statue of Father Junipero Serra in downtown L.A.

فعالان بخوان پس از سرنگونی مجسمه پدر Junipero Serra در پدر سرا پارک.

(Gary Coronado / لس آنجلس تایمز)

تا کنون Velazquez, یک هنرمند بود که در حضور و غیاب می گوید وقت آن است که به reframe روایت در اطراف اسپانیایی ماموریت.

“به عنوان یک کودک در حال رشد در لس آنجلس و مجبور بودن به انجام یک ماموریت پروژه در مدرسه بود که یک دسته از نهفته است” او می گوید: “من می دانستم که من تاریخچه و من می دانم چرا از آن مهم بود و به همین دلیل این مهم را به خانواده ها و کودکان در اینجا.”

در بیانیه صادر شده از طریق ایمیل بعد از ظهر روز شنبه سازمان عمل (شل گروه از نام هنرمندان و فعالان) می گویند آنها سرنگونی به عنوان یک آغاز و نه پایان.

تبلیغات

“وقت آن است که برای آشتی و با این که آن زمان برای تمام حقیقت را در همه طرف از تاریخ باید گفت:” می خواند بیانیه. “نه فقط برای ما بلکه برای نسل های آینده است.”

An activist in indigenous clothing holds the cross once held by the statue of Father Junipero Serra

یک فعال نگه می دارد عبور یک بار برگزار می شود مجسمه پدر Junipero Serra.

(Gary Coronado / لس آنجلس تایمز)

tinyurlis.gdclck.ruulvis.netshrtco.de

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>